Kadir Ürün

Kadir Ürün

Yazar
8.9/10
10 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
240
Gösterim
Bir tarafta nimet denizinde yüzen imtiyazlı sınıf, diğer tarafta külfet çukurunda çırpınan sahipsiz çoğunluk varsa, bir tarafta insanlar vatan için can verirken, diğer tarafta ezanın, vatanın, bayrağın sadece edebiyatı yapılıyorsa, o ülkede iç huzurdan kesinlikle söz edilemez.
Kadir Ürün
Sayfa 155 - Muhsin Yazıcıoğlunun BBP adına ilk meclis konuşması.
Gençliğim dedim, "VER" dediler.
İstikbalim dedim, "YOK" dediler.
Kanım dedim, "DÖK" dediler.
Canım dedim, "MİLLETİN" dediler.
Sevdim dedim, "SUÇTUR" dediler.
Ve çığlıkla yarıldı karanlık; sevgimi çarmıha gerdiler.
Muhsin YAZICIOĞLU
Kadir Ürün
Sayfa 5 - Kamer yayınları
Yerine ne getireceksiniz diyorsunuz.Dolayısıyla bu düzen hangi düzen,önce ona bakalım;bu düzen yağma düzeni,bu düzen bir avuç lobicinin,Türkiye nin kaynaklarını şu ana kadar sömürme düzenidir.Bana güvenenlerin güvenlerini boşa çıkaracak hiçbir kirli hesapta olmadım ve inşallah bundan sonra da olmayacağım.Çok şükür dosta düşmana karşı alnımız ak,başımız dik,gönlümüz rahat,kafamız dinç olarak yürüyoruz.Milletimizin teveccühü oldukça bu kutlu yolda yürümeye de devam edeceğiz.Zulüm Azrail olsa da hep Hakk ı tutacağım.Mukaddes,davalarda ölüm bile güzeldir.Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu!Bana baskı sökmez!Bizim Allah tan başka kimseden korkumuz yok.!
Genç yaşta ülke sorumluluklarını üstlenmiş bir kuşağız biz, kendimize göre dünyayı yerinden oynatacak ideallerimiz var. Tercihimiz değildi ama kavgaların girdabında geçti hayatımız. Şimdi diyorum ki farklı düşünceleri anlamalı ve onlardan zenginlik üretebilmeliyiz. Kavgaların, darbelerin sorunları çözmediğini hayat bize öğretti.
Muhsin YAZICIOĞLU
Kadir Ürün
Sayfa 13 - Kamer yayınları
Kafalar özellikle mi bulandırılmak isteniyor? Öyle ya;ortada ne kadar soru varsa o kadar şüphe oluşur.
Şüphelerin çok olduğu yerde ise gerçekler güme gider.

Bu "kaza"(!) eğer bir "derin devlet cinayeti" değilse er veya geç çözülür ve sorumluların yakalarına yapışılır.
Ama "derin devlet cinayeti"ise korkarım ki "yeni bir Eşref Bitlis vak'ası" ile karşı karşıya kalırız.
"Faili meçhul" bir vak'a.
Kadir Ürün
Sayfa 244 - Kamer yayınları
Bazen boyun eymezsin fanilere,
Bazen elif gibi olursun zalimlere karşı,
O yüzden çoktur düşmanın belki,o yüzden büyüktür imtihanın.
Ismini gururla taşıdığım insan,
Mekanın cennet olsun reis,
Şehit lider , dava adamı Muhsin YAZICIOĞLU’nu en güzel işleyen kitap.Hayatına dair önemli başlıkların ,; gençlik yılları , siyaset hayatı , davası , Mehmet Akif Ersoy ,Taceddin dergahına sevgisi ve en önemlisi uğradığı suikasti akıcı , net ve delillere dayalı araştırmış okuyucuya aktarmış bir eser. Selman Kayabaşı’nın benzer kitabının facia etkisini ortadan kaldırdığını eklemem lazım ..
Dağlıcada ki hain saldırıda kimlerin parmagı var hangi ülkelerin özel kuvvetleri ile saldırı yapılmış kim ne demek istiyor kahramanlarımız 2,5-3 saat çatışmada kahramanlık göstererek can siperane vuruşması ama her neden ve nasılsa koskoca devletimizin Cumhurbaşkanı dahil kimsenin haberinin olmaması ama rahmetli Muhsin Y.almanyada olmasına ragmen daglıcadan bir güvenlik görevlisinin ulaşması haberleşme ve sinyalizasyonun kesilmesi yardım gelecek köprünün havaya uçurulması hepsi ve daha fazlasını bulacagınız güzel bir eser olmuş...
Dikkat spoiler içerir.
2009'da helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayat hikayesini anlatan bir kitap. Mezarının bulunduğu Taceddin Dergahı'nda Mehmet Akif Ersoy da kaldığından İstiklal Marşı'nın kabul aşamasından başlayarak, ülkücü hareket içindeki geçmişi, darbe sonrasında Mamak Cezaevinde çektiği işkenceler, Başbuğ ile anlaşamaması ve Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşu, 28 Şubat sürecindeki tavrı, Kosova ve Bosna'daki soykırım ile ilgili olarak yaptığı meclis konuşmaları, helikopter kazası öncesi kendisi ve ailesinin yaşadığı garip kazalar, helikopter kazası ve detayları, Dağlıca baskını ile ilgili olarak yaşadıkları gibi pek çok olay detaylı bir şekilde anlatılıyor. Kendi görüşü ve karşı görüşten insanların da yorumlarına yer verilmiş. Konu ile ilgilenenlerin keyifle okuyacağı bir kitap.
“Bir elime güneş’i,
Bir elime ay’ı verseler;
İşte sana bu dünya,
Sonsuz nimet deseler…
Vallahi vazgeçmem
Bana verilen şu Hak Dava’ dan,
Ya bu yolda can verip
Ya ‘Hedef’e varmadan…”

Muhsin Yazıcıoğlu
Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu nakış nakış işleyen, okurken duygulandıran ve gururlandıran güzel bir eser. Yazıcıoğlu’nu anlatmaya kitaplar yetmez tabi ki. Ama okuduğum en iyi anlatan kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kadir Ürün
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.