Necip Kıylani

Necip Kıylani

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
95
Gösterim
Adı:
Necip Kıylani
Tam adı:
Necip El Kıylani
Unvan:
Yazar
" Yahudiler kazanmayı ilk hedef bilir ve onu da hangi yolla olursa olsun elde etmeye çabalar.
Onun için,bize göre garip olan bazı davranışlar,onlarca tabii karşılanabiliyor. "
"...Fikir baş meseledir. İşte ben o noktadayım. Gördüm, dinledim, okudum ve tartıştım. Hiçbir ön yargım yok ve geçmiş bağlantıları kopardım. Bütün bunların sonunda, gerçek dinin Müslümanlık olduğunu gördüm. Ben gerçeğe erdikten sonra gerisi vız gelir: Yönetim, isterse idam ettirsin, isterse serbest bıraksın... Yahudinin darılması veya razı olması da beni enterese etmez. Yahudi milleti kazanmış veya kaybetmiş, benim için hakikat önemlidir. Ve artık gözlerimdeki siyah perde yırtılmıştır. Gerçek alemine intikal etmiş bulunuyorum. Yani şeref, kardeşlik ve hürriyetin ülkesine. Bu öyle bir inançtır ki; gizlilik, kapaklılık ve hurafeye yer vermez. Bu asil mü’min Hoca efendi bana dedi ki: «İslâm kendinden önce ki bütün günahları siler.» İşte ben ilerlemiş yaşıma rağmen, yeniden doğuyorum. Geçmişteki karanlık gece gibi korkunç din kurallarından arınıyorum..."
160 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazar bu kitabında,1840'lı yıllarda Şam'da " Yahudi Mahallesinde" yaşanan akıl almaz bir olayı,tarihi belgesel roman tarzında anlatıyor.
Yahudilerin içyüzünü gösteren bu eserin bazı bölümleri ( + 18 ) türünde olup,okurken tüyleriniz ürperecek...
Yetişkinlere tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
195 syf.
·Puan vermedi
Peygamberin amcasını öldüren Vahşinin, müslüman olduktan sonra Hz. Vahşi olmasını Roman Tatında anlatan bir kitap. Roman olması ve yazarının akıcı üslubuyla etkileyici özelliği yüksek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Necip Kıylani
Tam adı:
Necip El Kıylani
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.