İzzet Güllü

İzzet Güllü

Yazar
7.9/10
32 Kişi
·
42
Okunma
·
35
Beğeni
·
1.582
Gösterim
Adı:
İzzet Güllü
Unvan:
Yazar
Sorunlarınız yokmuş gibi yaşayın ki yok olsunlar.
Sorunlarınızın üzerinde durmazsanız sorunlar da sizin üzerinizde durmaz.
İzzet Güllü
Sayfa 60 - psikodem yayınları
60-70 senelik bir hayatta 6-7 ay da depresif ol, ne çıkar? Bunu iyi, güzel geçen günlerin 60'da 1 zekatı olarak kabul et! Kimilerinin doğumundan ölümüne dek yatağa bağlı yaşadığı bir dünyada sen çok mu ayrıcalıklısın? Sen hiç dert, hiçbir süreç yaşamamalı mısın? Adam 30 sene hapiste, tek odalı hücrede yaşıyor. Ruhu infilak mı ediyor? Onun ruhu iki metre kare yere sığarken, senin ruhun neden koca şehre sığmıyor?
Diplomalı cahiller ne kadar da özgüvenli oluyor. Bu yüzden bunlar hiçbir zaman gelişemiyorlar.
İzzet Güllü
Sayfa 67 - psikodem yayınları
Apartmanda beşinci katın penceresini silerken yaşanacak bir korku ile zemin katın penceresini silerken yaşanacak korku aynı olmaz. Çünkü organizma beşinci kattaki riskin zemin kata göre fazla olduğunu bilir ve ihtiyaca göre korku üretir. Böylece yine bizi korumaya hizmet eder.
İzzet Güllü
Sayfa 126 - psikodem yayınları
Her duygu olumludur. Biri acı biberdir, öteki tatlı biberdir. İkisi de biberdir. İkisi de lezzettir. Biri bal, diğeri zehir değildir. Her duygu duygudur ve hepsinin bizi korumak başta olmak üzere mühim işlevleri vardır.
İzzet Güllü
Sayfa 131 - psikodem yayınları
Panik atağın, anksiyetenin, depresyonun, OKB'nin temelinde kaygıdan kaygılanmak, korkudan korkmak yatar.
İzzet Güllü
Sayfa 130 - psikodem yayınları
Oysa biz doktora şiddete son, öğretmene şiddete son diyerek şiddete bakışımızda bile ayrımcılık yapıyor, şiddete yaklaşırken dahi kariyeri, mesleği ve statüyü önemsiyoruz. "İnsana şiddete son", hatta "canlıya şiddete son" demediğimiz sürece şiddet asla son bulmayacaktır.
Her duygu normaldir. Azsa da normaldir, şiddetli ise de. Biz ise az terlemek normal çok terlemek bozukluktur demek misali, bizi bazen azalarak bazen de yoğunlaşarak koruyan en temel duygularımızdan kaçıyor, onları sorun olarak görüyor, onlardan tıbbı destek alarak kurtulmaya çalşıyoruz.
Bu kitapi okumayi cok istedim.Ama Azərbaycanda bulamadim.ben İzzət hocani you tube dən izliyorum.Ben panik atakgim.Allah İzzet hocani karsima cikardi.sukurler olsun
250 syf.
·Beğendi·10/10
Panik atak,takıntı,depresyon ve anksiyete için ezber bozan bilgiler içeriyor. Yazar Sn.İzzet Güllü 20 yılı aşkın vaka birikimi ve özgün metodunu ilaç haline getirmiş.
356 syf.
·30 günde·5/10
Yazarın birkaç videosunu Youtube’da izledikten sonra kitabını aldım, daha önce hiç duymadığım bir isimdi. Kitapta özellikle panik atak, anksiyete, okb ile ilgili bilgiler bulunuyor, birçok yerde kitap kendini tekrarlamış okurken bu yüzden çok sıkıldım. Aynı cümleleri onlarca kez okudum ama bunu yazar sanıyorum telkin amaçlı bilerek yapmış. Yazara katılmadığım bazı yerler vardı. Özetle psikiyatrinin azı duygu, çoğu hastalık diyerek bizi hasta olduğumuza inandırdığı, telkin ile tedavi etmek yerine ilaçlarla tedavi etmeye çalıştığını aslında tedavi edemediğinden bahsediyor.
356 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap panik atak,depresyon,okb gibi psikolojik sorunlar yaşayan kişilerin mutlaka okuması gereken bir kitap, sadece psikolojik sorun yaşayan kişiler değil herkesin okuyabileceği ve sektörü anlatan bir kitap.Kitabın sonunda meğersem yıllardır nasıl da kandırılıyormuşuz diyeceksiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
İzzet Güllü
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 35 okur beğendi.
  • 42 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 187 okur okuyacak.