Özlem Gölcü Candemir

Özlem Gölcü Candemir

Editör
8.3/10
75 Kişi
·
258
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·Puan vermedi
Aile kurmayı isteyen her birey okumalı diye düşünüyorum. Anne ve baba olmak nedir ? Önce bu soruya cevap aramalıyız. Önce kendimizi, ruhumuzu büyütelim ki karakteriyle gurur duyucağımız çocuklar büyüsün. Bizim yapamadığımızı ona yaptırmak, mesleğini belirlemek yerine iyi kalpli ve cesur olmayı öğretmeliyiz.
288 syf.
·10/10
Hiç bilmediğimiz bir yere girsek nasıl hissederdik? Ne beklerdik ordan öncelikle. Anlamsız sesler ne işe yaradığını bilmediğimiz eşyalar ne hissettiğini anlamaya çalıştığımız insanlar. Hayatı kafamızda sıfırdan yazıyor olsak ne beklerdik karşımızdakilerden. Ben bu kitaba uygun ebeveyn isterdim açıkçası. Çünkü hayat onların anlattığı gibi başlıyor zihnimizde. Ailemiz iç sesimizi yazıyor. Dünyayı onlar tanıtıyor bize.
Okumanızı öneririm mutlaka. Çocukluğu anlamak insanı anlamaktır. Kitabı okumak için anne baba adayı olmaya gerek yok. İnsanı merak etmek yeterli okuma nedeni için.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap Anadolu pedagojisi ile Batı pedagojisinin karşılaştırmasını içeren bir küçük tez niteliğinde.
Özellikle bu alanla ilgilenen okurlara,annelere ve babalara okumalarını tavsiye edebileceğim bir kitap.
Çocuklarla iletişim kurarken özellikle onların karakter ve kişiliklerine zarar vermeden iletişime girmeliyiz. Çocuğun yaşı ne olursa olsun isterse kundaktaki bebek bile dahi olsa ona yaklaşım tarzımız ona zarar vermeyecek şekilde olmalıdır.
Kendi alanımla ilgili bir kitap olduğu için daha çok beğenerek okudum.
Okuyacak okurlara da tavsiyem okurken düşünüp ve kendi çocukluğunuzu da gözünüzde canlandırıp bir sonuç çıkarmanız olacaktır.
Vesselam.
288 syf.
·10/10
Bir anne, baba, abla, abi vs yani bence herkesin okuması gereken bir kitap. şuana kadar doğru olduğunu düşündüğüm ceza-ödül yönteminin çocuğun öğrenme sürecini olumsuz etkilediğini, her çocuğun kendine özgü bir çocukluk sırrıyla dünyaya geldiği ve bunu biz büyüklerin nasıl zedelediğini , davranışlarımızla çocukların sekine halini nasıl bozduğumuzu ve daha nice hatamızı bize gösteren bir kitap.
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Adem Hoca'mın "Anadolu Pedagojisi" kültüründen bahsettiği,kendin olma pedagojisi,güven ve diğer dönemlerin de duyarlılık eğitimi olmadan davranış eğitiminin yetersiz kalacağını dile getirdiği özgün bir çalışma...
288 syf.
·23 günde·Puan vermedi
Yazarı sosyal medya yazılarından tanırdım ancak kitabıyla tanışmam ilk oldu. Okurken yeri geldi kendi çocukluğuma indim yeri geldi çevremdekileri gözlemledim. Ne kadar da haklısınız. Çocukluğunda yaşadığı benlik sorunlarından büyüdüğünde ortaya çıkan etkilerini gördüm çoğu kişide, bazende kendimde. Ve okurken hep dua ettim; “Çocuğuma (çocuklarıma) iyi birer anne baba olabilmek için.” Çünkü çocuk büyütmek gerçekten apayrı bi mesele. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
288 syf.
·7/10
Adem Günesin ilk okudugum Kitabiydi. Kizim 1 yasindaydi. ozaman keske daha önceden okusaydim da su yaptgim yanlislarin hic birini yapmasaydim dedim. Yani annelere/babalara kesinlikle tavsiye ediyorum. Aile kuran ve cocuk buyutmek planlari yapanlara da tavsiyemdir. Butun anlattiklarini uygulamaya calistim. Bi cok insanin böyle olmaz sacmalama demelerine ramen yaptigimda israrci oldum. Su an 5 yasinda kizim, böyle olmaz diyenlerle cevabimi simdi sekil olarak veriyorum. Tesekkur ederim Adem Günese.
288 syf.
·10 günde
Kitap Anodolu ve Batı pedagojisini kıyaslayarak anababalara yol göstermeyi amaçlıyor. Kültüre göre nasıl çocuk yeristirilmesi gerektiğini sade bir anlatımla ve örneklerle herkesin anlayacağı şekilde açıklamış. Yazarla aynı fikirde olmadığım bölümler olsa da kitabın geneline baktığım zaman çocuk eğitiminde, kişilik ve karakter gelişiminde faydalı olacağını düşünüyorum. Pedagojiyle ilginenlere, anababalara ve özelikle de islamın gereklerine göre çocuk yetiştirmek isteyenlere tavsiye edilir.
288 syf.
·Beğendi·7/10
Çocuğun kişilik gelişimi ile ilgili kendin olma fıtratından yola çıkarak, pedagojide Anadolu ekolünün nasıl işlediğini anlatan, çocukları anlayıp doğru yönlendirmeye, kişiliklerini koruyup, geliştirmeye yönelik güzel bir rehber. Amaç; duyarlı, kendi gibi olan, ruhu tahrip edilmemiş, güven duygusu gelişmiş, sükunet içerisinde yaşayan bir birey yetiştirmek ise eğer okunmalı derim. Okurken kendi yetiştiriliş tarzınızı ve kendinizi de gözden geçirme imkanı sunan güzel bir kitap.
288 syf.
·12 günde·5/10
Sürükleyici bir kitap değil. Bana gore daha cok bilimsel yönü ağır basıyor. Özellikle ebeveynlerin okumasını tavsiye ediyorum. Unutmayalım her çocuğun bir cocukluk sırrı vardır...

Yazarın biyografisi

Adı:
Özlem Gölcü Candemir

Yazar istatistikleri

  • 258 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 200 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.