Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz Muhtasar

9,0/10  (92 Oy) · 
340 okunma  · 
76 beğeni  · 
2.858 gösterim
Saadet Asrı'yla aradaki mesafeleri kaldıran bu duygu yüklü eserin satırları arasında; herkesi şefkatle kucaklayıp sinesine sarmak isteyen Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz'in ibret ve mesaj dolu hayatını bulacaksınız.

O'nun, kendisine tuzak kuranlara bile şiddetle mukabelede bulunmadığına; yirmi üç yıllık tebliğ hayatının ilk on beş yılı sürekli baskı ve işkencelerle geçmesine rağmen hep müsamaha yolunu tercih ettiğine şahit olacaksınız.

Engin sinesiyle herkesi semtine davet eden Son Sultan'ın, insanlığı, dünyayı inşa ederken ahireti de mâmur kılmanın sihirli iklimine çağırdığını okuyacaksınız.

Ölmeyen Ebû Leheb'e ve kıtalar dolaşan Ebû Cehil'e dikkat çekildiğini; Ebû Bekir, Ömer, Osman ve Ali'lerin vazifeye davet edildiğini göreceksiniz. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786055886752
 • Yayınevi:
  Muştu Yayınları
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Peygamber Efendimiz'in hayatını roman tadında anlatan güzel bir eser ama keşke yazar işin içine gereksiz bir şekilde duygusallık yüklemeye çalışmasa. Konuyu direkt bir şekilde biz okurlara anlatsa anlatabilse. Onun için bu konuya en güzel örnek verebileceğim kitap Martin Lings'in Hz. Muhammed'in Hayatı mükemmel siyeridir.

Bayan Okur 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Efendimiz'i anlatan bir kitabın kötü olması beklenemez zaten o kadar etkileyici bir kitap ki etkisine kapılmamak mümkün değil.

Pelşin Tekin 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Resullullah efendimizin hayatı bundan daha güzel anlatılamazdı..yazar yaşanılanlara duygusunu da katarak aktardığı için kitabı okurken kendimi o dönemde yaşayan bir sahabe gibi gördüm..bazen tebessüm ettim bazen de insanlığın ta o zamanlarda ölmüş olduğuna bitmek bilmeyen kibirlerine kızdım...hayatımızda en önemli yer tutması gereken insanın hayatını merak edenler için söylüyorum bu kitaptan başka bir adrese başvurmamalısınız...

EMRE YAMAN 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan eser. Kitap sadelik, akıcılık ve üslup yönünden çok güzel işlenmiş. Gençler ve yaşlılar her kesimin anlayabileceği özellikler kitabın okunası etkisini artırıyor.

Behiye Kaya 
31 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap bence harika hz. muhammed(s.a.v)`i tüm yönleriyle ve doğru bir şekilde anlatmış.

Melek 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Severek okudum kitabi. Peygamber efendimizin hayatini derine girmeden, yasami, savaslari ve vedasi olarak anlatmis. 600 sayfa olmasina ramen, ögrenmek istedigim bazi eksik yanlari vardi. Ama kesinlikle efendimizin hayatini ögrenmek isteyenlere tavsiye edecegim bir kitap.

Halit KÜÇÜK 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Peygamberimizin (SAV) hayatı oldukça güzel anlatılmış. Çektiği sıkıntılar, Allah'a olan güveni ve bu güven neticesinde yardımın ulaşması. Peygamberimizi tanımak isteyenin okuması gerekli kitaplardan biridir.

esra balci 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · Beğendi · 10/10 puan

her kesin okuyup peygamberimizi daha yakından tanıması gerekiyo bence ve bu kitap bunun için biçilmiş kaftan gibi herkese tavsiye ediyorum çok güzel bi kitap

zeze 
15 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

O'nu anlatan kitap sevilmez mi

Nurda Öztürk 
15 Haz 23:46 · Kitabı okudu · 47 günde · Beğendi · 10/10 puan

İslamın tam olarak nasıl ve ne zaman şekillendiğini öğrenmek doğru müslüman olabilmek için en az ibadetleri yerine getirmek kadar önemli olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatının öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Açıkçası dinlediklerim ve okuduğum özet makalelerin (kapsamlı olmayan yazıların) dışında ayrıntılı bilgim yoktu. Bu nedenle bir yerden başlanması gerektiğini düşünüyorum. Başlarken elimde birkaç kitap daha vardı. Ancak gerek dilleri gerekse üslupları bakımından başlangıç için diğer kitapların benim için ağır olabileceğimi düşündüm. Ve bu kitaba başladım. 600 sayfa olmasına rağmen gerçekten bilmemiz gereken herşeyi öğrenebileceğimiz bir kitap değil tâbi ki ancak başlangıç için sade diliyle bilmemiz gerekenlerin çoğusunu, en azından temellerini öğreten bir kitap. Yeterli olmasa da okunması gereken bir kitap. Ancak üzerine daha kapsamlı kaynaklardan ek bilgilerinde alınması gerer. Merak edenlerin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

2 /

Kitaptan 7 Alıntı

Bütün mü'minler tek bir insana benzetiyor ve dünyanın neresine bir ateş düşerse düşsün bunu, her bir mü'mini yakacağını anlatıyordu. Öyleyse,dünyanın neresinde olursa olsun, bir Müslüman'ın başına gelen olumsuzluğa kimse kayıtsız kalmamalı ve onun için elinden gelen ne varsa, onu yapma ve yaraya merhem olma yarışına girmeliydi. Binayı meydana getiren tuğlalar gibi bir vahdet görüntüsü olmalıydı ki, neticede ortaya muhkem bir bina modeli çıksın!

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 333)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 333)
ksk skrn 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Canlı olan her şey, her an ölümle burun buruna, her yeni de eskimeye mahkumdur.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 29)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 29)

Allah'ın, göğsünü İslâm'â açması sebebiyle, Rabbi tarafından nûra kavuşan kimse, kötü tercihi sebebiyle fıtratını değiştiren, kalbi katılaşan ve göğsü daralan kimse gibi olur mu hiç?
Kalpleri, Allah'ı anma hususunda katılaşmış olanlara yazıklar olsun! İşte onlar, besbelli bir sapıklık içindedirler!

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 156)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 156)
ksk skrn 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

-Yaratan Rabbinin adıyla oku! O ki, insanı yapışkan bir hücreden yarattı. Oku ki, o Rabbin, sonsuz kerem sahibidir. Kalemle yazmayı ve insana bilmediği şeyleri öğretendir O.
Mesele şimdi anlaşılmıştı; çünkü Rabb-i Rahim'in adıyla olunca, her şey okunurdu. Gerçi, henüz okunması gerekenin ne olduğu anlatılmamıştı. Ama, göze çarpan ve kulağa gelen her şey, okunmak için yaratılmıştı. İnsanın önünde duran her bir varlık, yaratıcısını anlatan birer ayet olarak arz-ı endam ediyordu ve şuurlu bir varlık olan insanın, bu dili çözebilmesi için de, varlığı iyi okuması gerekiyordu.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 74)Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz (Sayfa 74)
Zeynep Işık 
26 Haz 04:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Belki bugün sıkıntı vardı, ama gelecek her gün de matem içinde geçecek değildi. Günün birinde karlar ve buzlar eriyecek, insanlık semasında yeniden bir nevbahar yaşanacak, etrafa nurlar yağacak ve Rabb-i Rahim'in arzu ettiği istikamette bir bayram yaşanacaktı. Kafirler istemese de, Allah nurunu tamamlayacaktı.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit HaylamazGönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz
Zeynep Işık 
23 Tem 13:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Vallahi de ey Mekke! Ben, senden ayrılmak zorunda kaldım! Şüphe yok ki sen, yeryüzünde Allah'a en sevimli olan beldesin; Allah'ın sana özel lütufları var! Allah'a yemin olsun ki, senin ehlin burada Beni çıkarmaya zorlamasaydı, asla seni terk edip dışarı adım atmazdım!"

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit HaylamazGönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz, Reşit Haylamaz

Kitapla ilgili 1 Haber