Kuzey Kayahan Saran

Kuzey Kayahan Saran

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
52
Gösterim
Adı:
Kuzey Kayahan Saran
Unvan:
Yazar
Demliğin kokusu, çayın kokusu, rüzgarın burnuma taşıdığı insanların kokusu, her acıya rağmen yaşamın güzel olduğunun perçinli kanıtıydı.
Kuzey Kayahan Saran
Sayfa 65 - Yitik Ülke Yayınları
️Sırf birilerini mutlu etmek için, kendimizden sürekli ödün veriyoruz. İnsanlar, kendilerinin mutlu olacağı şeylerle senin de mutlu olacağını sanıyorlar. İşte bu yanılgı, hep kaybetmeye neden oluyor.
Ben onun bir ananın evladı olduğunu bilirim de, o benim bir evladın anası olduğumu bilmez. İnsan, başka bir insana nasıl böyle kötü bakar?
Kuzey Kayahan Saran
Sayfa 13 - Yitik Ülke Yayınları
94 syf.
·Puan vermedi
İki Ayaklı Hüzün #starkyorumluyor
İki Ayaklı Hüzün, 24 öyküden oluşan bir öykü kitabı. Kitaptaki öyküleri okurken “Yeri geldi güldüm, yeri geldi ağladım.” diyemeyeceğim. Çünkü öykülerin hepsinde bir hüzün vardı. Sanırım kitabın adı öykülerden gelmiş ve adının hakkı gerçekten verilmiş. İstisnasız tüm öyküler hüzün bulutları kaplıydı. Betimlemeler gayet yerinde ve güzeldi.
Öyküler, genel teması hüzün olmasına rağmen birbirinden baya farklıydı. Bu da kitaptan sıkılmamaya yol açıyordu. Yazar bence bu yönde kendini tekrar etmediği için oldukça başarılıydı.
Her bölümde bölümle alakalı ünlü yazar ve şairlerden sözler vardı. Hoş, bazılarını ben ilişkilendiremedim ama bu da küçük bir kusur olsun.
Genel anlamıyla öyküleri sevdim. Öykü türünde kitaplar arıyorsanız sizin için güzel bir seçenek olabilir İki Ayaklı Hüzün. Keyifli okumalar dilerim...
94 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu hafta sonu en sevdiğim tür olan öykü kitabı okudum.
Sevgili Kuzey Kayahan Saran imzalarken "hikayelerin nasıl yazıldığını öğrenmek istiyorsanız sokaklara bakın" demiş.
Tam da söylediği gibi, etrafımızda, içimizden, hepimizin başına gelebilecek ya da bir şekilde şahit olduğumuz türden hikayeler.
Hepsinde hüzün var. Kısa kısa öyküler lakin yüreğe işleyen, içe oturan cinsten. Hangi birini okuduysam hayal kırıklığı, kalp ağrısı bıraktı bende. Betimlemeleri, tasvirleri ve konuların hepsini sevdim. Çünkü Türk Edebiyatı, çünkü acı da olsa bizden, memleketimden insan manzaraları.
Her öykünün konu başlığına uygun, bildiğimiz yazarlardan, şairlerden alıntılar bırakmış yazar ve hepsi her hikayeye cuk oturmuş.
.
Ben çok severek okudum. Öykü kitabı seviyorsanız mutlaka şans verin uzun okumalardan sonra soluklanırım diyorsanız nefes almak yok, düşüneceksiniz, öyle boşa yazılmış hikayeler değiller, biraz acıyacaksınız. Ama hakkını verin derim.
94 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap Yorumu//İki Ayaklı Hüzün-Kuzey Kayahan Saran
.
İki Ayaklı Hüzün bir öykü kitabı. İçinde 24 adet öykü barındırıyor. Kalemi, anlatım gücü, kelimeleri kullanım ustalığı o kadar başarılı ki yazarın. Her zaman derim; öykü yazmak gerçekten büyük yetenek. Romandaki olay örgüsünü, kurguyu, giriş-gelişme-sonuç sürecini 5-6 sayfaya sığdırmak büyük meşaket. Kitapta en çok da yazarın kelimeleri kullanım ustalığına bayıldım. Öyle orijinal cümle yapıları, tamlamalar vardı ki. Bayağı alıntım vardı ama maalesef buraya seçerek sadece 4 tanesini alabildim. Malum harf sayısı sınırı.
.
@yitikulke yayınlarından çıkan bu eser için @kuzeykayahansaran 'a teşekkürler. Yazın hayatında başarılar diliyorum. Nice eserlerini görmek dileğiyle.‍️
94 syf.
·Beğendi·7/10
Öykü okumayı çok seviyorum. Her öykü de farklı hayatlara dokunuyorum ve farklı pencerelerden görüyorum hayatı...
İki Ayaklı Hüzün Kuzey Kayahan Saran'ın ilk öykü kitabı imiş. İçinde 23 öykü vardı.Hepsinde farklı duygular hissettim ve bir çırpıda bitiverdi. Öykü okumayı seviyorsanız tavsiyemdir. Benim en çok beğendiğim öykülere gelirsek;
⭐Gecenin Işıkları
⭐ Satılık Çığlıklar
⭐ Köfte Kokusu
⭐ Eski
⭐ Ölsene Anne
⭐ Kül
⭐ Ekmek Davası

Yazarın biyografisi

Adı:
Kuzey Kayahan Saran
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.