Reyhan Erdoğan

Reyhan Erdoğan

Yazar
8.4/10
86 Kişi
·
171
Okunma
·
10
Beğeni
·
639
Gösterim
Adı:
Reyhan Erdoğan
Tam adı:
Psikoterapist Reyhan Erdoğan
Unvan:
Psikoterapist
Her şeyden kaçabilirsiniz ama ilahi adaletten asla kaçamazsınız.Sen empati kur ,iyi ol, yardımsever ol, güvenilir ol , adil ol ve tevazu sahibi ol ama asla zalim olma.
''Öğretmen mi olacaksın ?
Önce git bilgi ol , sevgi ol, kitap ol ,ilim ol , çocuk ol.Ondan sonra geç tahtaya ders anlat.Önce olmazsan sonra olamazsın.''
Bilgi ateş gibidir. Bilinçsizce kullanıldığında kişiye zarar verir. Ama aynı bilgi bilinçli kullanıldığında insanın en büyük yardımcısıdır. Yaşadığınız bütün acıların,sıkıntıların,kederlerin altında bilginiz var.
Sorgulamayan, yargılamayan sadece itaat eden, biat eden kör düşünceli insanlardan Allah ülkemizi korusun. Her şeyin sebebi cehalet, cehalet, cehalet.
203 syf.
SADECE APTALLAR HERŞEYİ BİLİR
.
.
#alıntı
''Öğretmen mi olacaksın ?
Önce git bilgi ol , sevgi ol, kitap ol ,ilim ol , çocuk ol.Ondan sonra geç tahtaya ders anlat.Önce olmazsan sonra olamazsın.''
.
.
''Hiç kimsenin ve hiç bir olayın mutluluğumu benden almasına izin vermeyeceğim '' diyebilmek için karar senin.
.
.
#yorum
.
''İlk sayfasından beri beni etkisi altına alan güzel bir kişisel gelişim kitabı ile karşınızdayım.Kitapta o kadar güzel ve önemli konulara değinilmiş ki okuduğunuz zaman eminim sizlerde benim gibi kitabın etkisi altında kalacaksınız.Kitapta birçok yaşam öyküsü yer alıyor kısacık bu öyküler size farkında olmayı ,koşulsuz sevmeyi ,kendin olmayı ,gerçek hazineyi ,gönül gözüyle görmeyi , empati kurmayı ,hayatı ertelememeyi , kıyaslama yapmadan yaşamayı ,kendi özünü bilmeyi ,anı yaşamayı ,ön yargılardan uzak durmayı biz okuyuculara güzel ve akıcı bir üslûp ile sunmuş.
Kitapla kalın..
#alfapsikolojiyayinlari
#sadeceaptallarherseyibilir
#ozleminkitaplari
250 syf.
·Puan vermedi
Panik Atak Dört Ayaklı Bir Fildir #starkyorumluyor
Kitapta, panik atak açıklanıyor. Bir hastalık olmadığı vurgulanıp neler yapılabilineceği anlatılıyor. Panik atağın arkasında yatan sebepler ile atak anında verilen tepkilere yer veriliyor. Kısacası, panik atak hakkında bu kitabı okuyarak yeterince bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Örneklerle ve öykülerle daha anlaşılır bir şekilde anlatılması, benzetmelere yer verilmesi kitabın yazım aşamasındaki en iyi seçimlerden bazıları. Yazarların psikolog ve psikoterapist oluşu kitabın en büyük şanslarından biri. Kişisel gelişim kitabı olduğu için çok ilgi çekici bulmayabilirsiniz ama benim gibi bir yakınınızda panik atak varsa merakla okuyacağınıza inanıyorum. Çünkü sadece kendinizde olunca değil, yakınınızda olması da sizi etkiliyor. Ben ona yardımcı olabilmek için okudum, siz de sadece bilgilenmek için de okuyabilirsiniz. Kitap hakkında eleştireceğim tek yan ise anlatım çok hoş olmasına rağmen yazım kurallarına dikkat edilmeyişi. Ama böyle bilgilendirici bir kitabın da olsun bir kusuru. Bence gayet yararlı, okunulması bilgilerinize bilgi katmak amacıyla önemli bir kitap. Keyifle okuyunuz..
288 syf.
·50 günde·Beğendi·Puan vermedi
#okudumbitti
#KekemelikVe5BoyutTerapisi
#ReyhanErdoğan
#HayrettinŞahin

İlk etapta bilindik şeyler deyip çabuk bırakabilir veya vazgeçebilirsiniz. Sakın ama sakın bırakmayın. Sabırlı olmanızı ve sabırla okumanızı tavsiye ederim. Nefes kontrolü, düşünce kontrolü, telaffuz ve hız kontrolü, duygusal boşalım, travmatik olaylar gibi bir çok konu ele alınmış ve ayrı ayrı başlıklar halinde açıklamalar yapılmıştır. Yaşadığımız ve çözemediğimiz olaylarda bizlere bir çözüm önerisi veya rahatlatıcı olabiliyor. Kitabın geneline bakmamız gerekirse bizi hayata bağlayan, motive ve his yaratma ve bu sorunları yaşayan çözüm bulamayan kişilere iyi gelecek bir kitaptır. Sakın kötü hislere kapılıp okumaya kalkışmayın iyi düşünün ve iyi niyetleriniz ile okuyun.! Size çok iyi geleceğine eminim diyebilirim.
250 syf.
Panik atağın bir çok tanımını yapmak mümkün. Panik atak; önyargı, ilizyon, birikim, algı yanılmasıdır kısaca. Vücudunuzun alarm sistemini devreye sokmasıdır. Birikim demiştik, tek bir olaydan kaynaklanmayan zaman içerisinde gözardı ettiğiniz şeylerin bilinçaltı kovasının tamamen dolmasıyla dışa vurumu olarak özetlesem sanırım yanlış olmaz. "Savaş ve Kaç" mekanizmasının tetiklenmesi sonucu; soyut ve somut olan her tehlike karşısında aynı tepkiyi gösterir vücudunuz ️Panik Atak.
Panik atağınızın ardında yatan nedenleri görmeye başlıyorsunuz. Düşmanınızı önce tanıyor sonra çözüm yolları oluşturuyorsunuz. Bunu yapmanızı sağlayacak birçok egzersiz mevcut. Her bireyin gelişim süreci farklı olduğu gibi hangi alıştırmanın bireye daha uygun olacağıda deneyerek bulunmasıyla gerçekleşecek bir süreç. Panik atağı incelerken opsesyon, anksiyete, depresyon, anksiyete ve diğer psikolojik rahatsızlıklarınıza dair bilgileride bulacaksınız. Öyle güzel el uzatıyor ki kitap size bir anda sorunlarınızın aslında incir çekirdeğini doldurmadığını görüyorsunuz.
Akıcı bir üslupla kaleme alınan kitap karşılıklı sohbet havasında ilerliyor ve sizi teorik bilgilere boğmadığı için bir dost elinin sizi sarıp sarmaladığını duyumsuyorsunuz. Kitaba ne zaman başlayıp bitirdiğinizin bile farkına varmayacaksınız emin olun. Psikoloğumuzunda dediği gibi bu 'Sahte Kabadayı'dan -panik atak- kurtulmanın hazzını yaşayacaksınız.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
.
.
.
"Sen benim kim olduğumu düşünüyorsan ben oyum. Eğer bana anlamsız anlamsız bakarsan ben anlamsız olurum. Bana rengarenk bakarsan cıvıl cıvıl bir kuş olurum. Eğer bana önyargı ile bakarsan öyle olurum. Bana iyilikle bakarsan bir melek, bana nefretle bakarsan bir katil olurum. Neden mi? Çünkü ben bir aynayım. Aynaya yansıyan senin görüntündür. "BEN" aynasında "SEN" görünüyorsun. Lütfen bana "sen kimsin?" diye sorma. Dön kendi aynana "ben kimim?" diye sor..."
.
.
Yazarlarımız farklı konu başlıkları altında kısa hikayelerle süsleyip birebir terapi uyguluyorlar.
Aslında okumuyorsunuz. Karşılıklı sohbet ederken düşünüyor, hayatınızı gözden geçiriyor ve kendinize çok şeyler katıyorsunuz..
.
Ama işin özü kendinde bitiyor. Karşındakini ney yada nasıl görüyorsan içine döndüğünde asıl sorunun kendinde olduğunu görüyorsun..
.
Başkalarına ayna tutmak yerine kendi aynamıza baktığımızda ne çözülecek sorun ne de takılacak dert kalıyor...
.
Psikoloji denilince herkeste bir önyargı oluşur.
Onu yapma, bunu yapmalısın, sen bunu demelisin gibi uzayan emir kipleri cümleleri olarak düşünülür.
Bu kitap size sadece ayna görevi yapıp kendinizi gösteriyor.
Nasıl ki aynanın karşısında süslenirken geçen zamanı farketmezsin bu kitaba da bir başladığını biliyorsun içine bir alıyor ki birde kendini çıkışta görüyorsun ...
.
Hemde bedava terapi yapıyorsun ..
.
Icinizdeki öküzleri çıkarmanın zamanı gelmedi mi ?
.
Emeğinize kaleminize sağlık @reyhan.erdgn @psikologsahin ve Alfa Kitap
.
.
.
#İçimeÖküzOturdu
#PsikologHayrettinŞahin
#PsikoterapistReyhanErdoğan
#AlfaPsikolojiYayınları
#KendineAynaTut
#HerseyinÇözümüKendiİçınde
#HümeyranınKütüphanesi

Hayrettin Şahin
Reyhan Erdoğan
80 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Çocuklarımıza gönül rahatlığıyla okuyup okutabilecegimiz guzel bir seri. Konusundan biraz bahsetmem gerekirse, Madam Anuş un komşu kızı Elif e ailesinin başından geçen olayları anlatmasıyla başlıyor. Arada mesnevi den de çok guzel hikayeler okuyorlar. Ama Elif in ve benim aklım Madam Anuş un dedesinin hazinesindeki sırda kaldı. Tabi bunları öğrenebilmek için sıradaki kitabı okumamız lazım. Ilk isim 2. Kitaba başlayıp maceraya devam edicem.
208 syf.
·Puan vermedi
İçime Öküz Oturdu #starkyorumluyor
Bu kitap, kendinizi iyi hissettiren çeşitli hikayelerden oluşuyor. 2-3 sayfalık hikayeler bir tebessüm eşliğinde kendini okutturuyor. Kimisi ders verici kimisi farklı yollar gösterici bu öykülerin sonuna anlamlı sözler iliştirilmiş.
Çabucak okunabilecek, keyifli bir kitaptı. Adeta akıyordu cümleler. Hiç sıkılmadan okudum bu yüzden.
Yazım kurallarına çok dikkat edilmemiş. Bu biraz gözüme batsa da genel anlamıyla güzel bir kitaptı. Kendinizi kötü hissettiğinizde açıp birkaç öykü okuyup içinizi ferahlatabileceğiniz bir kitap.
Keyifli okumalar dilerim o zaman.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10
Kişisel gelişim kitapları severek okudum doğrudur. Farklı farklı hikayelere yer verilmis.

Yazarın kalemi anlatımı hikaye geçişleri güzel idi. Tavsiye ederim.


Kitapla kalın.
208 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Muhteşem bir kitap eşliğinde yine sizlerin huzurunuza geldim…
#KafayaNasılTakmayız?
#HayrettinŞahin
#ReyhanErdoğan
#Alfalife
#20
KişilikGruplaOkuyoruz
#Lukkakitap
#kitapyorumum
<3 İlk etapta kitabın ismini okuduğumda kafama taktığım bir sürü olaylar sırasıyla gözümün önüne geldi.
<3 Bir insan nasıl takmaz kafasına dediğimiz anlarımız oldu.
<3 Bu kitap bize adeta yetişti…
<3 3 bölümden kitabımız oluşuyor;
Kafaya neden takarız?
Zihin nedir? Nasıl işler?
Çözüm teknikleri?
<3 ilk bölümde neyi ve neleri kafaya taktığımız konusu ele alınırken, ikinci bölümde zihnimizin nasıl işlendiğinden bahsetmektedir. Son bölümde ise çözüm metotları vardır.
<3 Kitap içinde ilginç vaka örnekleriyle anlatılan etkileyici hikayelerle kısa sürede takıntılarımızdan kurtula bilmemize yardımcı oluyor.
<3 Hayır geçmez atlatamam dediğimiz takıntılarımızdan kısa süre içerisinde kurtulmamızın mümkün olduğunu görüyoruz.
<3 imkansız diye bir şey yok sadece zaman ve sabır ile iyileşmeyi ve buna istekli olmalıyız.
<3 siz isterseniz her şey olur. Kitaplar bizim göz perdemizi kaldırmaya yardımcı olur. Bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum. Takıntılarım var diyen ve iyileşmeyi isteyen kişilerle destekleyici ve yardımcı kitaptır.
<3 Kitap sayesinde, kendimde gözlemlediğim, bence doğru olduğunu düşündüğüm ve direttiğim bazı şeylerin özünde takıntıdan başka bir şey olmadığını anladım.

<3 Bence kitap içerisindeki anlatımlar hikayeler ve çıkarımlar obsesif kompulsif bozukluğu olan, depresyon ve kaygı bozukluğu yaşayan kişiler için fayda sağlayabilir.
<3 Bu kitabı takıntılarından kurtulmak isteyen herkes zevkle okuyabilir.
Emine Karaca bu etkinliğe dahil ettiğin için teşekkür ederim canım benim ️
208 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Dünyada neden var olduğumuzu, mutlu olabilmenin ya da mutsuz olabilmenin sadece kişinin bu dünyayı ne kadar önemsediği, dünyaya nasıl baktığıyla alakalı olduğunu, huzuru,sevgiyi bizde saklandığını kısa kısa ve anlaşılır hikâyelerle terapi niteliğinde ele almış yazarlarımız.
Okuduğunuzda kendinizi sorgulamaktan geri alamıyorsunuz ve çoğu hikâyede kendi kendinize 'hakikatende öyle' diyorsunuz.
Sanırım mutluluk ve huzur için dünyaya sıkı sıkı sarılmak yerine biraz daha gevşek sarılıp hırslarımızdan, elde ettiklerimizden daha çok daha çok, daha üstü bir fazlası demekten vazgeçip biraz kanaatkar olup, elimizdekiyle yetinmeyi bilmeyi ögrenmeliyiz. Yazarlarımızında kitapta bahsettiği gibi " çağımız stres çağı... telaş çağı... gerginlik çağı... sokak gergin, ev gergin, televizyonlar gergin, iş gergin. Bir insanın neredeyse 24 saati gerginlik içinde geçiyor ve buna gerçektende can dayanmaz."
Bu stresli çağdan biraz uzaklaşıp düşünmek, içimizdeki öküzü kovmak istiyorsanız mutlaka bu kitabı okuyun! Çünkü okuduğunuzda kesinlikle eskisi gibi olmayacaksınız. Kitapla ve sevgiyle kalın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Reyhan Erdoğan
Tam adı:
Psikoterapist Reyhan Erdoğan
Unvan:
Psikoterapist

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 171 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 198 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.