Senin Yerinde Olsaydım Kayıp Günlükler Serisi 1

6,6/10  (16 Oy) · 
28 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.177 gösterim
Bu sayfalar, bir kadının yasaklı dünyasına açılan gizemli bir kapı.  Kapının ardında ise sıradan birinin asla hayal edemeyeceği bir dünya saklı; acının zevkle, korkunun aşkla karıştığı bir dünya. Tutkunun önüne ne gelirse yakıp küle çevirdiği o ilkel ateşin ve aşkın en saf hali gizli bu satırlarda. Ne duyarsan duy ya da ne görürsen gör devam edebilecek, bana hazzın ve acının en büyüklerini yaşatan gizemli adamın kim olduğunu çözebilecek kadar cesur musun ? Benim yerimde olsaydın cevabın ne olurdu ? 

Sıradan bir lise öğretmeni olan Sara McMillan'ın cevabı evetti. Ta ki bir rastlantı sonucu okuduğu o günlükteki kayıp kadını bulmaya çalışırken, git gide hiç tanımadığı o kadına benzediğini onun hayatını yaşamaya başladığını fark edene kadar. Rebecca'yı içine çekip yutan, parlak ışıklarla dolu sanat dünyası Sara'ya boyun eğecek miydi? Yoksa onun da sonu bu ateşli, gizemli ama bir o kadar da tehlikeli adamın kollarında mı gelecekti? 


Kimdi bu adam? Peki, ya ben kimdim? Korku, nasıl böyle baştan çıkarıcı olabilirdi? 

 

Öğrenmeye hazır mısın?
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9789759998141
 • Orijinal Adı:
  If I Were You
 • Çeviri:
  Hülya Bakça
 • Yayınevi:
  Arkadya Bitter
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
24 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Arkadya Bitter'in ilk kitabını da okumuş olduk.Arkadya belki de yayınevleri arasında çizgisi en çok belli olan yayınevi.Bu kitap "Bitter" den çıkma olsa da içinde belli unsurlar vardı "Ben Arkadya'dan çıktım!" diyen.
Gizem, aşk ve tutku ön plandaydı.Ana karakterin bazı saçma davranışları olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Yazar sanki bazı yerlerde "Ah, kitapta şu da bulunsun." demiş.
Serinin adı "Kayıp Günlükler Serisi".Saygıdeğer yazar günlükten başlamış, iş telaşına oradan aşk üçgenine ve son olarak sevgili anlaşmazlıklarına uğramış.Üç yüz küsür sayfalık kitapta bu kadar konu olunca haliyle bazı şeyler yarım kalmış.
Kitabın genel anlatımı akıcı ve güzeldi.Bir solukta okudum.Tasarımını da beğendim.
Puanım : 7/10

Maggie 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 4/10 puan

Konu sıradışı olsa da kitap bana çok basit göründü. Bugüne kadar okuduğum erotik romanlardan hiçbir farkı yoktu. Tahmini fazla kolay olan bir kitaptı. Dayanamadım seride başka neler gerçekleşecek diye araştırma yaptım ve çoğu tahminim doğru çıktı. 2. kitabı okur muyum emin değilim. Belki yarım bıraktığı yerdeki durumu öğrenmek için kitapçıda birkaç sayfaya bakarım. Eğer beklentinizi aşırı düşük tutarsanız beğenebileceğiniz bir kitap olabilir.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sonuna gelene kadar benim için ortalama bir kitaptı diyebiliriz. Aslında ben konu olarak daha fazla heyecan ve aksiyon bekliyordum. Günlükle ilgili daha çok bilgi ortaya çıkacak, sırlar çözüldükçe başka sırlara savrulucaz, her sayfa bizi başka bir anıya götürecek diye düşünmüştüm. Beklentilerimi tam olarak karşılamadı ama türü için sıradan bir kitap da değildi. Ben Rebecca'nın dünyasında daha çok gezeriz diye düşünürken bir anda günlük ve Sara'nın hayatı birbiriyle karıştı. Gerçi yazar gizem unsurunu ayakta tutmayı başarmış. Her sayfada Sara'nın tanıştığı insanlarla birlikte biz de onun gibi merakla "acaba Rebecca'nın sevgilisi O mu?" diye sorar olduk. Çoğu sahnesi tanıdıktı (özellikle erotik sahneler) ama hikayesi nedeniyle de fark yaratmıştı sanki... Sonu da tam meraktan çatlatır cinsten bir yerde kaldı. Sırları öğrenmemiz 2. kitaba kaldı. Umarım kitapları hızlı çıkar da ben de seriyi unutmam ;) Herkese iyi okumalar :)

İlay Yüksel 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · 5/10 puan

Her kitap apayrı bir emek taşır ancak Grinin Elli Tonundan esinlenildiği hissi verdi...

Pelin Sueda 
 20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Arkadya Bitter 'in ilk kitabı olan Senin Yerinde Olsaydım,gerçekten harika bir kapak tasarımı yapılmış bir kitap ve oldukça sürükleyici bir kitap.Çok kötü bir yerde biten ve acaba devamında ne olacak dedirten bir romandı benim için.

Kapak ve çeviri gerçekten kaliteli olunca daha keyifli okudum.Erotik romantik yani yetişkin grubuna has bir roman. Ama erotik sahneler okuyucuyu rahatsız edecek şekilde detaylı anlatılmamış.Kurgusu oldukça başarılı.Ancak hikaye epey kritik bir yerde bitti,umarım devam kitabı kendisi gibi güzeldir.

Kitaptan 4 Alıntı

selin 
11 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Diğer insanların mükemmel görünüşleri sadece kendimizi sorgularken bizim yarattığımız bir şey..

Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Arkadya Bitter)Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Arkadya Bitter)

Kendimi gülerken buldum. Şuana kadar ne kadar gergin olduğumu, nasıl sınıra dayandığımı fark etmemiştim.

Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Sayfa 91)Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Sayfa 91)
selin 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

O tehlikeli değildi. Çikolata gibi de değildi. O ölümcül bir uyuşturucuydu ve ben korkuyordum.

Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Arkadya Bitter)Senin Yerinde Olsaydım, Lisa Renee Jones (Arkadya Bitter)