Giriş Yap

Reşit Haylamaz

Yazar
8.7
593 Kişi
Unvan
İlahiyatçı Yazar
Yaşamı
Reşit Haylamaz ilahiyat doktorudur. 1999-2004 yılları arasında Cihan Haber Ajansı Genel Müdürlüğü yapmıştır. FETÖ Terör Örgütünde Molla olarak faaliyet yürütmüş. 29.9.2015'te yurtdışına kaçmıştır. Halen terör örgütü yöneticiliği iddiasıyla aranmaktadır. 'Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı' adlı kitabı içerdiği tartışmalı hadisler ve bazı ifadeler nedeniyle büyük tepkiler çekmiştir.

İncelemeler

Tümünü Gör
472 syf.
·
4 günde
·
6/10 puan
Ana maksadı Hz. Ayşe’yi tanıtmak olan kitap diğer taraftan onu tebrik etmek gayretini de gösteriyor. En çok tartışılan konular olan, evlilik yaşı ve Hz. Ali hususlarında özel bölümler eklenmiş. Özellikle ev yaşamı, evlilik, karı - koca ilişkileri açısından peygamberimiz (sas)'in yaşamını inceleyen ve yol gösteren bir kitap. Bana göre söylendiği gibi öyle çok akıcı bir kitap değil konular arasında bağlantılar zayıf geldi. Diğer kitaplara oranla Hz. Aişe ile ilgili daha çok detaylara girilmiş birçok yerde bulunmayacak bilgilerde mevcut kitapta okunabilir bir eser.
Hz. Aişe
8.6/10 · 1.068 okunma
Reklam
472 syf.
·
1 günde
Hz Aişe annemiz kocasını aşırı seviyormuş. Kainatın efendisi ancak öyle sevilirdi zaten. Hz Hatice anamızdan bahsetmesinden onu anmasından bile rahsız olacak kadar paylaşmayacak kadar çok büyük bir sevgi. Bizde seviyoruz Aişe validemiz ne yapsın. Ona çağdaş olamadık belki o zamanda o sıkıntıları kaldıramayacak olduğumuz için bu zamanda yaratıldık. Birde Aişe validemiz Allah tarafından iffeti ayetlerle gözler önüne koyulmuş ama o bu sürede çok sıkıntı çekmiş ve okadar büyük bir onuru varmış ki peygamberimiz bu ayeti paylaşıp Aişe temizdir değinde Rasulullaha değil Allaha teşekkür etmiş. Babası peygambere teşekkür et dediğinde benim iffetimi Allah temize çıkardı her türlü teşekküre layık olan odur demiş. Siz çok büyük insanlardınız biz çok küçük kalıyoruz yanınızda.
Hz. Aişe
8.6/10 · 1.068 okunma
600 syf.
·
28 günde
·
Puan vermedi
Bitirebildiğim için çok mutluyum. Neden bilmiyorum ama ben okurken çok zorlandım. Tavsiye etmek mi doğru olur yoksa etmemek mi bilmiyorum. Malesef yorum yok tercihi size bırakıyorum.
Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz
8.8/10 · 1.172 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42