Nevin Avan Özdemir

Nevin Avan Özdemir

ÇevirmenEditör
8.8/10
28 Kişi
·
53
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·Puan vermedi
Julia Donaldson'ın muhteşem kitaplarından biri de "Değnek Adam" kitabıdır. 4 yaş üzeri için uygundur. Nitelikli görselleri olan kitapta, Değnek Adam'ın sabah evinden gezintiye diye çıkıp bir türlü eve dönememesi ve başından geçen maceraları konu alır.

Mevsim konularını işlerken ya da bir materyali kaç farkli şekilde kullanılabileceği gibi çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek istiyorsanız bu kitabı çocuklarınıza edinebilirsiniz.

Oyunlaştırmaya da uygundur. Çocuklarla keyifle canlandırma yapabilirsiniz.
32 syf.
·10/10
Okulöncesi çocukları için sevimli bir hikaye, Minik tilki Lokum'un annesinin sevgisini sorgulamasını anlatıyor. Resimler tam sayfa ve güzel. Resimlerde de anne ve yavrunun uyumaya hazırlıklarını görüyoruz. Metinde anne ve yavrunun konusmalari, resimlerde ise yaptiklari anlatılmış. Bu yönüyle benzerlerinden ayrılmış, güzel olmuş. Metin kısa olsada akıcı.
280 syf.
·31 günde·8/10
Diğer adı "Prens ve Dilenci" olan hikayemiz, aynı zamanda doğan fiziksel olarak birbirine çok benzeyen iki çocuğu konu alıyor.Biri zor şartlar altında yaşayan, zalim babası tarafından zorla dilendirilen Tom. Diğeri yediği önünde yemediği ardında, her türlü imkanlara sahip genç prens Tudor. Kahramanlarımız birbirlerinin hayatlarına özenince hikaye başlıyor. Kitapta sınıfsal farklılıklara değinilmiş,Her çocuğun okuması gerektiğini düşünüyorum çünkü kitaptan çıkarılacak çok ders var..
Mark Twain`in en çok bilinen kitabı Tom Sawyer`dan daha çok beğendiğimi de söyleyebilirim.
280 syf.
·10/10
Henüz 4. sınıfın başlarında idim ve ilk okuduğum roman olması hasebiyle bendeki yeri çok farklıdır.Kitaptaki karakterlerin yanı sıra Mark Twain’in üslubu beni çok etkilemişti.Şimdiye dek süren kitap okuma serüvenimi belkide bu kitaba borçluyum;çünkü gerçekten çok beğenmiştim .
22 syf.
·Beğendi
Valerie Thomas ve Korky Paul ikilisinin yarattıkları Sakar Cadı Vini serisinin hem bende hemde oğlumdaki yeri malum. İkimizinde çok beğendiği kitaplardan.

Sakar Cadı Vini ile kapkara kedisi Vilbur, hem eğlenceli, hem komik hem de sıradışı karakterler. Sakar Cadı Vini, sakarlığı bir yana komik mi komik, şaşkın mı şaşkın, dağınık mı dağınık!

Bu kitapta Sakar Cadı Vini ve kara kedisi Vilbur tüm cadıların yaptığı gibi saat 12’de uyurlar. Dışarıdan tuhaf sesler duyan Vilbur uyanır ve kedi kapısından baktığında bir ejderhayla burun buruna gelir. Eve giren küçük ejderha, oyun oynadıklarını sanarak Vilbur’un peşine düşer. Ancak bu arada Vini’nin dedesinin hediyesi duvar saatini, şövalye zırhını devirir. Ardından Vini’nin süpürgesini yakmak üzereyken Vini uyanır.

“Vini’nin odasının önüne gelen Vilbur kapının arkasından, “Miyaaav!” diye bağırdı
Vini uyandı ve yataktan fırladı. “Neler oluyor?” dedi.
Daha sonra süpürgesinin arkasından süzülen dumanı gördü.
“Olamaz!” diye bağırdı. “Süpürgem yanıyor!”
Vini hızla süpürgesini kaptı.
Üstüme iyilik sağlık!” dedi.
“Bu yavru bir ejderha. Evimi yakabilirdi.
Vilbur, bu yavrucuğun annesini bulmalıyız.”

Çocuğunuzla keyifli okumalar.
32 syf.
·Beğendi
Bu kitap oğlumun ve benim en sevdiğimiz kitaplardan olmuştu. O kadar beğenildi ki yüzlerce kez okuduk. Yazar Julia Donaldson ve Çizer Alex Scheffler harika bir ekip. Tüm kitaplarına hayran olduk. Kitap 3-4 yaşından başlayarak çocuklara okunabilir. Bu kitap özellikle kış mevsiminde okumak için çok uygun.

Kahramanımız sıradan bir değnek adam. Ailesiyle birlikte bir ağaçta yaşıyor. Bir sabah koşuya çıkınca başına gelmeyen kalmıyor. O bir değnek adam ama köpeğin sopası oluyor, kızın çubuğu, kuğunun yuvasının çöpü, kumdan kalenin bayrak direği, kılıç, çanta askısı, kalem, yay, sopa, bumerang, kardan adama kol ve nihayetinde şömineye odun olacakken kötü talihi değişiyor. Bacaya sıkışmış Noel Baba'yı kurtarınca Noel Baba'da değnek adama yardımcı oluyor. Değnek adamı evine ulaştırıyor.

Donaldson-Scheffler birlikteliğinin meyvesi Değnek Adam, yaratıcı ve eğlenceli bir öyküden ve defalarca bakmak isteyeceğiniz, her baktığınızda farklı ayrıntılar gördüğünüz resimlerden oluşuyor. Doğa ve aile sevgisiyle ilgili bu eğlenceli öykü, çocuklara kitapları sevdirmenin yanında, kullanılan eşyalara farklı bir açıdan bakmalarını da sağlamakta.

Çocuklarınızı bu eğlenceden mahrum bırakmayın! Tabii kendinizi de!
93 syf.
Aslında "Çalınan Taç" değil de "Kaybedilen Taç" olmalıymış bence bu kitabın adı. Çünkü asıl prens, yeni tanıştığı arkadaşına tacını kendi elleriyle veriyor. Daha sonra kendini ne kadar anlatmak istese de inanmayan görevlileri oluyor. Demek ki gerçekten kendi prenslerini tanımıyorlardı - ne kadar diğer çocuk gerçek prense çok benzese de birbirlerinden ayıran özellikleri vardı, mesela üslupları-
Velhasıl kelam gerçek prense sadece bir adam inanıyor. Ve kendisinin yerine geçen hayalci prensin vicdanının sayesinde tekrar tahtına oturabiliyor...
32 syf.
·Puan vermedi
Ebeveynlerin çocuğunu her ne olursa olsun seveceğini anlatan hoş bir kitap.
Belli bir yaş üzeri çocuklara daha uygun olabilir çünkü kitapta 2 yere takıldım.
Birincisi; yavru tilki sevgi nasıl bir şeydir, insanı yorar mı, bükülebilir mi kırılabilir mi vs. gibi bir dizi soru soruyor. Bunun üzerine, ben her şeyi bilmiyorum sadece seni her zaman seveceğimi biliyorum cevabı eksik kalıyor gibi, çünkü çocuğun kafasında o bir dizi soru öylece kalabiliyor, ya da belki de 6-7 yaş sonrası için daha anlaşılır olabilir.
İkincisi de; bak bu yıldızların çoğu uzun zaman önce yok oldu ama onların ışığı hiç sönmez diyerek kitabı bitiriyoruz, yine üst düzey.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nevin Avan Özdemir

Yazar istatistikleri

  • 53 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.