Koyoharu Gotouge

Koyoharu Gotouge

Yazar
8.7/10
9 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·9/10
Solid 4.5/5 Stars.

I started watching the anime when it first came out. (16 episodes and counting.) It was animated by Ufotable which is my absolute favourite from Fate series. Beautiful animation and soundtracks dragged me in even though the plot was quite simple. I started reading the manga couple of weeks ago and now I am waiting for the new releases. It is simply awesome.

Our protagonist is a boy named Tanjirou and one day, his family is slaughtered by a demon. The sole survivor is his sister Nezuko who turned into a demon. A demon slayer comes to investigate and murder her but realizes that there is more to this mysterious girl and boy. Tanjirou's goal is to become a Demon Slayer and cure Nezuko.

Tanjirou's character is perfect, absolutely perfect. He is sometimes witty and sarcastic like all other Shounen protagonists. However, he is so mature, intelligent and perfect at making calm decisions. Every character is unique whether it is a demon or a demon slayer. Everyone has a beautiful background story which makes you like them even they do terrible things. I can't recommend it enough. Go watch the anime and more importantly read the manga.

TÜRKÇE İNCELEME:
Puanım 4.5/5.

Anime 2019da yeni çıkmaya başladı ve çıkar çıkmaz izlemeye başladım. Animasyonu yapan şirket Ufotable (Fate serisinden tanıyoruz kendilerini.) Hayatımda gördüğüm en güzel animasyonu yapan Ufotable bence. Animasyon ve harika müzik beni animeye ısındırdı. Birkaç hafta önce animenin aslında uzun süredir çıkan mangası olduğunu fark ettim. Şu an güncel olarak okuyorum ve tek kelimeyle harika.

Ana karakterin adı Tanjirou ve bir gün, ailesi gizemli bir iblis tarafından öldürülüyor. Tek kurtulan kız kardeşi Nezuko fakat o da şeytana dönüştürülmüş. Bir iblis avcısı bu olayı incelemeye geliyor ve Tanjirou'nun kız kardeşini öldürmeye çalışıyor. Fakat hem Nezuko hem de Tanjiro'nun çok farklı olduğuna karar verip onları bırakıyor. Tanjiro'nun amacı bir İblis Avcısı olup Nezuko'yu tekrar insana çevirmek.

Tanjirou'nun karakteri ha ri ka. Diğer Shounen (Japoncada genç oğlan demek fakat Naruto, Hunter x Hunter, Bleach gibi animelerin türlerine deniyor, araştırabilirsiniz.) karakterleri gibi komik ve alaycı olsa da yeri geldiğinde çok olgun, zeki ve sakin karar almakta harika. Her karakter eşsiz bir his veriyor size, hem iblis hem de iblis avcısı olsun. Herkesin harika hikayeleri var ki o karakter ne kadar kötü şey yaptıysa da sempati duymanıza neden oluyor. Ne kadar tavsiye etsem azdır. Animeyi izleyin ama daha da önemlisi kesinlikle mangayı okuyun.

Yazarın biyografisi

Adı:
Koyoharu Gotouge

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.