Merve Küçüksarp

Merve Küçüksarp

Yazar
6.2/10
17 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
820
Gösterim
Adı:
Merve Küçüksarp
Unvan:
Yazar
360 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Mükemmel ötesi...
Sıkıcı bir okul sabahı kütüphanede görüp okumaya başladığım bir kitap. Sadece ismi ilgimi çekmişti. Huyum gereği kitabın arka yüzündeki ilgi çeken yazıları veya alıntıları okumam. Dediğim gibi sadece ismi merak uyandırmıştı.
Sürekli psikoanaliz yapan bir roman. Bazen karakterlere küfre boğuyorsunuz. Bazen ise niye böyle yaptığını merak ediyorsunuz.
Yazar her analizi bir de geçmişteki olaya bağlayarak desteklemiş. Tabi ki de sonundaki okuduğumuz için verdiği teşekkür sürprizi de ayrı güzel.
Yazarla tanışmak isterim. Uzun uzun roman hakkında konuşmak da. Kim bilir belki olur :)
320 syf.
·1 günde·8/10
#evdekalkitapoku

Kurtuluş savaşı dönemi Izmir'inde geçen bir yasak aşkın hikâyesini okudum. Kitap kahramanımız köklü bir ailenin oğlu olan Selim ile bir genelevde çalışan Maria'nın yasak aşk hikayesini anlatır. Bu hikayeyi anlatırken de Izmir'in işgalinden Kurtuluş savaşı dönemi İzmir de neler yaşanmış hepsi bu kitap da.

Yazardan okuduğum ilk kitap ve kalemini anlatımını sevdim kitabın konusu da iyi farklı bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

#okuma #kitap #hazanvakti #ızmir #kurtulussavasi #izmirisgali #epsilonyayinlari #mervekucuksarp #okumahalleri #okudukcagelisirinsan #kitaponerisi #kitapkurtlari #kitaptavsiyesi #kitapyorumum
360 syf.
·12 günde·2/10
Ağdalı cümlelerden asıl konuya odaklanamadığım, “konu neydi ya” diye durup durup başa döndüğüm bir romandı. Bir gemi seyahati, karakterlerin hayatlarının bu gemide kesişmesi ama ne hikmetse hepsinin de sorunlu olması... Karakter analizini seven varsa, bu kitabı da sevebilir. Ama ben sevmedim.
320 syf.
·Puan vermedi
Kitabı okurken sıkılmıyorsunuz. Oldukça akıcı bir kitap. Ancak konusu çok sıradan geldi. Karakterler daha derinlemesine anlatılabilirdi. Ayrıca tarih sevdiğimdendir tarihi bilgilere daha fazla yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle kitabı sonlarına doğru bir solukta okudum. Sanırım yaşantılara yer verdiğinden olsa gerek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Merve Küçüksarp
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.