Linda A. Hill

Linda A. Hill

Yazar
7.6/10
5 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
34
Gösterim
Hiç bir iş veya kariyer ne kadar heyecan verici, harekete geçirici veya finansal olarak ödüllendirici olsa da. Akıl sağlığınızı, fiziksel sağlığınızı veya ailenize ya da arkadaşlarınıza yaptığınız katkıları kaybetmeye değmez!...
"Karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ve bu meydan okumalar ile nasıl başa çıktığı da dahil olmak üzere bu kişinin bir önceki pozisyonunun günlük gerçekliklerini bulmak istersiniz. Söz gelimi bu kişi meydan okumalarda yardım almak için hangi kişilere gidiyordu?"
96 syf.
·6/10
Harvard Business serisindeki mentor kitapları belli bir konuda yayınlanmış ufak ama etkili biçimde yer alan fikirleri toplayan bir yapıya sahip. Bu kitapta da bir çalışanı işe alırken dikkate alınacak noktalarda aklınıza gelmeyecek yerlere de dokunarak, en iyi adayı seçmenize yardımcı olacak bilgiler var. Özellikle adaya sorulabilecek sorular kısmında bazı yerlerin altını çizerek sık sık tekrarlamam gerektiğini düşündüm. İş görüşmesinde hem şirket tarafından hem aday tarafından bakmakta zorlanıyorsanız kitabı okumanızı, ben zaten iş görüşmelerin insanıyım diyorsanız da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.