Pam Jenoff

Pam Jenoff

Yazar
7.4/10
184 Kişi
·
534
Okunma
·
12
Beğeni
·
889
Gösterim
Adı:
Pam Jenoff
Unvan:
Yazar
Doğum:
Maryland, ABD
Onu seviyor musun?
Artık sevginin ne demek olduğunu bile bilmiyorum ki. diye yanıtladı biktin bir sesle.
Pam Jenoff
Sayfa 233 - Pegasus Yayınları
İnsan derin sularda boğulmamaya çalışırken eline geçen herşeye tutunmak ister ve tutunduğu dalın aslında güçlü akıntıda hiçbir işe yaramayacak bir kamış parçası olduğunu görmezden gelmeye çalışır.
424 syf.
·Beğendi·8/10
Bu kitabı almama vesile olan şey, Sarah Jio’nun da bir katkısının olması. Kendisinin büyük bir hayranı olduğum için her kitabını okumak istiyorum. Sanırım okumadığımda yok. Neyse..

Kitap, Kristina McMorris’in dokuz yazarı (Alyson Richman, Jenna Blum, Sarah McCoy, Melanie Benjamin, Sarah Jio, Erika Robuck, Kristina McMorris, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Karen White) bir araya getirdiği; Grand Central Terminali’ndeki yolcuların her birinin yaşam öyküsünün anlatıldığı bir kitap. Birbiriyle bağlantılı hikayeler bunlar tabii ki. Her bir hikayede önceki hikayeleri anımsatan ipuçları var ve bunlara rastlamak çok keyifliydi. Çok üzen ve çok mutlu eden hikayeler bunlar. Ve çok güzel harmanlanmış hikayeler.

Sarah Jio üslubunu ve kurgusunu sevenlerin ilgiyle okuyacağı bir kitap. Romantik kitapları sevmeyenlere sıkıcı gelebilir evet. Ama ben yine de tavsiye ederim herkese.

Keyifli okumalar. Kitapla ve sevgiyle kalın..:))
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
424 syf.
·2 günde·10/10
Giresun’da başlayıp İzmir’de bitirdiğim bir kitap oldu.Güzel on hikaye yer almakta Ve her biri farklı bir yazar tarafından yazılmış.Birçok duyguyu yaşadım.Blogumdan da yorumumu okuyabilirsiniz. (http://sadeceyagmurr.blogspot.com/...r-istasyonu.html?m=1) okumalar.
384 syf.
·10/10
Spoi içerebilir.
Bu sefer Emma'nın değil Emma'yı kurtaran Marta'nın hikayrsini okuyoruz.Yıl 1945 ve Nazi kampında birçok ve ķötü işkencelere maruz kalan Marta'nın hikayesi.Yaşadığı zorluklardan sonra iyilesmeye çalışırken Paul ismindeki bir askerle tanışır.Paul ile çok güzel bir iliskileri vardır ve evlilik planları yaparlar.Paul bir askerdir vr bindigini askeri uçak düşer ve Paul'un ölümüyle perisan olan Marta'nın sevdiği adamla yani Paul ile Londra'da evlilik planları suya düşer.Kısa bir süre de olsa Dışişleri Bakanlığındaki sereterlik işini kabul eder ve İngıliz diplomat ile kısa sürede olsa evliligi tadar.Ve bu evlilikte Paul'dan hamile kalan Marta çok mutludur.Ama Ingiliz istibaratına giren casus aahesinde geçmişiyle bir bağlatısı olan haini bulunca her sey değişir.
424 syf.
·5 günde
Kitap savaş ve savaş sonrası istasyonda yaşanan hikayeleri anlatıyor. Genel olarak bakıldığında hikayeler tamamen farklı ancak her hikaye bir sonraki hikaye ile bir noktada buluşmuş. Hikayelerin birbiri içine bu kadar güzel işlenmesi beni çok etkiledi. Kitabı çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ederim.
424 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir birinden ayrı 10 hikaye. Hepsinin yaşandığı bir tren istasyonu. 2. Dünya savaşı sonrası ve o zamanda yaşayan insanlar. Beni en etkileyen şüphesiz obsesiflikle ilgili bölümdü.
384 syf.
·Puan vermedi
Spoi içeebilir.Aşk dolu bir kitap ve tüylerinizi kaldıracak bir kitap.Emma ana karakterimiz.Emma bir yahudir,ydni evli ve Polonya'da yaşıyor.Evliliğinin tadını çıkaramadan savaş başlıyor.Kocası Jacob Emma ile vedalaşıyor ve evlilik belgerini yakmasını istiyor.Emma annesinin evine taşınıyor,dvi bomboş kalıyor ve yan komşunun getto olduğunu ögreniyor.Mecburen gidip gettoya kaydını yaptırıyor.Örgütün ve kocasının yardımıyla gettodan çıkarılıyor.Tabii ki bunu sahte kimlik ile yapıyor.Jacob,Emma'yı yengesi Krysia evine götürür ve yengesi Hristiyan olduğunu için Almanlarla bir alıp vermediği yok.Ve yenge bir direniş için destek vermektedir.Georg Richwalder yani komutan cüselli,yakışıkli ve muhtemeş mavi gözleri olan bir adam.George ve Krysia bir akşam yemeğine davetliyken Georg Anna ile tanışır ve Georg,Anna'ya iş teklifinde bulunur.Anna Krysia'nın etkisiyle işi kabul eder ama ağır bedeller ödemek zorunda kalır.
424 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10
Kristine Hannah'ı ve Sarah Jio'yu bir arada görünce düşünmeden kitabı aldım. Kitap bir sürü küçük hikayeden oluşuyor. Her bir hikaye farklı bir yazara ait. Hikayeleri birbirine bağlayan tek şey, tesadüf olarak terminalden geçerken görüp bahsettiği kişiler. Bu kişiler farklı öykülerin kahramanı. Kitap beklentimi karşılayamadı. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanılanlar, Yahudilerin yaşadıkları hikayeleştirilmiş bir halde. [Destan yazıp yazıp sildiğim kalan yorumum da kendime kalsın ;)]
424 syf.
·4/10
Kitaba büyük bir merakla başlamış olsam da benim için büyük hayalkırıklığı oldu. Hikayelerin sonu çok havada kalmış. Sarah jio ve Kristin Hannah sever bir okur olsam da bu kitabı beğenmediğimi söyleyebilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pam Jenoff
Unvan:
Yazar
Doğum:
Maryland, ABD

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 534 okur okudu.
  • 20 okur okuyor.
  • 669 okur okuyacak.
  • 32 okur yarım bıraktı.