John Carlin

John Carlin

Yazar
8.2/10
9 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
279
Gösterim
Adı:
John Carlin
Unvan:
İngiliz Gazeteci, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 12 Mayıs 1956
Temeline inildiğinde politika insanları ikna etmek, onları kazanmakla ilgilidir. Bütün politikacılar profesyonel ayartıcılardır. İşleri icabı insanlara kur yaparlar. Eğer akıllılarsa, yaptıkları işi iyi yapıyorlarsa, halkın hassa noktalarını yakalama yetenekleri varsa başarılı olurlar...
304 syf.
·3 günde·8/10
Nadal'ın Grand Slam finallerindeki her bir serviste her bir oyunda hissettiklerinden tutunda, çocukluğuna, aile bağlarına, kişiliğine hatta çoğu sporcunun idrak etmekte zorlandığı profesyonel sporun sağlıksız bir şey olduğuna kadar bir çok şeyden bahsediyor kitap. Aynı zamanda Federer ve Nadal arasındaki farkı da çok iyi anlamanıza yardımcı oluyor. İkisi arasındaki karakter farkının izlediğim ve gördüğüm şekilde olmasını sağladı. Biri çok hırslı bir savaşçı, diğeri aristokrat bir beyefendi gibi sahada. Bu kadar savaşçı bir insan izlenimi veren Nadal özel hayatında karanlıktan, denizden ve köpeklerden korkan ailesine bağlı hala onlarla yaşayan bir adam üstelik bunca başarısına rağmen alçak gönüllü bunda ailesinin ve antrenörü olan amcası Toni'nin payı büyük. Tenis sevin sevmeyin okumanın keyifli olacağı bir kitap. Nadal iyi sporculuğunun yanın asıl önemlisi iyi bir insan ama ben Federerciyim.
224 syf.
·Beğendi·8/10
Bir koyu federer fanı olarak söyleyebilirim ki kitap gerçekten etkileyici,daha doğrusu nadalın azim dolu hayatı. İnsana güç veren ilham veren bir hayat. Özellikle tenisle veya herhangi bir sporla uğraşan insanların okumasını tavsiye ederim. Ben amatör ruhlu bşr tenisçi olarak işin mutfağının bu kadar çetin olduğunu bilmiyordum. Tenisi ne kadar iyi bildiğimi düşünsemde ufkumu dahada geliştirdi. Son olarak federer le rekabetininde etkisiyle nadala duyduğum antipati ve önyargı yerini saygıya bıraktı, tabiki eski doktorunun gene doping açıklamalarıda aklıkın bir köşesinde.
240 syf.
·23 günde·6/10
Nelson Mandela'yı tanımak ve verdiği mücadeleyi öğrenmek adına iyi bir kitaptı.Genel olarask hayatını anlatmak için değil, ragbi oyunu üzerinden bir ulusu nasıl birleştiğini anlatmak için yazılmış bir eser.Okurken insanı sıkmayan, eğlenceli bir kitaptır kendileri, tavsiye olunur.

Yazarın biyografisi

Adı:
John Carlin
Unvan:
İngiliz Gazeteci, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 12 Mayıs 1956

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.