Melek Kaş

Melek Kaş

Yazar
7.9/10
59 Kişi
·
125
Okunma
·
17
Beğeni
·
347
Gösterim
Adı:
Melek Kaş
Unvan:
Yazar
Doğum:
İstanbul, 21 Mart 1989
21 Mart 1989 tarihinde İstanbul'da doğan yazar, evli ve 2 çocuk annesidir. Yazma serüveni kısaca, İnternet sitesinde doğaçlama ile başlayıp, kendiliğinden gelişmiştir.

Yazar yazma serüvenini "Kağıda karalamaya başlamışken bir gün baktım ki parmaklarım klavye başında hareketlendi; satırlar, paragraflara ve sayfalara ulaştı. İçimde lise yıllarından beri olan bu yazma arzusunu çekingenliğimden dolayı hep askıdaydı. Yazdıklarım kısa sürede çok sevilince, çekingenliğim yerini daha fazla yazma isteğine bıraktı ve hikayelerimi su gibi bazen kağıda bazen ise klavye başında bilgisayara aktardım." diye aktarmaktadır.
Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde; sakın vazgeçme! İşte orası kaderin değişeceği noktadır.
Mevlana
400 syf.
·Beğendi·9/10
Gözleri hep uzaktan buluştu; biri engeli yüzünden imkânsız olduğunu düşündü, diğeri utangaç olduğu için süredurdu birbirlerinden uzak kalmaları…

Peki, onları dinlemeyen kalplerinin çıktığı yol ne olacaktı?

İkisi de unutuyorlardı aslında bakışları ile her şeyi. Dizeler dizilmişti satır satır belleklerinde. Gördükleri ilk gün demişlerdi de birbirlerine: *Biri Sesim Olur Musun, diğeri Kalemim,* lakin farkında değillerdi!
.
.
.
Herkese merhaba! Güzel mi güzel beni saran bir kitabın yorumu ile geldim. Kitap 400 sayfa yani kalın. Ama asla gözünüze tuğla gözükmesin çünkü yumuşacık bir kitap. Bu tanımı size nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama kitap öyle bir yumuşak ve öyle bir sarıyor ki insanı anlatamam. İlk sayfasından son sayfasına kadar karakterleri zaten çok seviyorsunuz. Olayların akışı gayet yerinde kafanızı karıştırıp sizi evirip çevirecek hiçbir şey yok. Sadece okurken pamukluk hissediyorsunuz. Kitap tamamıyla aşk kitabı tabi içinde dostluklarda var. Beni tanıyanlar hemen soracaktır "Hani sen aşk kitabı okumuyordun?" Diye ama bu öyle bir işlemiş ki o sevgiyi, tüm duyularınızla naiflik seziyorsunuz. Ne öyle cılkı çıkmış sevgilere ne de soğuk buz sevgilere benziyor kitabın olayı. Bilimkurgu-fantastik kitaplarda dahi aşkı sevmeyen ben bu kitabı çok beğendim. Devamının geleceği son sayfasında duyuruluyor ama nasıl beklerim sabrederim bilmiyorum. Bu arada kitabın bölüm başlarında sözler alıntılanmış ve bu kitabı daha da hoş hale getirmiş. Kısacası gördüğünüz yerde alın derim tereddüt etmeden️
.
.
689 syf.
·Beğendi·10/10
Sizi tamamen kitabın kendi dünyasına çekecek bir kitap. İlk sayfalardan itibaren sizi içine çekecek ve tek solukta okuyacaksınız. Yazarın anlatımı akıcı, kitabın hiçbir şekilde sizi sıkmayacağına garanti verebilirim. 689 sayfa diye sakın gözünüz korkmasın, çünkü bende kuşku duymuştum ya beğenmezsem ve kitap sarmazsa diye. Ama böyle bir kitabın sarmaması ne mümkün. Olay örgüsü çok güzel ve sıkmıyor. Okuduğum tek bir sayfadan dahi pişman değilim aksine ikinci kez okumayı bile düşünüyorum diyebilirim öyle güzel iz bıraktı bende. Kitaba puanım da zaten 10.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Adana’dan İstanbul’a okumak için gelen yüreği güzel,şirin mi şirin,sessiz kendi halinde kızımız Yasemin.Daha doğarken annesini kaybetmiş olsa da biricik babasına sımsıkı sarılmış hayallerinin peşinden koşmak için okumayı hedeflemiştir.

Umut Aslan,doğuştan işitme engeli olan mükemmel ve bilinçli bir aileye sahip olduğu için hayattan kopmamış öğrenimini devam ettirerek hayallerine kavuşmayı amaçlamıştır.

Siz ilk görüşte aşk’a inanır mısınız?Akif yurdunda kalmaya başlayan iki gencimiz birbirlerini gördüklerinde yüreklerine düşen sevgi tohumlarını yeşertecek mutluluğa yelken açacaklardır.O kadar naif ilmek ilmek işlenen bir kitap ki okurken dünyadan koparak sevgi’nin gücünü,fedakârlığı,yaşama azmini,dostluğu ve daha bir çok güzel duyguya tanıklık ediyorsunuz.Asıl verilmek istenen mesaj için yazarımızı tebrik ediyorum.Hayat her zaman herkese aynı imkânları vermeyebilir.Umut doğuştan işitme engelli olduğu için ailesi ve yakın çevresi işaret dilini öğrenerek Umut’un hayattan kopmaması adına ellerinden geleni yapmıştır.Bir dakikanızı ayırıp düşünmenizi rica ediyorum.Eğer Umut gibi olsaydık ve toplum içinde yaşarken nasıl bir duygu içinde olurduk?Farklı hissederdik kendimizi değil mi?Belki isyan ederdik belki neden ben diye defalarca sorardık.Farkındalık yaratan bir kitap olması sebebiyle okumanızı tavsiye ederim.Kitabımız yurtta kalan iki gencimiz ve yakın dostları ile yaşadıkları maceraları anlatıyor.Kimi zaman güldüm kimi zaman ağladım.Anladım ki acılarda,sevinçlerde paylaşıldıkça güzel.Geçirdiğimiz şu zor günlerde sabır ve şükür kelimesinin ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha gördüm kitabımızda.Her zaman ki gibi yanınıza bir fincan çayınızı alarak bu yolculuğa davet ediyorum sizleri.Kitabın sonu nasıl bitti diye sorarsanız ben şok.Hem de nasıl şok.

“ Seninle aynı gökyüzüne bakıyorum,aynı yemeği yiyor,aynı havayı soluyorum.Sadece senden farkım duyamıyor ve konuşamıyor oluşum.Gözlerim dudaklarından çıkan her sözü duyuyor.İnce uzun parmakların bana seni çok iyi anlatıyor.Söylesene;seni duyamıyor olmam,hiçbir zaman ismini söylemeyecek olmam senin için bir engel mi?Yasemin,SESİM OLUR MUSUN.”
352 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Ben kitabın başlarını çok beğendim okudukça okuyasım geliyordu ama sonlarında sıkıcılaşmaya başladı okumakta zorlandım açıkçası ama yinede aşk romanları sevenler için okunmaya değer diye düşünüyorum kitabın içinden bi sözle bitiriyim o zaman :) 'karadenize hoş geldin İstanbullu'
250 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Sonunun herkese göre değişebileceği bir kitap diyebilirim. "Niye okudum ki" ya da "iyi ki okumuşum" demek size kalmış. Ama azıcık üstüne düşerek, kendinizi tam anlamıyla vererek okursanız kurgunun ne olduğunu siz de benim gibi ta en başlardan tahmin edebilirsiniz. Ama ben iyi ki okumuşum diyen kısımdayım tabi. Ha bir de yazarın ilk kurgusu ve bence kitapta ufak tefek beğenmediğim "he he" gibi cevaplar olmasına rağmen gayet başarılı buldum. Unutmadan kitabın sonunda koskoca "Devam edecek..." yazıyor. Okumanız dileğiyle.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitabın isminden anladığınız üzere görücü usulü evliliği anlatıyor. Ama bu erkeğin kadını ezdiği basma kalıp tabirlerle yazılmış bir kitap değil. Aksine iki yabancı kişinin karakterlerini konuşturarak görücü usulü evliliğin güzel ve uzun yıllar süreceğini çok iyi şekilde anlatıyor yazar.

Elif'e çok üzüldüm ve annesi olacak o kadından nefret ettim. Sırf kendi nefsi ve zevki uğruna, kendi öz kızını tanımadığı bir adamla zorla evlendirdi. Ya sapık çıksaydı Mustafa yada katil vb. çıksaydı hiç düşünmeden evlendirdi. Hani bir söz vardır ya "Kedi köpekte anne ama onlar yavrularını daha çok koruyor." Yani kısaca doğurmakla anne olunmadığını bir kez daha anlamış olduk bu kitapta. Ayrıca birde bunlar bitti, kaynanası olacak o Hatice'de Elif'i hor gördü. (Böyle kaynanayı allah düşmanımın başına vermesin.) Ama sonunda Elif'e muhtaç oldu.(İşte etme bulma dünyası.)
Mustafa ne olursa olsun Elif'i her kötülükten korudu. Kimseye onu ezdirmedi. Takdir ettim doğrusu. Has adam vallahi.

Mustafa ve Elif aileler tarafından zorla evlendirilseler bu evlilik iki yaralı insana şifa olarak mükemmel bir aşka yelken açtı.
Kitabı okurken yer yer üzülecek yer yer tebessüm edeceksiniz ama kitabı okuyup bitirdikten sonra asla pişman olmayacaksınız.
420 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Suriye'ye kaçırılan Azra'nın yaşadıkları inanılmaz kötüydü. Talha'nın onu bulmak için çaresiz çabaları çok üzücüydü. Ve Azra'nın sonrasındaki süreçte yaşadıkları... Gerçekten zor zamanlar geçirdiler ama bunların karşılığını aldılar. Bu kitabı ilk kitabına oranla daha bir tebessümle okudum ve sanki bu kitap daha samimi bir havayla yazılmıştı. Ama buna rağmen birinci kitap favorim. Yazarın diğer kitabı 'Sesim Olur Musun?' Azra ve Talha ikilisinin çocukları olan Umut'un başrol olduğu kitap. En yakın zamanda onu da almayı planlıyorum. Gerçekten güzel bir seriydi. Bence okumalısınız.
689 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kitap, tıp fakültesinde okurken başına gelen korkunç bir olay yüzünden büyük bir boşluğa düşen Azra Yılmaz ile dağları kendine yuva bilen asker Talha Aslan'ın aralarındaki görücü usulü evliliği konu alıyor. Ben kitabı sevdim ve heyecanla okudum. Birbirlerine olan sevgileri gerçekten çok hoştu ama zaman zaman Talha' ya sinir olduğum noktalar oldu. Abartı bir kıskançlığı vardı bence ama buna rağmen güzel bir karakterdi. Yazarın diğer kitaplarını da almayı planlıyorum. Ve şunu söylemeden de geçemeyeceğim yazar çok tatlı biri. Mesaj attığınızda samimiyetle cevap veriyor. Tekrar okunabilecek bir kitaptı. 2. kitabı da aynı heyecanla okuyacağımı düşünüyorum. Siz de bu tarz kitapları seviyorsanız kesinlikle okumalısınız.
352 syf.
·10/10
Kitap isminden de anlaşılacağı üzere görücü usulü bir evliliği anlatıyor. Ama bu görmeye alışık olduğumuz erkeğin kadını ezdiği, kadının saçma bir şekilde hiç sesini çıkarmadığı türde bir evlilik değil. Aksine birbirine yabancı iki kişinin karakterlerini konuşturup bu çeşit evliliğinde ne kadar güzel ve uzun soluklu olabileceğini, naif bir dil de anlatıyor.
.
Elif karakterine ilk başlarda çok üzüldüm. Öz annesi kendi nefsi zevkleri uğruna, kızını hiç tanımadığı bir adamla, zorlayarak evlendirdi.
Hiç düşünmedi bile adam sapık mı, katil mi ya da eziyet eder mi kızıma diye..
İşte doğurmakla anne olunmaz noktası bu oluyor.
Diğer yanda ise Mustafa.. O da aynı konudan müzdarip... Hatice gibi anne ve ya kaynanayı rabbim düşman başına bile vermesin.
Hoş! hani böylesi varken düşmana gerek yokya..
Bundan mütevellit Mustafa çok takdir ettiğim bir karakter oldu. Elif'i her kötü niyetliden korudu, kimseye ezdirmedi.
Ve ailelerin isteğiyle evlenen bu iki yaralı yürek görücü usulü bir aşka yol aldı.
.
Görücü usulü evliliğin aşka nasıl yol aldığını, Mustafa gibi bir adamla herşeyin çok güzel olacağını, onun tarafından sevilmenin korunmanın hayatının şansı olacağını ve hayata tutunma, insan olma çabasını, vicdanı, vefayı, aile olabilme gereklerini ince mesajlarla okuyacaksınız bu kitapta..
Kitabın kapağını kapattığınızda dudaklarınızda tatlı bir tebessüm kalacak.
Hayatınıza böyle sizi aşkla sahiplenip koruyacak karakterli "adam"ların dahil olması dileğimle.
Aşkla ve kitapla kalın

Yazarın biyografisi

Adı:
Melek Kaş
Unvan:
Yazar
Doğum:
İstanbul, 21 Mart 1989
21 Mart 1989 tarihinde İstanbul'da doğan yazar, evli ve 2 çocuk annesidir. Yazma serüveni kısaca, İnternet sitesinde doğaçlama ile başlayıp, kendiliğinden gelişmiştir.

Yazar yazma serüvenini "Kağıda karalamaya başlamışken bir gün baktım ki parmaklarım klavye başında hareketlendi; satırlar, paragraflara ve sayfalara ulaştı. İçimde lise yıllarından beri olan bu yazma arzusunu çekingenliğimden dolayı hep askıdaydı. Yazdıklarım kısa sürede çok sevilince, çekingenliğim yerini daha fazla yazma isteğine bıraktı ve hikayelerimi su gibi bazen kağıda bazen ise klavye başında bilgisayara aktardım." diye aktarmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 125 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 51 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.