Mihri Mavi

Mihri Mavi

Yazar
8.0/10
1.288 Kişi
·
3.660
Okunma
·
127
Beğeni
·
8776
Gösterim
Adı:
Mihri Mavi
Unvan:
Türk Yazar
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "MihriMavi" adıyla yazmaktadır.
Sürekli savunmasız hissetmekten, bir şeylerden kaçmaktan, kendimi korumaya çalısmaktan o kadar yorulmuştum ki... çaresizliğim gün geçtikçe daha da büyüyordu, her gece bir kabusa uyuyup her sabah başka bir kabusa uyanıyordum.
Bazen üzülerek sürekli tekrarladığımız "keşke"ler bir yerden sonra bizi mutlu eden şeylerle birlikte bu kez "iyi ki" lere dönüşür.
Mihri Mavi
Sayfa 27 - martı
İnancı çok sağlam biri değilim buna rağmen iman gücüyle "Allah belanızı versin" dedirtti bu kitap bana ayol.

şekerim daha lise çağında neymiş okulun psikopatı ile bir kız tanışıyor da efendime söyleyeyim aralarında bir şeyler oluyor. aha bu kadar işte kitap. bak iki satırda bitti açıklaması zaten. kitapta bir embesilin yazabileceği her türlü saçmalık mevcut. lise çağındaki bebe kızı boğazlıyor. kızlar ne yapar? abi polise şikayet edersin ailene şikayet edersin o çocuğa hayatı zindan edersin değil mi? yok bizimki aşık ayol !!!

okul desen nasıl bir okul belli değil. olaylar sürekli okulun dışında gelişiyor. okul formaliteden arada uğranılan bir yer. abuk sabuk kimin neden hikayenin içinde olduğu belli olmayan şeyler var. bir tane kızın babası ülkenin sayılı iş adamlarından birimiymiş neymiş ama her ne hikmetse bunların birbirinden haberi yok falan.

ulan kitap yazıyorsun be hey embesil. zaten anlattığın şey bomboş bari cümle kurmayı başarabil değil mi? Bak cümleye bak: "Asla bulaşmak istemeyeceğiniz, tehlikeli bir serseri bana öyle soğuk öyle derin bir şekilde bakıyordu ki hissettiğim heyecan ve tedirginlikten boğazım kurudu." Bu ne ayol. Bu ne rezalet.

Hep diyorum bu kitapları basıyorsunuz, benim ülkemin mal beyinli kızları da okuyor ondan sonra at hırsızı tiplere aşık oluyorlar. Peşi sıra dayak, zorbalık, ölüm... Basmayın bu kitapları. Bitirdiniz bir nesli Allah kahretsin sizi!
512 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Buket'in babasının iflas etmesiyle İzmir'den Ankara'ya taşımaları ilk başta Buket'e çok zor gelsede daha sonra Ankara'yı çok sevecek ve kurduğu yeni arkadaşlar onu ilk başta üzsede daha sonra bu yeni yaşam tarzına alışıp mutlu olacaktır. Ama daha birçok olay olacaktır. Tabi Kağan'ı da unutmayalım.Müthiş bir kitap...
384 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Ve psikopat 2 okuduğuma hiç pişman degilim. Akıcı sürükleyici güzel bir kitap. Uslubu pek hos olmasada guzel hoş bir kitap. Kimi yerinde gulup kimi yerinde duygulanacağınız güzel bir eser. En kısa zaman da 3 de okuyacağım. Tavsiye ederim.
512 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum wattpad kitaplarından birisi... Çok güzel, beğendim. Okuduğum en güzel wattpad kitabı diyemem ama beğendiklerim arasında. Güzel bir aşk, imkansız görülen ama imkansız olmayan bir aşk. Tavsiye ederim....
512 syf.
·1/10
KIZLAARRR BURAYA BAKIN, SİZE EVLENMELİK BİR ADAMLA GELDİM!
Bu kitabın incelemesini yapmak istemiyordum ama incelemeleri görünce bir el at dedim buraya.
Size Kağan'ı anlatacağım çünkü çocukta yok yok. Her şey var ve iyi bir adam kızımız böyle diyor. İyi bir adamda olması gereken özelliklerin hepsi bu adamda var:
~Sigara
~Alkol
~Madde kullanımı
~Silah kullanma, kesici alet
~Çeteleşme
~Aile ve okula saygısızlık
~Tacize ve şiddete varacak davranışlar.
Ahhh, bir kadın bir erkekten başka ne ister ki. Tövbe estağfurullah ya.
Neyse, Buket babasının iflasından sonra fakirleşiyor ve ailesi ile beraber taşınıyor. Orda bu beyimiz ile tanışıyor işte devamı masum kız kötü erkek işleri. (Çocuk sonradan çok iyi diyor kızımız ama asla toz konduramıyor, üstte yazdığım bütün maddelerden sonuncusunu kendisinde denemesine rağmen.)
Bu elemanların yaşları 20 bile değil. Ama çocuk mahallenin korkulu rüyası!. Kızımız masum ama nedense karşısına çıkan ilk çocukla (her haltı yemesine rağmen yine masum o ayrı mesele) bu masumiyet çocuğu çekiyor falan. Size Wattpad kitaplarını anlatmayacağım. Size Wattpad kitaplarını anlatamam çünkü sinirleniyorum.
İnsanlar bu kitaba ölüyor. Çocuklar bunları okuyorlar yemin ediyorum içim gidiyor içim.
Canımın içi birisi sana hakaret etse, sözlü ve fiziksel tacizde bulunsa, neredeyse şiddete varacak tavırlarda bulunsa dönüp yüzüne bakar mısın?
2000'den sonraki nesil bunları rol model alıyor. Artık Raskolnikov, Jan Valjean, Edmond Dantes falan yok. Artık Meriç, Kağan, Bora..... Daha sayamadığım garip isimleri olan adamlar var.
Vaziyet iyiye doğru gitmiyor.
Kadın yazarlar kadınların dövüldüğü, tecavüze uğradığı, hakaret edildiği kitaplar yazıyor ve bütün adamlar da her ne hikmetse bu yenilen haltlardan sonda iyi oluyor!!!
Kesilen ağaçlara bile yazık diyemeyeceğim bir kitap. Wattpad okuru varsa çevrenizde, kitapları siz okumadan 18 yaş altına okutmayın lütfen.
***Yazarın ismi Betül ya da Buket, Mihri Mavi falan değil.
Mihri adını kapakta görünce sinirlerim bozuluyor. Kendi adını bile kendi kitabının üstüne yazmama sebeplerini düşününce sonuca ulaşmak zor olmuyor.
496 syf.
·Beğendi·9/10
Kaan ve Buket aşkı emre ve cansu aşkı derken kitabı bir serisini daha bitirdik. Kaan in hapse girmesi Onur un Buketi suçlaması ve ondan ayrılması için ailesini kullanması kitapta Onur için baya beddua etmeme sebep oldu. Tabi kitaba yeni katılan Gazel var bir de . İlk başlarda sevmesem de sonra dan tam bir aşık oldum kıza. Gazel in babasının Cansu nun babası çıkması da baya bir şaşırttı beni. Cansu ya yaptıklarından dolayı Emre ye de baya bir laf ettim ama sonradan kıyamadım. Hakan hakkında pek birşey diyemiycem ama diğer kitapta adını duyucaz buna eminim.
512 syf.
·1 günde·1/10
Psikopat || Mihri Mavi(Kitap Yorumu)
.
.
Herkese yeniden merhaba millet! Yeniden karşınızdayım . E yeni haftanın son günlerinde keyfiler nasıl? Yine eleştiri topuna tutacağım bir kitap ile geldim.Bu kitapların yorumunu bir an önce bitirip sevdiğim ve okunmaya değer düşündüğüm kitapların yorumu daha sık gelecek. Bu kitapların yorumunu ısrarla girmemin nedeni hâlâ bu kitabı okuyan ve kitabı kutsallaştıran bir kitlenin olması. Her neyse yorumuma gelecek olursam⬇️
.
Bu kitabı ilk kez ortaokul son sınıfta devamını ise lise birinci sınıfta okudum. Seri şu an üç kitap ve hala(!)bitmiş değil. Ayrıca yan karaktere ait olan bir de Sosyopat Pislik kitabı var. Kitabın adlarını oku hizaya gel resmen. Asla ve asla beğenmediğim, sizin de okumanızı tavsiye etmeyeceğim bir seri. Sert çocuk ve o çocukla hiç olmadık bir zamanda karşılaşan kız hikayelerinden bıktım🤦‍️.Ayrıca kitaptaki kızın,çocuğun onu boğma girişimine rağmen hâlâ onun peşinde gezmesine mi yanayım; böyle mafyavari olayların liseli gençlerin başına gelmesine mi?Üstelik 'psikopat' tayfamız,okula asla uğramamalarına rağmen sınavları sorunsuz geçiyorlar. Bir tane insan da çıkıp demiyor ki bunlar nasıl liseli?Devamsızlıktan bile mi sınıfta kalmadınız?Ay,deliriyorum resmen! Bol mantık hataları içeren bir kitap nasıl olur? Alın size somut örneği. Kızın en yakın arkadaşının babasının nerede olduğu bilinmemesi ve babasının ünlü iş adamlarından biri olmasına ne demeli? Üstelik adamın da kızından yeni haberdar olması. Neler neler var kitapta.Müge Anlı programına konu olacak cinsten yani.Bu kadar bariz mantık hataları olmasına rağmen hala kitabı baş tacı olarak görenler var. Şimdi şey diyenler de oluyor: Seriyi madem sevmedin diğer kitaplarını niye aldın?Maalesef hiç beğenmediğim huylarımdan biri:Başladığım serinin sonunu merak ediyorum, her ne kadar kitap berbat olsa da.Bu nedenle üç kitabını da aldım. Serinin altı kitap olacağı söyleniyor. Diğer kitapları okuyacağımı sanmıyorum. 3 kitap yetti de arttı bile.Ya söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama söyleyeceğim yine. Bu iki aşık (!)öyle diyaloglar kuruyorlar ki. Biz hayata geç kaldık. Ne bileyim bizim için artık çok geç.Kurban olduğum daha lise öğrencisisin sen.⬇️
Bu arada erkek karakterimizin ailevi problemleri dolu dolu. Ülkede doğru düzgün liseli yok resmen. Insan bir soruyor kendine acaba böyle bir okul var mı Türkiye de? Kolej falan olsa gam yemeyeceğim yine. Mekanlar hep devlet okulu. Öğretmenler bile belalı grup karşısında hizaya geçiyor. Kusura bakmayın da buna gülerler yani. Özellikle ortaokul yaşlarındaki çocuklar Kağan arıyor sağda solda. Deli misin sen ya da acı sever bir insan mısın? Ya adam kızı boğuyor boğuyor. Söyle bir problemimiz de var: Çocuğun üstüne bir kız düşer. Bu bir kazadır. Kıza yanlışlıkla bir erkek parmak ucuyla değer ülke meselesi olur. Bu nedir ya? Bu saçmalığın kaçıncı seviyesidir? Vücut benim vücudum sana ne kim dokundu! Bir de kesin dövmesi lazım çocuğu. Racona ters yani. Karizmayı çizmemek lazım o da haklı . Böyle kitaplar ve diziler sebebiyle gençler masaya yumruğunu vurmayı, kadına bağırmayı bir halt sanıyor. Kitap okuyan,spordan sanattan anlayan adamla 'light erkek' diyorlar. Üzülüyorum gerçekten . Daha çok söylenmesi gereken şey var ancak vaktinizi çok fazla almak istemiyorum. Anlatmak istediklerimi anlattığımı düşünüyorum. Böyle sayfa yığınlarından bir an önce kurtulmak dileğiyle. Bol kitapla kalın .
384 syf.
·Beğendi·10/10
ben bunu wettpad den okudum ve bayıldım herkeze tafsiye ederim cok güzel bı bad boy kitabı ve hediyeleride güzel ama sayfası az gibime geldi ama oda yeter çok çok güzel bayildim 3 kitabı sabırsızlıkla bekliyorum
512 syf.
·3 günde·1/10
Psikopat I- II- III

Adından da anlaşılacağı üzere kitabımızin baş karakteri bir psikopat. Evet evet tam bir psikopat. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım gerçekten. Bu kadar saçma şeyi nasıl bir araya getirip kitap yazabildi bilemiyorum. Kurgu sıfır, içerik sıfır, karakterler sıfır ve anlatım sıfır.

"Aşk hiç bu kadar karanlık olmamıştı." Diye başlıyor kitabımız. Keşke hiç başlamasaymış...
Bir tarafta zenginlik ve lüks içinde yaşayan bir karakterimiz var. Buket. bir tarafta herkesin korktuğu, tehlikeli ve insafsız diğer karakterimiz Kağan! Buket'in hayatı babasının iflasıyla değişir ve eski kusursuz günlerini İzmir'de bırakarak zorlu bir yaşam süreceği Ankara'ya taşınmak zorunda kalır. Buket, çevresine ve yeni başladığı liseye uyum sağlamaya çalışırken öyle büyük bir hata yapar ki her tavrıyla belayı temsil eden Kağan'ın tüm dikkatini üzerine çeker.
Hiçbir sınır tanımayan Kağan, Buket'e olan öfkesini göstermekten geri durmaz. (Çünkü o erkek ve karşısındaki bir kadın olduğu için ona istediği gibi davranabiliyor.) İkisi de birbirinden ölesiye nefret ederken, kaçınılmaz sona doğru adım adım yaklaşıp kendilerini imkânsız bir aşkın içinde bulurlar. (Erkek karakterimiz, kız karakterimize istediği her şeyi yapar. Ona kötü davranır, aşağılar ve nice iğrençlikler yapar ama yinede ona aşık olabilir bu masum kızımız. Çünkü o bir kötü çocuk. On yedi yaşında içkisi, sigarası, birçok pisliği olan bir liseli bu karakterimiz.) Tehlike, bir gölge misali Buket'in üzerine çöktüğünde, Kağan'ın ürkütücü karanlığını aşkıyla aydınlatabilecek mi? (Lise çağında olan bu psikopatı, masum kızımız kendine aşık edip - ona bunca kötü şeyleri yapmasına rağmen- kendide ona aşık olacak ve de karanlığı beyaza dönüştürecek mi?) Yoksa etrafını saran karanlığa yenilerek ruhunu siyaha kaptırıp yok olup gidecek mi? (keşke yok olsalar...)

Bu serinin elle tutulur hiçbir güzel kısmı yok gerçekten. Seri boyunca liseli bir psikopatın yaptığı saçma ve iğrenç şeylerini okuyoruz. Resmen okul okumak yerine nerede gereksiz, saçma ve o yaşta bir insanın (tabii ki insan olan kişilerin) yapmayacağı şeyleri yapıyor erkek karakterimiz. Seri boyunca bu psikopat ruhlu oğlanın bu tür davranışlarını okuyoruz. Birde bu yarı psikopat, biraz mafya ve bir o kadar kötü çocuk karışımı oğlanımızın yanında başta kendisinden nefret ettiği sonrasında ise ona aşık olacağı belkide (son kitabını okuyacak kadar gücüm kalmamıştı maalesef..) onunla bu karanlık ruhlarına rağmen mutlu bir yuva kuracağı bir karakterimiz var. Bu kıza, oğlan karakterimiz onca pisliği yapar ama ne hikmetse bu masum kızımız bu psikopata aşık olur. Hadi bunu da geçtim. Ya bu oğlan o kadar çok şey yapıyor ama hiç mi kimse buna bir şey yapamaz. Ne hapise giriyor ne de okulunda bir şey yapıyorlar. Hani onuda geçtim bu kız karakterimizin babası ülkenin sayılı iş adamlarından. Kızının başına bir sürü şey gelir ama adamın ruhu duymaz. İşte bu şekilde kitaplarımız devam eder.

Yayınevleri keşke para kazanmak için önüne gelen her saçmalığı kitap niyetine basmasalar. Üzgünüm ama bu kitaplar çok kötüydü. Elle tutulabilecek hiçbir yanı yoktu. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Sevenleri vardır kitapların ama konusu, karakterleri, içeriği bakımından cidden çok kötüydü. Bu kitaplar hicbir yaş grubunun okuyabileceği kitaplar değil.

"Asla bulaşmak istemeyeceğiniz, tehlikeli bir serseri bana öyle soğuk öyle derin bir şekilde bakıyordu ki hissettiğim heyecan ve tedirginlikten boğazım kurudu." Dedi Buket, Kağan için. Belki bu alıntı sayesinde biraz daha anlarsınız kitabı.
Tavsiye etmem lütfen okumayın. Kendinizi yorduğunuza ve sinirlerinizi zıplattığınıza değmez diyorum.
384 syf.
·2 günde·1/10
Psikopat I- II- III

Adından da anlaşılacağı üzere kitabımızin baş karakteri bir psikopat. Evet evet tam bir psikopat. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım gerçekten. Bu kadar saçma şeyi nasıl bir araya getirip kitap yazabildi bilemiyorum. Kurgu sıfır, içerik sıfır, karakterler sıfır ve anlatım sıfır.

"Aşk hiç bu kadar karanlık olmamıştı." Diye başlıyor kitabımız. Keşke hiç başlamasaymış...
Bir tarafta zenginlik ve lüks içinde yaşayan bir karakterimiz var. Buket. bir tarafta herkesin korktuğu, tehlikeli ve insafsız diğer karakterimiz Kağan! Buket'in hayatı babasının iflasıyla değişir ve eski kusursuz günlerini İzmir'de bırakarak zorlu bir yaşam süreceği Ankara'ya taşınmak zorunda kalır. Buket, çevresine ve yeni başladığı liseye uyum sağlamaya çalışırken öyle büyük bir hata yapar ki her tavrıyla belayı temsil eden Kağan'ın tüm dikkatini üzerine çeker.
Hiçbir sınır tanımayan Kağan, Buket'e olan öfkesini göstermekten geri durmaz. (Çünkü o erkek ve karşısındaki bir kadın olduğu için ona istediği gibi davranabiliyor.) İkisi de birbirinden ölesiye nefret ederken, kaçınılmaz sona doğru adım adım yaklaşıp kendilerini imkânsız bir aşkın içinde bulurlar. (Erkek karakterimiz, kız karakterimize istediği her şeyi yapar. Ona kötü davranır, aşağılar ve nice iğrençlikler yapar ama yinede ona aşık olabilir bu masum kızımız. Çünkü o bir kötü çocuk. On yedi yaşında içkisi, sigarası, birçok pisliği olan bir liseli bu karakterimiz.) Tehlike, bir gölge misali Buket'in üzerine çöktüğünde, Kağan'ın ürkütücü karanlığını aşkıyla aydınlatabilecek mi? (Lise çağında olan bu psikopatı, masum kızımız kendine aşık edip - ona bunca kötü şeyleri yapmasına rağmen- kendide ona aşık olacak ve de karanlığı beyaza dönüştürecek mi?) Yoksa etrafını saran karanlığa yenilerek ruhunu siyaha kaptırıp yok olup gidecek mi? (keşke yok olsalar...)

Bu serinin elle tutulur hiçbir güzel kısmı yok gerçekten. Seri boyunca liseli bir psikopatın yaptığı saçma ve iğrenç şeylerini okuyoruz. Resmen okul okumak yerine nerede gereksiz, saçma ve o yaşta bir insanın (tabii ki insan olan kişilerin) yapmayacağı şeyleri yapıyor erkek karakterimiz. Seri boyunca bu psikopat ruhlu oğlanın bu tür davranışlarını okuyoruz. Birde bu yarı psikopat, biraz mafya ve bir o kadar kötü çocuk karışımı oğlanımızın yanında başta kendisinden nefret ettiği sonrasında ise ona aşık olacağı belkide (son kitabını okuyacak kadar gücüm kalmamıştı maalesef..) onunla bu karanlık ruhlarına rağmen mutlu bir yuva kuracağı bir karakterimiz var. Bu kıza, oğlan karakterimiz onca pisliği yapar ama ne hikmetse bu masum kızımız bu psikopata aşık olur. Hadi bunu da geçtim. Ya bu oğlan o kadar çok şey yapıyor ama hiç mi kimse buna bir şey yapamaz. Ne hapise giriyor ne de okulunda bir şey yapıyorlar. Hani onuda geçtim bu kız karakterimizin babası ülkenin sayılı iş adamlarından. Kızının başına bir sürü şey gelir ama adamın ruhu duymaz. İşte bu şekilde kitaplarımız devam eder.

Yayınevleri keşke para kazanmak için önüne gelen her saçmalığı kitap niyetine basmasalar. Üzgünüm ama bu kitaplar çok kötüydü. Elle tutulabilecek hiçbir yanı yoktu. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Sevenleri vardır kitapların ama konusu, karakterleri, içeriği bakımından cidden çok kötüydü. Bu kitaplar hicbir yaş grubunun okuyabileceği kitaplar değil.

"Asla bulaşmak istemeyeceğiniz, tehlikeli bir serseri bana öyle soğuk öyle derin bir şekilde bakıyordu ki hissettiğim heyecan ve tedirginlikten boğazım kurudu." Dedi Buket, Kağan için. Belki bu alıntı sayesinde biraz daha anlarsınız kitabı.
Tavsiye etmem lütfen okumayın. Kendinizi yorduğunuza ve sinirlerinizi zıplattığınıza değmez diyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mihri Mavi
Unvan:
Türk Yazar
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "MihriMavi" adıyla yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 127 okur beğendi.
  • 3.660 okur okudu.
  • 276 okur okuyor.
  • 2.956 okur okuyacak.
  • 58 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları