Kathleen Jordan

Kathleen Jordan

Yazar
5.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
"Hafızanıza güvenmeyin. Gözlemlerinizi ve izlenimlerinizi yazın. Ancak belgelerinizdeki tonu tarafsız tutun. Yani mümkün olduğunca çok kısmı yargılar biçimde; "Mark siparişlerin nasıl işleneceğini bilmiyor" yerine, olgular biçimde "Mark müşterilerin siparişlerinin %10 geç işlemden geçirdi" şeklinde ifade edin.
"Çalışanın performansına dair notlarını hazırlamadan önce değerlendirmenizi istenen formatta sunduğunuzdan emin olmak için şirketinizin genel ilkelerine başvurun. Övmek ve neyin iyi olduğunu söylemek için değerlendirmeleri özgün fırsatlara çevirin. Bu çoğumuzun yapmadığı bir şeydir."
79 syf.
·5/10
Pocket Mentor serisinin öz bilgileri sunması, alanında uzman olmayan kişiler tarafından çok fazla anlaşılmamasına neden oluyor. Performans değerlendirmesinin ne olduğunu değil, performans değerlendirmesinin nasıl yapılması gerektiğini kısaca anlatıyor. Bir kaç noktada çalışanın yanında yer alıyor. Makalelerin hepsi empati üzerine geliştirilmiş fikirlerden üretilmiş. Yıllarca yöneticilik yapmış kişilerin zaten bildiği konular, ekstra bir bilgi bulunmamakta.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kathleen Jordan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.