Hülya Bakça

Hülya Bakça

ÇevirmenEditör
7.1/10
172 Kişi
·
396
Okunma
·
0
Beğeni
·
76
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
384 syf.
·9 günde
Aşk nedensiz de güzel, serisinin beşinci serisini almışım, almakla büyük hata yaptım okuma hevesimi söndürdü, aşk kitapları hep böylemi olur? Yok daha önce böyle hissetmedim, yok daha önce kimseyi sevemedim, hiç aşık olmamışım seni tanıdıktan sonra falan filan klişeleriyle dolu, tatilimi nasıl heba ederim dedirten kitap.
416 syf.
·Beğendi·7/10
Serinin ilki gibi yine bir solukta okunan ve beğenime nail olan duygusal akabinde hüzünlü ve bir o kadarda romantizmle iç içe olan bir romandı layıkıyla beğendim vurgulamadan geçmek olmaz. +20 :)
416 syf.
·Beğendi·7/10
Kısa sürede okuyup bitirdiğim bir roman daha özetle akıcı ve sürükleyici üslubuyla hayli memnun edici konu bir hayli romantik bir hikaye serinin ilki +20 :)
384 syf.
·2 günde
Serinin 5.si olan ''Aşk Nedensiz de Güzel'' kitabında; McCarthy ailesinin müzisyen olan oğulları Evan ve adada kötü bir olay sonucu mahsur kalan eczacı Grace'nin, kaçınılmaz olarak aşkla sonuçlanan hikayesi anlatılıyor.
Bunun yanı sıra yazarın, özellikle 4. kitabında abarttığı yan karakterlerin hikayesini de okuyabilirsiniz. Bu kitapta biraz daha buna az yer vermiş. Bu karakterlerin hepsinin de, başlı başına kitap olabilecek ilginç hikayeleri var.
Yazar bunları bir kitaba serpiştirmek ve yüzeysel geçmek yerine, her kitapta belki az ipuçları vererek ve böylece asıl hikayeyi daha hakkıyla işlese idi, bu seri daha iyi olabilirdi.
384 syf.
·3 günde·1/10
İnat ettim,kendimi zorladım ve bitirdim.Kitap serinin son kitabıymış ve ben araştırmadan almıştım.Buna rağmen zorlanmadım gayet açıktı fakat bir kitabın konusu bu kadar mı saçma olur?İçerik tamamen Amerikan yaşayış tarzından oluşuyor.Evan hep farklı kadınlar olsun istiyor,bağlanmaktan korkuyor.Grace ile tanışıyor ve bu düşüncesini değiştirmek istemese de hisleri değiştirmek zorunda bırakıyor.Aşk kitaplarını okumayı çok severim ama emek verilen bir aşkı okumayı tercih ederim.Bu kitabı okuduğum ve araştırmadan aldığım için kendime çok kızgınım.Belki ben bu tarz kitapları sevmediğim için beğenmedim.Bu tarz kitap severler belki sevebilir.Ben bu yazarın kitaplarına asla yaklaşmayı düşünmüyorum artık...
375 syf.
·7/10
Ben bu seriyi gerçekten baya sevdim. Merak ederek okuyorum ve neden daha önce okumadığımı kara kara düşünüyorum. İlk kitap gibi heyecan hız kesmedi genelde seri kitaplar ilk kitaptan sonra bi durgunlaşıyor fakat öyle bir şey yaşamadım. Tavsiyem olan serilerden biri kendisi...

Sarah, Rebecca'nın gizemli günlüklerinin artık tehlikeli olduğundan emindir. Rebecca'nın başına ne geldiğini araştırırken zaman zaman kadının hayatını yaşadığını düşünür. Yeni kariyeri, patronunun ona olan ilgisi ve Chris Merit hakkında öğrendiği gerçekler üst üste gelirken Chris'e hem aşık olup hem güvenmek zorlaşır. Bir diğer yandan kendi sırları açığa çıkar. Chris ile olan ilişkisi zor bir dönemden geçer. Ve Sarah kendi hayatının tehlike altında olduğunu hissetmesiyle birlikte Rebecca'nın sırrını çözmeye daha fazla yaklaşır. İyi ve kötü insanlar birbirine karışmış bildiği her şey darmadağın olmak üzeredir.

"Bir parçam cehennemin ortasında yaşıyor. Sen oraya ait değilsin. Seni kendimle birlikte oraya götüremem." Alnını benimkine dayadı. "Ancak yine de uzakta kalamam. Gitmene izin veremem."
"Verme," diye soludum.
384 syf.
·10/10
Grace hayatı boyunca şişman mutsuz bir kız olarak hayat sürmüştür. Ta ki 27 yaşına gelip mide ameliyatı olarak midesine kelepçe taktırdıktan sonra 58 kilo verir. Ve bu hayatının dönüm noktası olur. 4. sınıftan beri aşık olduğu çocukluk aşkı Trey'le hayallerinin romantik gecesini geçirmek için Trey'in teknesi ile Gansett Adasına gittikleri işçi bayramı akşamı her şey çok romantikken Trey'in arkadaşları ile Onun üzerine iddaya girdiğini öğrenir....***Balinaya çakmadın mı hala? Eğer onun bekaretinin kanıtıyla gelmezsen beş yüz doları hatırlatırım*** Trey'e gelmiş olan bu mesajı gören Grace hayatının hatasını yapmak üzereyken kıyısından döner. Ve Trey'in teknesinden çıkar.Gansett Adasından gitmek için feribot arar ama saat 20 yi geçtiği için son feribotu kaçırmıştır. Ve otel arar malesef işçi bayramı olduğu için adada ki tüm oteller doludur. Mecburen ağlayarak tekneye geri döner.. Ama Trey 'in teknesi yoktur. Grace'in herşeyi öğrendiğini anlayan Trey sırra kadem basmıştır. Bununla da kalmaz aksilikler Trey'in teknesinde cüzdanı çantası ve montu da kalmıştır. Grace beş parasız ada da mahsur kalır. Bir bara gider kenarda ki boş bir masaya oturur. Ağlar...ağlar...
Barın sahibinin oğlu olan Evan sahnede arkadaşı ile şarkı söylemektedir. Evan sahneden Grace'i fark eder. Ve mola verdiklerinde Grace'in yanına gider. Derdini sorar. Grace Evan'ın ısrarlarına dayanamaz ve Evan'a beş parasız erkek arkadaşı tarafından adada bırakıldığını ve gidecek bir yeri olmadığını anlatır. Evan Grace'in haline üzülür ve Onu ailesiyle beraber kaldıkları eve davet eder. Grace'in çaresiz olduğu için mecburen kabul eder. Ertesi sabah Evan Onu feribota götürür ve ona yüz dolar verir...Ve onu yolcu eder.
1 hafta sonra Grace Evan'a borcu olan 100 doları geri vermek için adaya geri gelir.
Grace eczacıdır ve ada da eski bir eczane görür bu eczaneyi de devir almayı düşünür . Çünkü 58 kilo vermesine rağmen hala çocukluğunda olduğu gibi Balina olarak görülmesinden dolayı ve hayatında yaşadığı tüm o mutsuz anılardan ve insanlardan uzaklaşmak ister.
Evan'ın babasının barına gider.Evan'ı bulmak için .....Ve bulur. Evan Grace'i karşısında görünce şok olur. Ve içten içe de çok sevinir. Çünkü Grace çok hoş çekici ve güzel bir bayandır. Ve Grace'in hafta sonu adada kalacağını öğrenince Onunla vakit geçirmek ister.
Evan' a gelince .......Evan 32 yaşında yakışıklı çekici bir erkektir. Tek gecelik ilişkilere inanır. Bağlanma sorunları vardır. Evan şarkı sözleri yazan ve albümü kasım ayında piyasaya sürülecek olan çiçeği burnunda bir solisttir.
Hafta sonunu Grace ve Evan beraber geçirirler ve Evan tam bir çıkmaza girer Bağlanma sorunları olduğu için ne yapacağını bilemez ve bazı hatalar yapar. Benden bu kadar kitabın devamını siz okuyun ...
Bence kitap perfect...
384 syf.
·Puan vermedi
Aşkın bir nedeni ya da sonucu yoktur.O her haliyle güzeldir.Aşıksan gözün kördür.Bazen şu dünya dar gelir.Bazende sadece o vardır.
Gençliğinde yaşadığı olumsuzluklara göğüs geren bir kadının aşka bakışını ve büyülenişini anlatan bir kitaptır.Yaşanılanlar bazen saçma da gelse güzel bir kitaptı.
416 syf.
·159 günde·7/10
Serinin ilk kitabına bayılmıştım! İlk kitap çok daha eşsiz, çok daha kusursuzdu diyebilirim. Kurgu olarak özgündü ve farklıydı. Bu kitap da ilk kitabı gibi sürükleyiciydi ancak beklentilerimi tam olarak karşılamadı. İlk kitabın devamı niteliğindeydi. Dil yine profesyonelce kullanılmış ve tam bir roman havası var. Ancak -özellikle de kitabın sonlarına doğru- biraz zorlama gibi geldi bazı yerler. Bazı olaylar saçma ve gereksiz geldi. Yine de ilk kitabı sevdiyseniz keyifle okuyabileceğiniz bir kitap.
416 syf.
·9/10
Babanızı tanımıyorsunuz. Anneniz sizi başka bir adam için bırakıp gidiyor. Teyze dediğiniz kendini unutmuş bir yarı akıllı kadının insafına kaldınız. Harry Potter gibi bir odacıkta yarı aç hatta çoğa zaman aç yaşıyorsunuz. Buz gibi suda yıkandığınız için şükrediyorsunuz ya su da olmasaydı değil mi? Berbat bir hayat yaşarken şikayet etmek yerine kitaplara sığınıyorsunuz. Okursanız her ne yaşanırsa yaşansın geçmişi affedip geleceğinize tutunacaksınız. Bir solukta okudum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 396 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 147 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.