Murat Ertav

Murat Ertav

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Adı:
Murat Ertav
Unvan:
Yazar
Sadece Sen adlı romanın yazarıdır.
"Söz konusu Efendi'miz olunca yeryüzüne gelmiş hiçbir usta bulamazsınız çünkü en şereflimiz, en kıymetlimiz, en değerlimiz, en üstünümüz Efendi'mizdir. Onun gibi hiç kimse olmamıştır ve olmayacaktır da. O, çok kıymetli bir hazineyken biz değersiz bir çaputtan ibaretiz. O, gökte güneş iken biz sıradan kum taneleriyiz. O, koskoca bir  okyanus iken biz sıradan bir damlayız."
282 syf.
·Puan vermedi
Merhaba
Bu gün çok farklı ve kendi tarzımın dışında olan çok güzel bir kitap ile geldim.
Ben daha çok korku gerilim - polisiye gerilim türü romanları daha çok okuduğum için...

Kitap o kadar güzel ki.. Ben enn çok baba ile oğulun arasında ki diyalogları çok sevdim.
Fazlasıyla saygı dolu...
Muhammed Ali kendisini çok iyi yetiştirmiş fazlasıyla terbiyeli bir Edebiyat öğretmenidir. Ama daha atanamadığı için babasının tesisat işlerine yardım ederek hayatını devam ettiriyor. Fakülteden çok sevdiği hocası onu kendi yerine çağrıldığı " Saadet Kaynağı Namaz" isimli konferansa onun yerine gitmesini istemiştir ve Muhammed Ali de kıramayarak hocasının yerine Bolu'ya gider. Ve oraya gitmesiyle hayatı tamamen değişir ve bu değişim olumlu mu olumsuz mu olacaktır orası bilinmez tabi

Ama sadece şunu söyleyeyim Muhammed Ali Bolu da ilk kez aşık olur ve sevgililik kendisine ters geldiği için direk evlenme teklifi eder.

Kitaptan daha fazla spoi vermek istemiyorum ama emin olun okuyunca bırakmak istemeyeceksiniz kitap sizi öyle bir sarıyor ki akıcılığı ve konusu itibariyle... Kitaptan sevdiğim bir kaç alıntı bırakarak kitabı da size tavsiye ederek gidiyorum
282 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Kahramanımız Muhammed Ali edebiyat mezunudur.Atanmak için uğrayan bir meslektaşım.Kız kardeşinin vefatından sonra anneside üzüntüden kısa sürede vefat eder.
.
.
Hocasının isteği üzerine "Saadet Kaynağı"isimli konferans için Bolu'ya gider.Aşık olduğu kişi hümeyrayla kolları kesisir.Ama Muhammed Ali sevgililiye sıcak bakmayıp evlenme taraftarıdır.Bu isteğini hümeyra anlayışla karşılar ve aileler tanışmak için sözleşir.Muhammed Ali Hümeyra'nın evine gittiğinde bulamazlar ve öğrenirler ki terör örğütü üyesi oldukları için kaçmışlardır.Ama Muhammed Ali asla vazgeçmez ve bekler günlerce,aylarca.Tabi artık öğretmenlik yapar ama aklından bir saniye sevdiği kişi çıkmaz.Hani derler ya bazı zamanlarda yüreğine taş basıcaksın işte Muhammed'de öyle yapmış.Pekii hümeyra gelicek mi?Yoksa sevmemişmiydi Muhammed Ali'yi?Hadi gelin kitabımızda öğrenelim.
.
.
Sıcacık bir kitap okudum.Muhammed Alinin sevgisi içimi ısıttı.Yazarımızın dili sade ve akıcıydı.
282 syf.
·Puan vermedi
Muhammed Ali Keskinoğlu üniversitemin edebiyat bölümünden yeni mezun olmuştu.
Babası Kemal Usta ile beraber yaşamaktadır. Kardeşi Zehra küçükken geçirdiği bir trafik kazasinda vefat etmiştir. Anneside bu acıya dayanamamış o da ölmüştür. Anneleri ve kardeşleri öldüğü halde bütün sevinçlerini, üzüntülerini anne ve kardeşiyle mezara gidip paylaşıyorlardı.
Babası Muhammed Ali'ye hep aslan derdi. Hz. Ali'nin adını taşıdığı için hep böyle hitap ederdi.
Kemal Usta herkese nasihat eden, hayrı anlatan, herkesin namaza başlamasına vesile olan biridir. Oğlu da , kendi de çok inançlı, sürekli ibadet eder, namazlarını kılarlardı.
Ataması olmadığı için babasıyla beraber tesisatçı dükkanında çalışıyordu.
Bir gün Hasan hocası Muhammed Ali 'yi arar. Bolu Izzet Baysal Üniversitesinde "Saadet Kaynağı Namaz" isimli bir konferansta konuşmacı olarak onun yerine gitmesini ister.
En yakın arkadaşı Emrah 'i arar ve Istanbul'dan Bolu' ya giderler.
Hümeyra, Bolu'da yaşamakta, Ilahiyat Bölümü mezunudur. Ailenin tek isteği iyi bir evlilik yapması.
Muhammed Ali'nin katılacağı konferansa katılır ve tanışırlar.
Birbirlerini görür görmez aşık olurlar.
Bakalım bu aşkın sonu ne olacak
282 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Herkese merhaba Sizlere yepyeni bir kitapla geldim. Her bir sayfası ayrı bir ders, ayrı bir bilgi içeriyor. Eminim siz de sayfaların arasında kaybolup gideceksiniz. Kendinizi sorgulayacak, hayata ve inancınıza dair biraz daha bilgi edineceksiniz. Gelelim konusuna; Muhammet Ali yeni mezun olup atanmayı bekleyen edebiyat öğretmenidir. Annesi ve kardeşini yıllar önce kaybetmis, babası ile mütavazi bir hayat yaşamaktadır. En yakın arkadaşı Emrah ile harika bir dostluğu vardır ki ben bu dostluğa hayran kaldım. Hepimizin hayatında böyle dostlar olmasını dilerim. Muhammet Ali beş vakit namazını kılan, haramdan kaçınan, asla yalan söylemeyen, herkesin sevdiğı takdir ettiği iyi bir insandır. Bir gün Bolu'da konferansa konuşmacı olarak gitmesi gerekir ve hayatında tamamen farklı bir yola girer. Orada Humeyra'yı görür ve ilk görüste aşık olur. Hümeyra da ona karşı boş degildir. Allah'ın huzurunda eşi olmadan bir kızla konuşmak, sevgili olmak istemeyen Muhemmet Ali Hümeyra'ya hemen evlenme teklif eder ve evet cevabını alır. Bir süre sonra istemeye geleceklerini bildirmek icin evlerine gittiğinde acı bir olayla karşılaşır. Çünkü Hümeyra ve ailesi evden apar topar gitmek zorunda kalmıştır. Ona ulaşabilecek hicbir yol yoktur. Bolu'da öğretmenlik yapmaya başlar ve bir yandan da Hümeyra'dan bir haber alabilmek için her yolu dener. Bu esnada Muhammet Ali ile evlenmek isteyenler, peşini bırakmayanlar da olur. Eğer bir insan kaderinde varsa seni bulur ama yoksa sen ne yaparsan yap olmaz. Acaba Muhammet Ali ve Hümeyra birbirinin kaderine yazılmış mıdır?

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Ertav
Unvan:
Yazar
Sadece Sen adlı romanın yazarıdır.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.