Murat Şaşzade

Murat Şaşzade

YazarÇevirmen
9.3/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
3
Beğeni
·
464
Gösterim
Adı:
Murat Şaşzade
Unvan:
Yazar
Doğum:
İzmir
Yayınevlerine çeviri yaptı. Yayınlanmış sekiz çeviri kitabı bulunmaktadır. Prof. Dr. Erhan Bayraktar'da çevirmenlik yaptı. Gazetesiz.com'da köşe yazısı yazmaktadır. Suç, polisiye ve casusluk türünde roman yazar. Evlidir.
Rubin, en yakın dostu David'le yine satranç tahtasının başına oturmuştu. 70 yaşlarında, çocukluk arkadaşı olan iki adam... Siyah kukuletalı peleriniyle David, eski dostuna gülümseyerek "Oyuna sen başlıyorsun," dedi. Üzerinde beyaz kukuletalı rahip kıyafetlerini andıran bir kostüm olan Rubin, "Canım Türkiye üzerinde bir oyun başlatmak isterdi, ne dersin?" diye sordu. David memnuniyetini yüzüne yansıtarak "Çok hoşuma gitti. Bu yükselen yıldızda biraz kaos çıkartayım," diye cevap verdi. "Sen istediğin kadar kaos çıkar, sonunda ben dengeye getiririm."
Murat Şaşzade
Sayfa 7 - Puslu Yayıncılık
"Arkana bakabilir misin Mustafa Başkomiser." Başkomiser geriye dönüp Amerikan Koleji'nin duvarını gördüğünde, "Ne yani, siz buraya mı girmekten bahsediyorsunuz? İçeri silahlı adamlarınızla girmeye kalkarsınız, İzmir Emniyet'i tüm polisleri yığarak burayı on beş yirmi dakika içinde kuşatır," dedi. Başkan, "Şimdi nasıl girdiğimizi görürsün. Biz çete değiliz ki, silahla girelim," dedi ve yanındaki korumaya eliyle kapıyı gösterdi. Adam, kapıdaki güvenlik kulübesine gitti. İçeriden telaşla çıkan güvenlik görevlisi, "Ne için geldiniz, okul kapalı. Gecenin bu saatinde giremezsiniz," dedi. "Sakin ol arkadaşım. Bir saniye, kimliğimi göstereyim, fikrini değiştirirsin." Güvenlik görevlisi adamın kimliğini görünce neye uğradığını şaşırdı, beti benzi attı. Hemen kulübesine girip butona bastı ve bahçenin elektrikli demir kapısı açıldı. Koruma, güvenlik görevlisinin tekrar yanına gitti ve onu uyardı. "Bu akşam gördüklerini, bizim geldiğimizi herhangi birine anlattığını duyarsam, senin öldürür, kimsesizler mezarlığına gömeriz. Aileni düşün. Anladın mı?"
Murat Şaşzade
Sayfa 341 - Puslu Yayıncılık
Padişah, sakin bir ses tonuyla "Yaklaş evladım," dedi.
Miralay Kenan topuk selamı vererek başını kaldırarak yürüdü ve masasına üç adım kala durdu. Sultanın yaydığı güçten kaynaklanan manyetik alanın kendisini tamamen sardığını hissetti ve gözlerinin içine bakmadan hazırolda durdu. Padişahın arkasındaki duvarda eski Türk devletlerinin sancak resimleri sıralanmıştı. En son sırada Yıldız İstihbarat Teşkilatı’nın ambleminin resmini görmek tüylerini diken diken etti. Abdülhamid Han'ın gür sesiyle, “Miralay Kenan!” diye seslenmesiyle kendini toparladı.
Murat Şaşzade
Sayfa 7 - Motto Yayınları
Türk yazarlardan polisiye kurgu pek okumadım. Bir elin parmaklarını geçmez. Kuklacıların Oyunu başlangıçta beni çok içine çekemedi. Yazım dili ve karakterlerin diyalogları başlangıçta pek beklediğim gibi çıkmamasına rağmen sayfalar ilerledikçe hem yazım, hem diyaloglar toparlanmaya başladı ve sonlarda artık tam istediğim ve beklediğim bir hale geldi.

Bunun nedeni belki yazarın ilk kitabı (En azından ben öyle biliyorum) olması olabilir. Yazıldıkça açılan, açıldıkça da güçlenen bir kitap olmuş.

Başlangıçta sıkılsam da sonradan memnun bir şekilde tamamladım.

Yazarı takip etmeye devam. Yeni kitabı merakla bekliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Şaşzade
Unvan:
Yazar
Doğum:
İzmir
Yayınevlerine çeviri yaptı. Yayınlanmış sekiz çeviri kitabı bulunmaktadır. Prof. Dr. Erhan Bayraktar'da çevirmenlik yaptı. Gazetesiz.com'da köşe yazısı yazmaktadır. Suç, polisiye ve casusluk türünde roman yazar. Evlidir.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.