Muhammed Ataurrahim

Muhammed Ataurrahim

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Adı:
Muhammed Ataurrahim
Unvan:
Yazar
Bazı dergilerde, İngiltere’de bütünleşmeyi sağlamak için, Müslümanların, iki dini bayramını Yılbaşı ve Paskalya Yortusu ile aynı zamanda kutlanması gerektiği telkin ediliyor. Bunu ileri sürenlerin, bu iki bayramın, Hristiyanlık öncesi pagan bayramı olduğunu unutmamalıdırlar. Biri, eski güneş-tanrısının doğum günü; diğeri, Anglo-Sakson bereket tanrıçası için yapılan kutsal bayramdır.
...tarihçi olan Johannes Lehmann’a göre kabul edilmiş dört İncil’in yazarı, Hz. İsa’yı tarihi gerçekliği olan birinden bambaşka şekilde tasvir etmiştir. Lehmann, bunun sonuçlarına işaret eden Heinz Zahrnt’tan zikreder:
“Eğer tarihi araştırmalar, tarihsel İsa ile, vâz edilen Mesih arasında uzlaştırılamaz bir farklılığın var olduğunu ve bundan dolayı İsa’ya olan inanışın, İsa’nın kendisine olmadığını ispat ederse, bu sadece N.A. Dahl’ın da belirttiği gibi, tanrıbilimin kesin ölümü olmayacak, fakat aynı zamanda Kristolojinin de sonu anlamına gelecektir. Ben inanıyorum ki, biz tanrıbilimciler bir çıkış yolu bulacağız. —Zaten bir şeyler yapmayı daima başarmışızdır.— (...)”

Bu birkaç satırlık aktarım bugünkü Hristiyanlığın ikilemini ortaya koyar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhammed Ataurrahim
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.