Murat Mesut

Murat Mesut

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
186
Gösterim
Bu akşam..
İçinde İstanbul geçen şarkıları sıraladım
Sonra usulca yatağıma kıvrılıp sensizliğe ağladım
Murat Mesut
Sayfa 180 - Değişim Yayınları
Kim bu Rüveyda?
Dilimde hece, dilimde kapan, dilimde şarkı, dilimde şiir, dilimde destan...
Murat Mesut
Sayfa 120 - Değişim Yayınları
Kalbim,
Rüzgâra kat buseni, o bilir geleceği adresi...
Ah uykusuz gecelere söylenen sırlar,
Ağıtlar, dualar, şiirler, şarkılar...
Her biri ayrı bir duvarda,
Bamb/aşka bir renkte yankılanırlar...

Bu akşam,
İçinde İstanbul geçen şarkıları sıraladım...
Sonra; usulca yatağıma kıvrılıp,
Sensizliğe... ağladım...

Senin yeryüzündeki yankın, Murat'ın...
Murat Mesut
Sayfa 180 - Değişim Yayınları
Ne sen beni sevmekten acze düşeceksin, ne de ben sarfınazar edeceğim bu efsunkâr sevdanı...

Filler ve karıncaları var edenin adıyla gidiyorum;
Hiç gelmediğim kalbinden...
Murat Mesut
Sayfa 234 - Değişim Yayınları
Şiirlerde diz çöktü varlığının önünde,
Aciz kaldı kelimeler, kalemim kırıldı..
Bır ihtilal isterim, senden yana...
Güftelere yeni beste,
Bestelere senden bir nefes...
Murat Mesut
Sayfa 119 - Değişim Yayınları
Etme!..
Seni seven gönlümün, sevgimin, aşkımın
Haddi aşarak katili olma!..
Gel etme nazlı yârim,
Sana olan aşkımı ne dillere düşür,
Ne de heba eyle!..
Murat Mesut
Sayfa 117 - Değişim Yayınları
Neredesin?
Sorgusuzca , soyunup da gel,
Şartlarından, kuşatmalardan!
Eşine rastlanmayacak günler bizi beklerken,
Sıyrıl prangalardan!
Veda etmeden gel,
Zaman yok; duy artık sesimi!
Gözlerime baksan sessizce,
Onlar anlatır sana hasretlerimi...
İsim arama hikâyemize...
Ardına bakma, sadece gel !..
Murat Mesut
Sayfa 133 - Değişim Yayınları
Bazen keşfedilmeyi bekleyen bir maden, bir ülke, bir şehir, bir caddenin, bilinmez bir sokağı gibi, beklersiniz!...
Murat Mesut
Sayfa 97 - Değişim Yayınları
264 syf.
·27 günde
Değerli Yazarımız “MURAT MESUT” Bey’in nazik jestiyle güzel temennileriyle imzalı yollamış olduğu ilk göz ağrısı ”RÜVEYDA’YA MEKTUPLAR” kitabı için kendisine bir kez daha gönül selamıyla teşekkür ediyorum.

“Rüveyda’ya Mektuplar” Gönülden gelen terennümler, gerçek aşkı arayış, var oluştaki sevginin duygularla mayalanışı, gönül sesinin mısralara dağılışı.

Herkesin bir hikayesi vardır kimseye anlatamadığı.. Sevdaları, hayal kırıklıkları, yanılgıları…unutulmaya maruz kalan saf ve temiz duyguları…insani duyguların kayboluşuyla yanlızlığa sarılışları…Sevgiye susamış gönüllerin sessiz çığlığı…
...Bir Rüveyda Masalı…

“Rüveyda’ya Mektuplar” Bir sevgiliye gönül verip onun hasretiyle gönül mabedinde içsel yolculuğa çıkış. Umuda dair, inanca dair, sevdaya dair, öz yaşına dair, özleme dair, sevgiye dair ne varsa mektupların her sayfasında, çoşan duygular satırlarda, her ayrı mektubun paragraflarında, gönül ırmağının çağlayışı, ayrılığın özleme dönüşü, sevgiyle sevgiliye içten seslenişi. Belki gerçek, belkide düş. Hayal âlemi varlığını kullanış, bulunması mümkün olmayan sihirli bir arayış, sevgiyi yüreğinde taşıyıp, sevgiyi bulamayış, aşkı ve hüznü iç içe yaşayış.
“Rüveyda’ya Mektuplar” sadece duygulardan bir kesit değil, sonsuz devamlılık, sonsuz arayış…

Bazen bizlerinde dualarımıza kattığımız, bazen de yalnızca Yaradan'dan istediğimiz, sesini duymayı özlediğimiz, sessiz cümlelerimizle Amin diyebileceğimiz hikayelerimiz yok mu?..

Sevgi görünmeyen, hissedilen ağır bir duygu..
“Rüveyda’ya Mektuplar” da, sevgi, özlem, hüzün öyle derin ki, Yazarında belirttiği gibi bu tarz nesir ve şiir kitaplarını duygu sancısı içinde doğmuş kelimeler içinde kaybolmadan, keyif almak adına, ruha fısıldanan Rüveyda Masalı Gibi..her güne bir mektup olarak, masal lezzetiyle okunmalı..

Benimde tavsiyem her güne bir mektup..Kitabı elime aldığımda meraktan rast gele okudum..Şimdi başucu kitaplarım arasında her akşam masal tadında okunmak için yerini buldu…

Bir Rüveyda Masalıdır bu, anlatılan.
Koskoca bir ömre sığdırılan.
Ardı sıra gecelerce pusuya yatılan.
Belki gerçek, belki de, koca bir yalan…

Yazarımız “Rüveyda’ya Mektuplar” ömür ve gönül yolculuğunda, çocukluğunu, saf ve masum gençlik duygularını, sevgiyi, sadakati, güveni hasreti, özlemi, en güzel cümlelerle kaleme almış..Sevgi deryasına dönüşen yüreğiyle sade ve derin sözleriyle, nakış nakış işlenmiş ömür hikayesine.. mükemmel bir anlatımla gözünüzü kapatıp sayfalar arasındaki satırlarda kendi duygularınızla buluşuyorsunuz.

Yürekten kaleme, kalemden kağıda, oradan da sevgi ve ilgiyle kitabı bekleyen ve destekleyen okurlarına en güzel ve özel bir ayda ulaşan “ Rüveyda’ya Mektuplar” hayırlı uğurlu bol okurlu olsun inşallah…

Gönlünüze, Kaleminize, Emeğinize binlerce selam olsun Murat Mesut… yürek imzanızı attığınız kitap yolunuz, gönül yolunuz, ömür yolunuz hayırlı ve bereketli olsun …En kısa zamanda şiir kitaplarınızda muhabbetle buluşabilmek dileğiyle.

Rüveyda!
Sen, güftesi kalbimde saklı, bestesi yazılamamış bir şarkısın.
Öpüyorum gül yaprağı dudaklarından, desem, hadsizlik etmiş olur muyum?
Bilmeden öpüyorum işte…
Dudaklarının kıyısında bir Murat

Bloğunuzu takip eden her şahsın yüreğinde saklı, yaşayamadığı, yaşamayı arzu ettiği, belki de bu yüzden bir sonraki mektubu heyecanla beklediği; hayalini sevdiği narin sevgiliye, yürekten gelen esintilerin, kalem elçiliğinde kâğıda sırlar vermesi. Kısacası özlem mektupları “ Rüveyda’ya Mektuplar” harika bir seri. Okunmalı ve seven yüreklere en güzel hediye olarak sunulmalı…

Gerçekliğin içinde Nefis Mektuplar okuyorum..
Gönül yolculuğunda duygularınıza yarenlik yapacak "RÜVEYDA'YA MEKTUPLAR" Bir Rüveyda Masalı gibi…keyifli okumalar diliyorum…
264 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Mektuplar, sevgiliye verilen en güzel, en özel, en değerli hediyedir. İçinde yürekten kopup gelen sözler vardır, özlem vardır, hasret vardır, en saf ve en temiz duygular vardır, içtenlik vardır. Okuyanın gelir yüreğinin tam orta yerine dokunur. Ama “Rüveyda’ya Mektuplar" bunların hepsinden daha fazlası.

Nasıl anlatsam, nerden başlasam bilemiyorum. Muhteşem bir kitap, her bir cümleye o kadar derin duygular sığdırılmış ki. Özleme dair, sevgiye dair, umuda dair ne varsa mektupların her paragrafında, her satırında yüreğinize dokunuyor.

Belki gerçek, belki hayal ya da masal ama sevgiliye yazılan her kelimede derin anlamların yüklü olduğu, yürekten kopup, kaleme akan cümleler var. Öylesine naif ve öylesine harika duygular ki, okurken sizi alıp sarıp sarmalıyor ve kocaman bir ahh ahhhh çektiriyor.

Rüveyda'ya Mektuplar, bir sevgiliye gönül veriliş ve onun hasretiyle yalnızlığa sarılış, sevgiye susamış bir gönlün sessiz çığlıkları.

Rüveyda'ya Mektuplar, kavuşmanın özlemi, sabırla beklemenin güzelliği, aşkın, hüznün, umudun, sabrın iç içe geçtiği duygular.

Rüveyda'ya Mektuplar, sevgiliye yazılmış ruhun derinliklerinden kopan özlem, sevdanın en güzeli, kavuşmadan sevmenin yüceliği.

“Rüveyda’ya Mektuplar” da, sevgi, özlem, hüzün öyle derin ki ve öyle güzel anlatılmış ki, yazarımızın emeğine, yüreğine, kalemine sağlık.

Ayrıca kendisine, yüreğinden kopup kağıda aktardığı bu kadar güzel bir kitabı imzalı olarak yolladığı için değerli ve yüreği güzel arkadaşım Murat Mesut'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayırlı, uğurlu ve okuru bol olsun.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.