Murat Baydar

Murat Baydar

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
73
Gösterim
Adı:
Murat Baydar
Unvan:
Yazar
Şamanların yaşadığı topraklar çok tehlikelidir. Bunu bilen insanlar bu bölgeye hiç yaklaşmazlar, bilmeden yolu düşenlerin ise bir daha izine rastlanmaz.
Murat Baydar
Sayfa 9 - Ötüken Neşriyat
391 syf.
·3 günde
"Düşmanı yendik ama kendi içimizdeki bu olumsuzlukları yenemiyoruz. Zaten hep böyle olmuştur, halkımız cesaretle, dayanışma içinde ve yiğitçe savaşır ama ne zamanki galip geliriz, o zaman birbirimizle kavga etmeye başlarız. Ve komşularımız da bize yine kıskançlık ve iştahla bakmaya başlar."

Altay efsanesi olan kutsal şeylerden bahsediyor. Bu efsanevi nesnelere sahip olanlar bazı yetenekler kazanıyor. Ülgen ve Erlik arasındaki kavgada bu üç nesne büyük önem taşıyor ve bunları bulmak için bazı özellikleri olan güçlü birini arıyorlar ve bir yiğit bulunuyor. Onun macerasını okuyoruz. Aşkı, yiğitliği, dürüstlüğü, kıvrak zekasıyla birlikte bir macera kitabı olarak nitelendirebiliriz ve bence Türk romanlarında bunu bulmak biraz zor. Ben beğendim Şamanlar, karanlık güçler, mahluklar, albızlar, tunç tırnaklar, aynular gibi Türklere özgü "mitolojilerin" bulunması da beni çok tatmin etti.
391 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
9 günde 59 sayfa, 14,5 saatte 326 sayfa okuyarak kitabı bitiren bir deli gördünüz mü? Görmediyseniz; o delinin gönderisini okuyorsunuz. 1 günde bitecek kitabı 9 gün elinde gezdiren şu ya da bu sebeplerle okuyamayan kendimi tebrik ediyorum yani! Tabii haklı gerekçelerim vardı ama yine de kendimi bu konuda aklayamıyorum. Kitabın ilk 100 ve son 100 sayfası biraz sıkıcı idi. Başlamak ve bitirmek epey sancılı oldu. Ama yine de mitoloji sevenler için güzel bir eserdi. Kutsal Yay Murat Baydar

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Baydar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.