Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz Muhtasar

9,0/10  (85 Oy) · 
318 okunma  · 
68 beğeni  · 
2.776 gösterim
Saadet Asrı'yla aradaki mesafeleri kaldıran bu duygu yüklü eserin satırları arasında; herkesi şefkatle kucaklayıp sinesine sarmak isteyen Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz'in ibret ve mesaj dolu hayatını bulacaksınız.

O'nun, kendisine tuzak kuranlara bile şiddetle mukabelede bulunmadığına; yirmi üç yıllık tebliğ hayatının ilk on beş yılı sürekli baskı ve işkencelerle geçmesine rağmen hep müsamaha yolunu tercih ettiğine şahit olacaksınız.

Engin sinesiyle herkesi semtine davet eden Son Sultan'ın, insanlığı, dünyayı inşa ederken ahireti de mâmur kılmanın sihirli iklimine çağırdığını okuyacaksınız.

Ölmeyen Ebû Leheb'e ve kıtalar dolaşan Ebû Cehil'e dikkat çekildiğini; Ebû Bekir, Ömer, Osman ve Ali'lerin vazifeye davet edildiğini göreceksiniz. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786055886752
 • Yayınevi:
  Muştu Yayınları
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Peygamber Efendimiz'in hayatını roman tadında anlatan güzel bir eser ama keşke yazar işin içine gereksiz bir şekilde duygusallık yüklemeye çalışmasa. Konuyu direkt bir şekilde biz okurlara anlatsa anlatabilse. Onun için bu konuya en güzel örnek verebileceğim kitap Martin Lings'in Hz. Muhammed'in Hayatı mükemmel siyeridir.

Bayan Okur 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Efendimiz'i anlatan bir kitabın kötü olması beklenemez zaten o kadar etkileyici bir kitap ki etkisine kapılmamak mümkün değil.

EMRE YAMAN 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan eser. Kitap sadelik, akıcılık ve üslup yönünden çok güzel işlenmiş. Gençler ve yaşlılar her kesimin anlayabileceği özellikler kitabın okunası etkisini artırıyor.

Behiye Kaya 
31 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap bence harika hz. muhammed(s.a.v)`i tüm yönleriyle ve doğru bir şekilde anlatmış.

Pelşin Tekin 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Resullullah efendimizin hayatı bundan daha güzel anlatılamazdı..yazar yaşanılanlara duygusunu da katarak aktardığı için kitabı okurken kendimi o dönemde yaşayan bir sahabe gibi gördüm..bazen tebessüm ettim bazen de insanlığın ta o zamanlarda ölmüş olduğuna bitmek bilmeyen kibirlerine kızdım...hayatımızda en önemli yer tutması gereken insanın hayatını merak edenler için söylüyorum bu kitaptan başka bir adrese başvurmamalısınız...

Melek 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Severek okudum kitabi. Peygamber efendimizin hayatini derine girmeden, yasami, savaslari ve vedasi olarak anlatmis. 600 sayfa olmasina ramen, ögrenmek istedigim bazi eksik yanlari vardi. Ama kesinlikle efendimizin hayatini ögrenmek isteyenlere tavsiye edecegim bir kitap.

Halit KÜÇÜK 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Peygamberimizin (SAV) hayatı oldukça güzel anlatılmış. Çektiği sıkıntılar, Allah'a olan güveni ve bu güven neticesinde yardımın ulaşması. Peygamberimizi tanımak isteyenin okuması gerekli kitaplardan biridir.

esra balci 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · Beğendi · 10/10 puan

her kesin okuyup peygamberimizi daha yakından tanıması gerekiyo bence ve bu kitap bunun için biçilmiş kaftan gibi herkese tavsiye ediyorum çok güzel bi kitap

zeze 
15 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

O'nu anlatan kitap sevilmez mi

Nazik Topçu 
18 Nis 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkes O'nu Okuyor yarışması için okumuştum. Ama sınava gitmek nasip olmadı. Açıkcası giripte yapamamaktan korktum. Neyse önemli olan O'bu yüreklere işleyebilmek. Sınavlar bitti umarım herkes birşeyler kazanmıştır. Ama ben ödülün en büyüğünü sınava girmesem de aldım. Ben O güzel insanı bir kez daha tanıdım.

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

ksk skrn 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Canlı olan her şey, her an ölümle burun buruna, her yeni de eskimeye mahkumdur.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 29)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 29)
ksk skrn 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

-Yaratan Rabbinin adıyla oku! O ki, insanı yapışkan bir hücreden yarattı. Oku ki, o Rabbin, sonsuz kerem sahibidir. Kalemle yazmayı ve insana bilmediği şeyleri öğretendir O.
Mesele şimdi anlaşılmıştı; çünkü Rabb-i Rahim'in adıyla olunca, her şey okunurdu. Gerçi, henüz okunması gerekenin ne olduğu anlatılmamıştı. Ama, göze çarpan ve kulağa gelen her şey, okunmak için yaratılmıştı. İnsanın önünde duran her bir varlık, yaratıcısını anlatan birer ayet olarak arz-ı endam ediyordu ve şuurlu bir varlık olan insanın, bu dili çözebilmesi için de, varlığı iyi okuması gerekiyordu.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 74)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 74)

Kitapla ilgili 1 Haber