Annelik Sanatı

7,3/10  (15 Oy) · 
43 okunma  · 
12 beğeni  · 
943 gösterim
Günümüzde anne olmak da zor, günümüz annelerinin elinde çocuk olmak da...

Aslında annelerin çocuklarından bekledikleri şeyler çok değil... Saygılı, dürüst, iyi eğitimli, büyüğünü sayan, küçüğünü koruyan çocuklar hayal eder anneler...

Ya çocuklar? Çocuklar da farklı bir şey istemezler aslında... İyi bir eğitim almak, sevilmek ve değer görmektir istedikleri...

Peki, nerede yanlış yapılıyor ki bu kadar iyi niyetli insanlardan, saygısız, eğitimsiz, dengesiz, saldırgan ve anne babayı canından bezdirici çocuklar yetişiyor? Bu süreçte aile içinde neler yanlış gidiyor ve bu yanlışlar içinde annenin payı ne kadar?

Acaba anneliğin ince bir sanatı var da günümüz anneleri onu mu ihmal ediyor?

İşte bu kitapta anneliğin aslında çok kolay olduğu; hep ihmal edilen ince ve önemli ayrıntılar bulunduğu gözler önüne seriliyor. Sorunlara çözüm önerileri getiriliyor.

Üstelik bu kitap, sadece annelere değil, annelere "eş"lik eden babalara da çok şeyler söylüyor.
(Tanıtım Bülteninden)
fatıma zehra 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Tamda kendi hayatimi yasayacagim isime adapte olup kariyer yapacagim” derkeenn bebek sahibi olur cogu anne ve kendimle mi ilgilencm bebekle mi diye tereddut bile etmeden annelik ic gudusuyle herseyi iptal eder ve ona yonelir... Bu yolda guvenle takip edebileceginiz bir yazar adem gunes..

Beyza 
14 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Her annenin okuması gereken bir kitap. İnsan okurken 'şimdi bi çocuğum olsa da yetiştirsem' diye düşünüyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Beyza 
14 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Anne bazı soruların cevaplarını bilmiyorsa, bilmiyorum, diyebilmeli. Bu çocuk için "Annemin her söylediği, her bildiği doğru" anlamına gelir.

Annelik Sanatı, Adem GüneşAnnelik Sanatı, Adem Güneş
Beyza 
14 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Ergen çocuk ruhunda yaşadığı dalgalanmalarla bir gün öyle, bir gün böyledir. Bir gün cami mihrabını görür ağlar; ertesi gün Konya kaşığı bulur oynar.

Annelik Sanatı, Adem GüneşAnnelik Sanatı, Adem Güneş