Muzaffer Aysu

Muzaffer Aysu

Tasarımcı
8.5/10
30 Kişi
·
60
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
208 syf.
·1 günde·5/10
Nazlı Eray'dan okuduğum ilk romanı bu. Anladığım üzere kendisi olay örgüsünü edebi dilinden üstün tutan bir yazar, zaman zaman olayları aktarış biçimini zayıf bulmuş olmamın kaynağının bu olduğunu düşünüyorum.

Bir anda beklemeyeceğiniz şeylerin gerçekleştiği, biraz absürdünden fantastik bir roman bu, lakin bunu yazmaya ne gerek vardı şimdi, ya da burayı daha iyi anlatabilirdi, diye düşündüğüm pek çok yer de oldu.

Okuması oldukça rahat bir roman, vakit geçirmek için ideal.
1199 syf.
·Beğendi·10/10
16. yüzyıl Rönesans’ın, şaheserlerin ve büyük altüst oluşların yüzyılıdır. Amerika kıtasının keşfi sadece coğrafyayı, felsefeyi, teolojiyi, iktisadı ve siyaseti değil, beslenmeyi ve sağlığı da altüst eder. Copernicus yeni bir evren şemasına işaret ederken, Luther de Hıristiyanlığın birliğini parçalayarak muazzam etik ve siyasi ihtilaflara sebep olur.
Raffaello ve Michelangelo muhteşem hayallerini resim ve mimari şaheserlere çevirirken, dünyaları parçalanmaktadır. Her ne kadar Venedikliler ve Cenevizliler bütün dünyada ticari faaliyetlerine devam ediyorlarsa da, İngiltere ve Hollanda, okyanus ötesi maceralara hazır bir şekilde tarihin yeni aktörleri olarak belirmeye başlamıştır artık: Böylece modern çağ başlamış olur.
250 syf.
·Beğendi·10/10
Yirminci yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlüleri arasında sayılan Tenten’in Maceraları bütün dünyada bilinen ve zevkle okunan bir macera dizisi. Çizer George Remi, diğer ismiyle Hergé’nin başyapıtı sayılan bu çizgi roman heyecan, mizah ve ince ayrıntılarla dolu sayfalarıyla okurlarına dünyayı dolaştırıyor.
Belçikalı bir gazeteci olan Tenten, köpeği Milu’yla birlikte çıktığı her tehlikeli serüvende kahramanca işlere imza atar. Dünyanın her yerine, hatta Ay’a bile gider. Düştüğü tehlikeli durumlardan zekâsı ve şansıyla kurtulur. Dizinin farklı kitaplarında Tenten’e alaycı ve kaba kişiliğiyle Kaptan Haddok, icatlarıyla Profesör Turnösol ve sakar dedektifler Dupond ve Dupont eşlik eder.
Gerçek ya da kurgusal bir mekânda, mükemmel ayrıntılarla anlatılan serüvenler Hergé’nin kusursuz çizgileriyle birleşerek bir çizgi romandan fazlasını veriyor.
301 syf.
·10/10
Osmanlı’nın son dönemini mercek altına alan Ayşe Kulin’in eşsiz kaleminden Her Yerde Kan Var, Sultan Abdülaziz’in sır ölümünü ve ardından yaşanan dönemi saraydaki önemli kahramanların hikayelerinden oluşuyor. Her karakterin kendi mizacıda satır aralarında yer alıyor.
.
Her Yerde Kan Var yakın tarihin aslında bugüne ne denli benzediğinin, tarihin sadece tekerrürden değil, tefekkürden de ibaret olduğunu da vurguluyor. Bu nedenle daha da merak uyandırıyor. Okuma listesinde olanlara tavsiyemizdir, geç kalmadan okuyun. Her Yerde Kan Var Ayşe Kulin
120 syf.
·12 günde·9/10
Son zamanlarda okuduğum en iyi öykü kitaplarından biri öyküler kısa kısa ama hepsi içinizi ısıtacak.İntihar,ölüm,devrim gibi konulardan hikayeler yaratsa da her hikayenin sonunda yüzünüzde tebessümle bitireceksiniz
130 syf.
Özgün ve keyifli bir konu. Muazzam bir dil işçiliğiyle işlenmiş, diyebilirim ki yazar çok genç olmasına rağmen bu romanla rüşdünü ispat etmiş, atları ve Türkçeyi seven herkese öneririm.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 60 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 98 okur okuyacak.