Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Adı:
Hüseyin Kocabıyık
Unvan:
Yazar
Zaman, kimse arasında ayrımcılık yapmayan bir işverendir. Yeni bir güne başlarken herkes aynı sayıda saat ve dakikalara sahiptir.
Yarın kullanmak üzere bugünün zamanını biriktiremezsiniz. Ancak yine de zaman son derece adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte vaktinizi ne kadar boşa harcarsanız harcayın, hala koca bir "yarın'a" sahipsinizdir.
Hüseyin Kocabıyık
Sayfa 67 - Morena yayınevi
Siz isterseniz beni, dünyanın en deli insanı olarak kabul edebilirsiniz!

Eğer şansım olsaydı insanların olmadığı bir gezegene gitmek için bir saniye dahi tereddüt etmezdim.

Burası bu kadar güzelse, kim bilir cennet nasıl bir yer?
Aklımda Kemal'in söylediklerinden çok bu gizemli misafirimin iyice gizemli bir hal almış olması vardı. gerçekten sadece ben mi görüyordum? Eğer sadece ben görüyorsam bu bile özel olduğunun kanıtıdır...
192 syf.
·Beğendi·8/10
Sezer, her gece gökyüzünü seyredip hayaller kuran, kafasında cevapsız sorular bulunan 21 yaşında bir gençtir.
Bir gün bir mucize ile karşılaşır ve gökten bir taş düşer. Bu o kadar şaşırtıcı bir şekilde olur ki kendisi bile gerçek mi yoksa yine kurduğu hayallerden birindemi emin olamaz ama gidip hemen taşı alır.

Taşla ilgili bir sürü düşünce geçer aklından ve sorularına cevap ararken hayatı daha da katlanır kılmayı bu taş sayesinde başarabileceğini düşünür.

Tabi önünde bir sürü engel olacaktır. Çünkü taşın mucizesini anlayan, hatta taşı görebilen bile yoktur. Ailesinin endişesi ile tedavi görmesi konusunda baskılara daha fazla boyun eğemez...
.
Sezerin bu yolculuğunu okumak benim için oldukça keyifliydi. Kitabın sonunun ise nasıl bağlanacağını merakla bekledim. Genç yazarımızın kalemine sağlık
192 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İnsanoğlu çok geniş bir hayal gücüne sahip Ama hayal ettiğimiz ve olmasını istediğimiz şeylere ulaşmak bazen imkansız , bazende birçok şeyi kaybetmeyi göze almamız gerekebiliyor. Sezer gökyüzünü, yağmurun kokusunu, kelebekleri, deniz kenarında yürümeyi çok seviyordu. Peki Sezer'e ne oldu ne oldu da tam hayallerini kavuştuğu anda neleri kaybetmek sorunda bırakıldı. Soruların cevaplarını kitabın içinde bulabilirsiniz tavsiye ederim.
192 syf.
·Beğendi·8/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#iyiinsanlarnerede ️ 190 Sayfa

.
"Kalabalığın içerisinde yalnızsanız, “Deli” damgasını çoktan yemiş olursunuz!
Dini, dili, ırkı ve rengi ne olursa olsun insan evrenin bir parçası olduğu için saygı görmeyi fazlasıyla hakkediyordu!"
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere severek okuduğum bir kitap bırakıyorum. İnsanların iyi veya kötü olduklarını nasıl anlarız, ya da anlarmıyız? Yazarın dili sade, anlatımı ve kurgusu güzeldi... Değişik...️
Baş karakterimiz Sezer 21 yaşında üniversite öğrencisi bir genç. Gökten düşen taşlara ve diğer gezegenlere fazlaca merak saran Sezer, yağmurlu bir günde odasının penceresinden bakarken yere düşen mavi bir taş farkeder. Ailesi de dahil bu taşı Sezer ve kardeşinden başkası göremez. Bu duruma oldukça canı sıkılan gencimizin mücadelesi buradan sonra başlıyor. Bu taşı sadece genç, masum ve temiz olanlar mı görüyordu? Taşın sırrı neydi? Yazar bir taşla bizlere öyle güzel mesajlar vermiş ki anlatmak mümkün değil. Tüm bu olanları ve mesajları merak ediyorsanız hepsi bu kitapta mevcut. Kitabı okuduktan sonra şöyle oturup bir müddet düşündüm... Sonra dedim ki; kim ne derse desin ben, BENİM... ️
Bu türde okuduğum ilk kitap oldu ve iyi ki de okumuşum dediklerim arasında yerini aldı. @morenayayinevi 'nin okuduğum bu üçüncü kitabı ve içtenlikle söylüyorum ki her biri ayrı güzeldi.

#kitaptanalıntılar
️ "Ay doğumuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene kabahati ne güneşte nede ayda ara! Gözlerinde ki perdeyi arala!
️ "İnsanlar zaten sürekli bencillik eden ve herkesi istediği gibi yargılayan varlıklar değiller mi?
️ "Eğer şansım olsaydı insanların olmadığı bir gezegene gitmek için bir saniye dahi tereddüt etmezdim."
.

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
192 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Sezer bir gün gökten düştüğünü gördüğü taşı bulur.Ve bu taş aslında onun hayatını değiştirir.
.
.
Bu taş öyle bir taş ki küçük çocuklar harici asla kimse göremez.Sezer taşı araştırır ve adının "Zultanit"olduğunu öğrenir.
.
.
Arkadaşı Kemal'e anlatır ama Kemal taşı göremez ve sezerin delirdiğini düşünür.
.
.
Taşı neden sadece Sezer ve çocuklar görebilir?
O taş sezerin hayatını ne boyutta değiştirir?devamı kitapta...
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun! Herkese Merhaba!
:
Çağın en büyük soru ve ya sorunsalı bu kadar kötülük varken iyi insanlar nerede?
:
Sezer (karakterimiz) bir gün gökyüzünden bir taş düşmesi sonucu zihinsel sürecinde bir değişime ugrar. Taş renk degistiren bir tastir. Ama bu taşı annesine ve digerlerine gösterince kimsenin görmediğini anlar. :
Yazarın ilk basta bunu bir metafor olarak kullanip şizofreniye dair ilk bulgular olaral okuyucuya yansittigini dusundum ama olmadi. Sürpriz bir atilimla Sezer'in tasini küçük kardesi Ömer görür ve nereden geldigini sorgular.
:
Tasi diğer cocuklar da goruyordur ancak annesi ve arkadasi Kemal diger insanlar göremiyordur. Iste burada kitabin sonuna dogru guzel atiflarla güzel metaforlar baslar.
:
Çok güzel mesajlar verilmis bu kitabi gercekten begendim.
:
Dili ve üslubu oldukca akiciydi. Boyle bir zamanda bu kitabi okumak iyi geldi diyebilirim. Tavsiye ettiklerim arasında yerini aldi bile.
:
192 syf.
·Puan vermedi
Beni çok etkileyen bir kitapla geldim. İlk başta söylemek gerekiyor ki yayınevinin kitaplarına bayıldım. Anlatım diline, olayların bağlanma şekline, kurgusunu çok sevdim. Günümüz insanlarının sıradanlaşmasana dem vuran yazarımız aslında şu aralar yaşanılan olaylara çok güzel bir bakış açısı sağlamış.
۰
Kitaptan bahsetmek gerekirse ana karakterimiz Sezerin hayatını okuyoruz. Sezer bir akşam gökten gelen bir taşla hayatı değişir bu öyle bir taştır ki sadece iyi saf diye nitelendirdiğimiz insanlar sezer ve onun kardeşi göre biliyordur. Sezer hayatı boyunca hep iyi insanları arar, insanların büyüdükçe sıradanlaşan hayatlara çok üzülür. Gökten gelen bir taş sezerin hayatını nasıl değiştirdi? Ailesin tutumu ne olacak hepsi kitapta mevcuttur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hüseyin Kocabıyık
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.