Giriş Yap

Maral Atmaca

Yazar
8.9
3.649 Kişi
Unvan
Yazar
Doğum
Aksaray, Türkiye
Yaşamı
Kimliğini ve hayatını sır gibi saklayan Maral Atmaca 4 çocuk annesi bir ev hanımıdır. Aksaray doğumlu yazar şuan yaşantısına İstanbul'da devam etmektedir.

İncelemeler

Tümünü Gör
448 syf.
·
43 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yarala'Sar 1
Herkese merhaba, uzun zamandır merak ettiğim ve beklediğime sonuna kadar değen bir kitabın incelemesini yapıyorum şu an. Kitabı merak etmemin sebebi kitabın içindeki biriydi... Tanıdıktan sonrada beklediğime değdiğini düşünüyorum.Şimdi birazcık kitabın konusundan bahsedeyim. Yetiştirme yurdunda kalan Sedef,bir gece kimsesiz 29 çocukla birlikte "damgalanır" . Artık bu kimsesiz çocukların tamamı Yarasa'dır ve damgacıyı gören tek çocuk sedeftir... Tam sedef hayatını düzene sokmuşken beklenme- dik bir şey olur.Damgacı yıllar sonra ortaya çıkmış ve damgaladığı 30 yarasanın peşine düşmüştür. Kitabı çok büyük bir hevesle istiyordum.Ve kitabı almam çok uzun sürdü .Hatta ben kitabı almadan sadece bir gün önce yazar benim oturduğum yere imza için gelmişti ve ben gidemediğim için ağlamıştım o derece istiyordum yani kitabı.Beklediğime o kadar çok değdiki. Hayatımda büyük bir ihtimalle bu kadar akıp giden bir kitap okumadım ben.Bunda bence başkarakter olan sedefin çok büyük bir etkisi var.Ben normalde kitaplardaki baş karakterleri pek sevmem ama bu kadın tam bir kraliçe.Hatta kitapta en sevdiğim karakter bile olabilir.Onun o inatçı halleri ,komik tavırları tam anlamıyla mükemmeldi... Ben Kitabi alaz için okumak istiyordum.Çünkü alaz gördüğüm bir kaç alıntıda benim çok sevdiğim bir kitap karakteri olan Nikolai Lantsova çok benzetmiştim.Ve gercekten az da olsa benziyorlar bence.Kitap boyunca alaz in zekasına hayran kaldım . Lakabı buzdağı ve alaz a bir lakap takılacak olsa gerçekten bu lakap tam ona göre jsjzjs.Alaz Altuğ Sipahi ismin çok güzel senin gibi ;) Ve Kuzey... Beni kitap boyunca en çok güldüren karakter olabilir tabikide yankıdan sonra;) Ben kuzeyi ecrinle çok yakıştırıyorum.Umarım bizim afroditle hemen ilişkisini kesip ,ecrini sevmeye başlar...Ecrin de çok iyi bir karakterdi kesinlikle. Sürekli yankının arkasında bir dağ gibi durması Ve çocukken babasının ona yaptıkları beni ciddi anlamda üzdü.Gelelelim bizim süslüye ksndjdjd ah be naz senin sürekli ismin karıştırılıyor kıyamam ben sana.Yiğit sağolsun .Bağımlıda kitap boyunca boş durmadı tabi ;).Kont drakulayıda nedensizce seviyorum .Çok kafa adam bence. Az kalsın unutuyordum Efe can ı nasıl unuturum ? Çok tatlı çok şeker bir karakterdi.Onun sahnelerini her okuduğumda kalbim yumuş yumuş oluyor. Kitabın sonu öyle bir yerde bittiki .2. kitabı almak için sabırsızlanıyorum.Beni sürekli güldüren ve kahkahalarla dolup taşıran bir kitap oldu.Eğer acaba alsammı diye düşünüyorsanız bence hiç bekletmeden alın pişman olmayacaksınız;) Sıkıntı şuki kitapta favori karakterim yok çünkü hepsi çok mükemmel ... Umarım güzel olmuştur birazcık aceleyle yazdım. #152193179 #152298800 Kitaplarla kalın...
·
12 yorumun tümünü gör
Reklam
448 syf.
·
6 günde
·
10/10 puan
Yarala`Sar
"Ben kendi içimde çok iyi biriyim azizim; tek sıkıntı, kendi içimde olmam." Yaralasar serisi uzun zamandır okumak istediğim bir seriydi. Çıktığı zaman okumamaktan da pişman değilim çünkü diğer kitapların çıkmasını bekleyemezdim sanırım. Şimdi bile 4. kitabın ne zaman çıkacağı hakkında endişeleniyorum. Konusuna gelirsek Sedef, kendisiyle birlikte 30 çocuğun kaldığı bir yurtta yarasa damgasıyla damgalanmış insanlardan biridir. Hayatı bu yarasa damgasıyla değişirken kendisini şansızlıklar silsilesi altında bulur. 20 yaşına girmesine az kalmışken cezasının bitmemesine rağmen cezaevinden tahliye olur. Tahliye olmasıyla birlikte ne yapacağını bilemeyen Sedef'in karşısına paha biçilemez bir teklif gelir. Onları damgalayan adam damgaladıkları çocukla öldürmekle kalmamış Sedef ve diğerlerinin peşine düşmüştür. Bu adamı durdurmak istediklerini söyleyen bir örgüt (ne desem bilemedim) işbirliği yapmayı önerir. Sedef ile birlikte diğer Yarasaları (yurtta kalan diğer çocuklar) bir tesiste tutup eğitim vermeyi istiyordur. Sedef ile beraberinde birkaç kişi bunu kabul eder ve eğitim başlar. Her kişinin bir eğitmeni vardır ve onları damgalayan kişiye karşı savaş başlamıştır. Kitabın temel konusu buyken değinmek istediğim birkaç şey daha var. İlki kitabın adına aşık olmam. Yarasalar ve Yaralasar o kadar iyi düşünülmüş ki detaya aşık oldum. İkincisi karakterlere bayılmam. Yarasalar'a bayıldım. Özellikle de Kuzey'e. Kitaba girer girmez kendini bana sevdirdi. Kendisini bana sevdirmekten de öte aşık eden bir karakter daha var. Sedef'in eğitmeni. Adını kitabın yarısına gelmeden öğrenemediğimiz için spoiler olmaması adına söylemeyeceğim. Ama adına ve kendisine düştüğümü belirtmek isterim. Hareketleriyle ve zekasıyla kitapta en sevdiğim karakter olmayı başardı. En sevdiğim kitap karakteri bile olmaya yaklaştı. Şimdilik şüpheli davranışları olsa da ona güvenmeye devam ediyorum. Okumak için bir şüpheniz varsa beklemeden almanızı ve okumanızı tavsiye ederim. Yazarın anlatım tarzını ve konusunu aşırı sevdim. İyi ki yazılmış ve iyi ki okumuşum dedirten kitaplardandı.
·
8 yorumun tümünü gör
448 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yaralasar 2 Kitap Yorumu
"Tüm hayatım boyunca herkes yaraladı beni ama kimse yaralarımı sarmadı." • Kitabın konusu: Sedef damgacıdan kurtulmak isteyen bir avken hiç ummadığı bir anda kendini avcı olarak bulur. Ya Sedef hayatını kabusa çeviren damgacıyı bulacak ya da damgacı, Sedef'i avlayacaktır. Soluksuz bir kovalamaca sonrasında kazanan tarafın kim olacağına, son hamleyi zekice yapan karar verecektir. • Yorumum: Kitap ilk bölümden itibaren harika başladı. Yazarın kalemi bu kitapta daha güçlüydü ve bu durum beni çok memnun etti. İlk kitaba göre oldukça aksiyonlu bir kitaptı. Olayların ardı arkası kesilmiyordu ve ben her bölümü soluksuz okuyordum. Sayfaları nasıl çevirdiğimi anlamadım resmen. İlk kitap daha çok karakterlere yönelikti ama ikinci kitap bol bol olaylı bir kitaptı. Yazarın yazım dili aşırı akıcı. Kitabı okumaya bir başlıyorsunuz daha sonra dönüp bakıyorsunuz ki en az 100 sayfa okumuşsunuz. İlk kitap kadar sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitaptı bu da. Sedef ve diğer yarasaların arasındaki bağ bu kitapta oldukça kuvvetliydi. Onların geçmişini, anılarını okumak çok güzeldi. Ayrıca Sedef ve eğitmen arasındaki sahneleri okumak çok keyifliydi. Sonlara doğru ise katilin yani damgacının kim olduğunu öğrendik. Ben şahsen çok şaşırmadım çünkü biraz da olsa tahmin etmiştim. Özellikle son 50 sayfa o kadar tempoluydu ki... Her sayfayı büyük bir merak içinde okudum ve o son... Şok oldum. Böyle bir final asla beklemiyordum. Yazar beni dumura uğrattı. Üçüncü ve dördüncü kitapları da sabırsızlıkla bekliyorum. Bu kitabı hatta seriyi her açıdan çok seviyorum. Öyle ki 2021 favorilerime girdi bile. Sizlere de mutlaka öneririm.
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42