Giriş Yap

Marlo Morgan

Yazar
8.4
7,9bin Kişi
32,3bin
Okunma
519
Beğeni
19,5bin
Gösterim
Reklam
·
Reklamlar hakkında

Hakkında

1937 yılında Iowa'da dünyaya geldi. Agnes High School'a yazıldı ve Barstow kolejine geçiş yaptı. Missouri Üniversitesinde biyokimya ve doğal ilaçlar üzerine doktorasını yaptı. Kansas'a giden Morgan evlendi ve iki çocuk dünyaya getirdi. Marlo Morgan sağlık alanında kariyerine başladı. Evlendikten tam 25 yıl sonra görevinden istifa ederek tam zamanlı yazarlık yapmaya başladı. Yazarın ilk kitabı olan Bir Çift Yürek aborjinler ile yaşadığı bir gerçek hikayeye dayanarak yazdığını kitabın üzerine not olarak yazdırmıştı. Kitap o kadar sevildi ki Harper Collins şirketine 1.7 milyon dolara yayın hakları verildi. Filme çekilecek olan Bir Çift Yürek aborjilerin engeline takıldı. Bir grup aborjin ABD'ye giderek film çekimlerini engellemeye çalıştılar ve başarılı oldular. Yazar eylemi yapanlar ile tanıştıktan sonra bu hikayesinin uydurma olduğunu itiraf etmiştir.Daha sonraki baskılarında bu not şeklinde yer aldı. Aborjinler ile tanışmasının Tanrı tarafından ona verilen hediye olduğunu düşünen yazar Aborjin hakları için çalışmalara ve bu konuda seminerler vermeye başladı.
Unvan:
ABD'li Yazar
Doğum:
Iowa, ABD, 29 Eylül 1937
Reklam
·
Reklamlar hakkında

İncelemeler

Tümünü Gör
211 syf.
·
21 günde okudu
·
Puan vermedi
Bir Mutantın Gerçekleri Öğrenme Macerası
Bir Çift Yürek
kitabın ismini son sayfaya kadar anlamadığım ama anladıktan sonra sevdiğim bir kitap bu. Kitabı sanki okumadım da yaşadım. İçinde
Marlo Morgan
isimindeki doktorun Avusturalya’ya iş için çalışmaya gidip,kendilerine “Gerçek İnsan Kabilesi” adını veren insanlarla yolunun kesilmesi ve bu kabilede yaşadığı maceraları anlatan bir kitap. Beni şaşırtan konu bu Gerçek İnsan Kabilesi’nin dünyadan, gelişmelerden, ve en önemlisi kitaplardan uzak olarak yaşamalarına rağmen bu kadar bilge olmasıydı. Ben bilgi edinmek için kitaplar okuyorum ama onlar hiç böyle bir şey yapmıyor. Bence bunun sebebi sadece hayatı yaşıyorlar yani bizim yapamadığımız şeyi yapıyorlar. Gerçek İnsan Kabilesi telepati ile konuşabiliyorlardı ve bende bunu denemek için anneme telepati ile konuşmaya çalıştım ama olmadı Kitabın içindeki olayları yaşamak isterdim çünkü onlar YAŞIYOR ama biz yani Gerçek İnsan Kabilesinin dediğine göre Mutantlar (ki bence bu konuda haklılar) ise YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ. Bulutlara Sevdalı insan olarak benim en çok sevdiğim alıntı bu: ︎”Pek çok mutant, yağmurun altında çıplak durmanın nasıl bir duygu olduğunu tatmadan bu dünyadan göçer giderler.” gerçekten de birçok insan yukarıdaki çomçopçok güzel bulutları fark etmeden; yağmur damlalarının kalbimizi temizlemek için yağdığını hissetmemeleri beni çok üzüyor :( ︎︎ Kitabı okurken içimde inanılmaz bir şekilde böcek yeme istegi oluştu okumak isteyenlere önerim kendinizi böceklerden uzak tutun kitabı olurken:) Bulutlara emanet olun:)) İyi okumalar;)
·
3 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14