Müge Seyhan Öztürk

Müge Seyhan Öztürk

Yazar
5.5/10
2 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
72
Gösterim
Adı:
Müge Seyhan Öztürk
Unvan:
Yazar
Bizim neslin yirmileri gibi yirmilerde gösteren bir Allah'ın kuli ara ki bulasın. Bizler yanlarında eski sürüm Nokia telefonu gibi kalıyoruz. Sloganımız "connecting people" ama tek yapabildiğimiz fihristten isim bulmak. Fasulyeden mi geldik ulan biz dünyaya?
Erkeklerle gerçekten farklı gezegenlerden miyiz bilmem ama farklı iletişim kodlarıyla çalıştığımız aşikar. O zaman birbirlerini zinhar anlamayan canlılar olarak kısmetini bulmak yeryüzündeki en büyük piyango değil mi aslında?
Nedir arkadaş bu çektiğimiz yokluk? Duygusal hayatlarımız sanırsın Özal öncesi gibi... Bir granül kahveyle mısır gevreğine hasretiz. Kaybolan yıllardan elimde bir halt kalmadığı aşikar. Peki ya elinde olanla yetinmeyenlere ne demeli ?
Peki ya kendinle düştüğün o çelişkiye ne demeli? Aşk denen şey bildiğin pazarcı şakulü gibi bir şey aslında. Bir tarafta hisler, diğer tarafta korkular... Ya beni sevecek birini bulamazsam ? Ya doğru insanı kaçırdıysam? Ya başkası yoksa, işte hepsi bu kadarsa?

Ya... Ya... Ya... Ve bitmeyen sorular silsilesi... Gel de asfalyaları yakma!
Gerçi düşünüyorum da derli toplu bir şey yaşanmayacaksa hiç olmasın daha iyi... İliski denen sebze seni aşağı çekecekse, üzecekse, darlayacaksa, senden götürecekse neden yaşansın değil mi ?
120 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Merhaba. Okumaya eğlenceli bir kitapla devam ettim. İçeriği zaten isminden belli. özellikle belirli bir yaşa gelip (otuzlu yaşlar ) henüz doğru insanı bulamamış insanların trajikomik bir şekilde okuyacağı türden. Kitapta başından bir çok yanlış iliski geçmiş bir kadının Dogru kişiyi bulamama serüveni anlatılıyor. Özellikle erkekler çok iyi betimlenmiş. Kadınlar için de çok haklı konularda ignelemeler yapılmış. Günlük yaşamda hayatını tiye alan biriyle sohbet etme havasında yazıldığı için size bir sey katmaz ama tebessüm etmenizi sağlar.
120 syf.
·Puan vermedi
Kitap Yorumu
Müge Seyhan ÖZTÜRK
@destekyayinlari
Nasıl Evde Kaldım? 🤔🤔 Her genç kızın hayali evlenip yuva kurmak çoluk çocuğa karışmak. Ama o işler o öyle olmuyor . Kimi şanslılar çoktan kapmışlardır. Ve o tektaş takılmıştır parmağa. Taş 30'a dayanmış hele 30'u geçmişse başlar o meşhur cümleler. Hele ki düğünlerde.... Yalnız mi geldin? Hii kocan yok mu senin ? Anladım e kızım görüştüğünde mi yok ? Kız hatçe görüyon mu kız çok güzel.vah vah evde niye kalmış ki !! Gibi bilumum cümleleri duyuyorsunuz. Ama teyzemler bilmiyorlar herifler dümbük (istisnalar haric)
Görüşürsün adam evli çıkar , aldatır ya da kendini soğutacak şeyler yapar. Bir de macera arayan tipler vardır hele bir de minyon tipli ve otuzu ndaysan vay haline... oturdugun kafede yeni yeni sakalları cikmaya başlamış ergenler baş gösterir. Hoop bunlarda elendi. Ee bir de yaa faktörü var daha seçici olmaya başlarsın. sonra böyle durursun bir gün kafana vurur . Arkadaşların evlenip çoluk çocuğa karışmış sen hala bekarsındır. Ve bilmem kaç kere akrabalardan ve arkadaşlardan taktik alırsın. Sonuç "Evde Kaldım ".
kısaca okurken çok güldüğüm bir kitaptı. Keyifliydi .
Alıntılar
daha en başından sıkıntı ortada yani ... ağacı yaşken eğmemişler şimdi odun sapı bana giriyor . Hayır, ne vardı bu kadar batılı kafasıyla yaşayacak? Sen hobi olarak yine beşik kert. Olursa olurdu, olmazsa çay demlerdik. bir kaç yıl.evvel saçlarımı küt kestirdigimi hatırlıyorum. Yakışmış olsa gerek kirahmetli dayım ilk gördüğünde o her zaman ki nüktedan edasıyla "Bu saçla da koca bulamazsan daha da bulamazsın!" Diye geçmişti dalgasını
#okudumbitti #okudumokuyun #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #bookstagram #book #repost @get_repost #kitap #kitapkurdu #kitapkurduyumben
120 syf.
·1 günde·10/10
Yine güzel çerezlik bir kitap bulup hemen okudum. Pdf olarak okuduğum için açıkçası satın alın diyemiyorum. Ama can sıkıntısına kafa dağıtmak için okuyacak bir şeyler arıyorsanız doğru kitaba bakıyorsunuz. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Müge Seyhan Öztürk
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.