Reyhan Erdoğan

Reyhan Erdoğan

Yazar
8.7/10
35 Kişi
·
54
Okunma
·
6
Beğeni
·
409
Gösterim
Adı:
Reyhan Erdoğan
Tam adı:
Psikoterapist Reyhan Erdoğan
Unvan:
Psikoterapist
Her şeyden kaçabilirsiniz ama ilahi adaletten asla kaçamazsınız.Sen empati kur ,iyi ol, yardımsever ol, güvenilir ol , adil ol ve tevazu sahibi ol ama asla zalim olma.
Çocuğunu, eşini, kardeşini, öğrencini, akrabanı bir kalıba sokmaya çalışma. Onlara en büyük zararı verirsin.
Bilgi ateş gibidir. Bilinçsizce kullanıldığında kişiye zarar verir. Ama aynı bilgi bilinçli kullanıldığında insanın en büyük yardımcısıdır. Yaşadığınız bütün acıların,sıkıntıların,kederlerin altında bilginiz var.
Hayatta yapılması gerekenleri yapmak
bizi başarıya,
yapmak istediklerimizi de yapmak
bizi mutluluğa
götürür.
Sorgulamayan, yargılamayan sadece itaat eden, biat eden kör düşünceli insanlardan Allah ülkemizi korusun. Her şeyin sebebi cehalet, cehalet, cehalet.
Başkasının gözündeki çapağa dikkat eden kendi gözündeki çöpü, merteği göremez.
SADECE APTALLAR HERŞEYİ BİLİR
.
.
#alıntı
''Öğretmen mi olacaksın ?
Önce git bilgi ol , sevgi ol, kitap ol ,ilim ol , çocuk ol.Ondan sonra geç tahtaya ders anlat.Önce olmazsan sonra olamazsın.''
.
.
''Hiç kimsenin ve hiç bir olayın mutluluğumu benden almasına izin vermeyeceğim '' diyebilmek için karar senin.
.
.
#yorum
.
''İlk sayfasından beri beni etkisi altına alan güzel bir kişisel gelişim kitabı ile karşınızdayım.Kitapta o kadar güzel ve önemli konulara değinilmiş ki okuduğunuz zaman eminim sizlerde benim gibi kitabın etkisi altında kalacaksınız.Kitapta birçok yaşam öyküsü yer alıyor kısacık bu öyküler size farkında olmayı ,koşulsuz sevmeyi ,kendin olmayı ,gerçek hazineyi ,gönül gözüyle görmeyi , empati kurmayı ,hayatı ertelememeyi , kıyaslama yapmadan yaşamayı ,kendi özünü bilmeyi ,anı yaşamayı ,ön yargılardan uzak durmayı biz okuyuculara güzel ve akıcı bir üslûp ile sunmuş.
Kitapla kalın..
#alfapsikolojiyayinlari
#sadeceaptallarherseyibilir
#ozleminkitaplari
Panik atağın bir çok tanımını yapmak mümkün. Panik atak; önyargı, ilizyon, birikim, algı yanılmasıdır kısaca. Vücudunuzun alarm sistemini devreye sokmasıdır. Birikim demiştik, tek bir olaydan kaynaklanmayan zaman içerisinde gözardı ettiğiniz şeylerin bilinçaltı kovasının tamamen dolmasıyla dışa vurumu olarak özetlesem sanırım yanlış olmaz. "Savaş ve Kaç" mekanizmasının tetiklenmesi sonucu; soyut ve somut olan her tehlike karşısında aynı tepkiyi gösterir vücudunuz ️Panik Atak.
Panik atağınızın ardında yatan nedenleri görmeye başlıyorsunuz. Düşmanınızı önce tanıyor sonra çözüm yolları oluşturuyorsunuz. Bunu yapmanızı sağlayacak birçok egzersiz mevcut. Her bireyin gelişim süreci farklı olduğu gibi hangi alıştırmanın bireye daha uygun olacağıda deneyerek bulunmasıyla gerçekleşecek bir süreç. Panik atağı incelerken opsesyon, anksiyete, depresyon, anksiyete ve diğer psikolojik rahatsızlıklarınıza dair bilgileride bulacaksınız. Öyle güzel el uzatıyor ki kitap size bir anda sorunlarınızın aslında incir çekirdeğini doldurmadığını görüyorsunuz.
Akıcı bir üslupla kaleme alınan kitap karşılıklı sohbet havasında ilerliyor ve sizi teorik bilgilere boğmadığı için bir dost elinin sizi sarıp sarmaladığını duyumsuyorsunuz. Kitaba ne zaman başlayıp bitirdiğinizin bile farkına varmayacaksınız emin olun. Psikoloğumuzunda dediği gibi bu 'Sahte Kabadayı'dan -panik atak- kurtulmanın hazzını yaşayacaksınız.
.
.
.
"Sen benim kim olduğumu düşünüyorsan ben oyum. Eğer bana anlamsız anlamsız bakarsan ben anlamsız olurum. Bana rengarenk bakarsan cıvıl cıvıl bir kuş olurum. Eğer bana önyargı ile bakarsan öyle olurum. Bana iyilikle bakarsan bir melek, bana nefretle bakarsan bir katil olurum. Neden mi? Çünkü ben bir aynayım. Aynaya yansıyan senin görüntündür. "BEN" aynasında "SEN" görünüyorsun. Lütfen bana "sen kimsin?" diye sorma. Dön kendi aynana "ben kimim?" diye sor..."
.
.
Yazarlarımız farklı konu başlıkları altında kısa hikayelerle süsleyip birebir terapi uyguluyorlar.
Aslında okumuyorsunuz. Karşılıklı sohbet ederken düşünüyor, hayatınızı gözden geçiriyor ve kendinize çok şeyler katıyorsunuz..
.
Ama işin özü kendinde bitiyor. Karşındakini ney yada nasıl görüyorsan içine döndüğünde asıl sorunun kendinde olduğunu görüyorsun..
.
Başkalarına ayna tutmak yerine kendi aynamıza baktığımızda ne çözülecek sorun ne de takılacak dert kalıyor...
.
Psikoloji denilince herkeste bir önyargı oluşur.
Onu yapma, bunu yapmalısın, sen bunu demelisin gibi uzayan emir kipleri cümleleri olarak düşünülür.
Bu kitap size sadece ayna görevi yapıp kendinizi gösteriyor.
Nasıl ki aynanın karşısında süslenirken geçen zamanı farketmezsin bu kitaba da bir başladığını biliyorsun içine bir alıyor ki birde kendini çıkışta görüyorsun ...
.
Hemde bedava terapi yapıyorsun ..
.
Icinizdeki öküzleri çıkarmanın zamanı gelmedi mi ?
.
Emeğinize kaleminize sağlık @reyhan.erdgn @psikologsahin ve @alfakitap
.
.
.
#İçimeÖküzOturdu
#PsikologHayrettinŞahin
#PsikoterapistReyhanErdoğan
#AlfaPsikolojiYayınları
#KendineAynaTut
#HerseyinÇözümüKendiİçınde
#HümeyranınKütüphanesi

Hayrettin Şahin
Reyhan Erdoğan
Dünyada neden var olduğumuzu, mutlu olabilmenin ya da mutsuz olabilmenin sadece kişinin bu dünyayı ne kadar önemsediği, dünyaya nasıl baktığıyla alakalı olduğunu, huzuru,sevgiyi bizde saklandığını kısa kısa ve anlaşılır hikâyelerle terapi niteliğinde ele almış yazarlarımız.
Okuduğunuzda kendinizi sorgulamaktan geri alamıyorsunuz ve çoğu hikâyede kendi kendinize 'hakikatende öyle' diyorsunuz.
Sanırım mutluluk ve huzur için dünyaya sıkı sıkı sarılmak yerine biraz daha gevşek sarılıp hırslarımızdan, elde ettiklerimizden daha çok daha çok, daha üstü bir fazlası demekten vazgeçip biraz kanaatkar olup, elimizdekiyle yetinmeyi bilmeyi ögrenmeliyiz. Yazarlarımızında kitapta bahsettiği gibi " çağımız stres çağı... telaş çağı... gerginlik çağı... sokak gergin, ev gergin, televizyonlar gergin, iş gergin. Bir insanın neredeyse 24 saati gerginlik içinde geçiyor ve buna gerçektende can dayanmaz."
Bu stresli çağdan biraz uzaklaşıp düşünmek, içimizdeki öküzü kovmak istiyorsanız mutlaka bu kitabı okuyun! Çünkü okuduğunuzda kesinlikle eskisi gibi olmayacaksınız. Kitapla ve sevgiyle kalın.
Sevgili Ahmet Şerif İzgören bir kitabında kendisini "kişisel gelişim" değil "kişisel gerileyiş" kitapları yazarı olarak niteler. Kitabın ilk yarısında aynı şeyi bizzat bu iki psikologumuz için de düşündüm. Ancak burdaki kişisel gerileyiş kötü anlamda değil. Bizlere kişisel gelişim deyip başarının,zengin olmanın kısacası hırsın peşinde koşarken hayatı ve ayaklarımıza serilen karanfilleri gülleri kaçırdığımızı hatırlatıyorlar. Eh ne de olsa doktora avukata ihtiyacımız olduğu kadar bakkala manava inşaat işçisine de ihtiyacımız var. Olmuyorsa zorlamanın kendimizi yıpratmanın mantığı olmadığını vurguluyorlar. Kısa bölümlü olması ve bölümün içinde hikayelere yer verilmesi ve terimlerden ziyade günlük dil kullanılması okunmayı çok kolaylaştırıyor. Ben büyük bir keyifle ve severek okudum. Umarım sizler de okur ve keyif alırsınız. Kitapla kalın.
#kitapyorum
#reyhanerdoğan
#hayrettinşahin
#sadeceaptallarherşeyibilir
İnsanın kendini sorgulamasını sağlayan harika bir psikolojik roman. Hayatı sevmek için insan önce kendini sevmeli diyor.
Dünya malı size bağlanmaz siz ona bağlanıyorsunuz diyor.
İnsanlık çocukça davranmadığı için masumiyetini kaybetti, lütfen siz kaybetmeyin. Çocuklar gibi masum olun hayata onların gözüyle bakın..
Kendini olduğun gibi kabul ettiğinde ve kendini sevdiğinde mutluluk ve huzur kapılarının ardına kadar açıldığını göreceksin.. Ben kendimi olduğum gibi seviyorum engelime rağmen yaşamak çok güzel. Anın tadını çıkarıyorum..
▪️Evet kitabı içime sindire sindire okudum. Kitabın özü şu: siz ne iseniz, hayatınızda, yaşadıklarınızda, gördüklerinizde odur.

Kötüyseniz kötü, iyiyseniz iyidir!

İşin sırrı kendi özünüz. Evren ve insanlar aynanız. Sizde bir aynasınız.

▪️Gerginliğe, asabiyete, kavgaya, kıskançlığa hiç gerek yok. Relax please sadece sevin ve saygı duyun. Biri size bişey mi dedi "öyle mi?" Deyin geçin

▪️Hikayelerle çok güzel örneklendirilmiş bu kitap, sanki yakınınızdan biri size tavsiye de bulunuyormuş gibi kaleme alınmış ve oldukça samimidir. Kendinize an itibariyle çeki düzen verebilirsiniz ️

▪️Yalnız tek kusuru gözüme batan yazım yanlışları mevcuttur. Yazarımızın bilgisine.
#SadeceAptallarHerşeyiBilir
#yorumum; bir insan biliyorum diyorsa hiçbir şey bilmiyordur. Yeni şeyler öğrendikçe okudukça hiçbir şey bilmediğimiz anlıyoruz. Harika bir kitap okudum. Hikayelerle çok güzel mesajlar vermiş. Her insan bu hikayelerden be mesajlardan kendine alıp uygulamalı. Her insanın okuması gereken çok güzel bir eser. Sayın yazarlarımız Reyhan Erdoğan'a ve Hayrettin Şahin'e çok teşekkür ederim. Yüreğinize sağlık. Kaleminiz daim olsun.
#kitapyorumu
#kitapismi:panik atak dört ayaklı bir fildir
#kitapsayfasayisi:250

Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitti inanın hiç farkında değilim. Panik atak bu kadar mı yalın,anlaşılır,akıcı bu kadar mı güzel anlatılır? Kitap bittiğinde adeta kendimi bir terapiden çıkmış gibi hissettim.
Yazarlar kitaba panik atak dört ayaklı bir fildir ama her fil evcilleşir diye söze başlıyorlar ve sizi karşılarına alıp resmen terapiye alıyorlar ben kitabı okurken bunu hissettim.çünkü kitapta bir sürü yapmamız gereken uygulama mevcut bu gerçekten şahane yaşayan herkesin 0 yaptığı bir şey var ki çoğumuz bunu benim gibi yanlış yapiyor diye düsünüyorum kitabi okuyarak ve kitaptaki uygulamayi yaparak bu yanlisimi farkettim yapılan şey hakkında spoiler vermek istemiyorum kitabı okuyanlar mutlaka fark edeceklerdir Her şey kişinin kendi elinde. Öyle bir yaşantımız olması gerekiyor ki öncelik hep kendimiz olmalı fakat bunu egoist olmadan başarabilmeliyiz. Dünün etkisinden kalmayıp,gelecekten endişelenmeyip sadece bulunduğumuz günü yaşarsak mutlu olabilir, herşeyin azı karar çoğu zarar felsefesinden yola çıkarak hiçbir şeyi abartmazsak hayattan keyif alabilir, kendi dogrularimizin oldugu gibi başkalarıninda dogrulari olduguna saygi gösterdigimizde degerli olabiliriz ve en önemliside koşulsuz sevdigimizde huzurlu olabiliriz.
Panik atak bir anda olan bir olgu değil özellikle çocuk yaşta bilinç altında belleklenen olaylar zamanla birikiyor ve bir yerde patlak veriyor. Anneler,babalar, anne-baba adayları lütfen çocuklarınızı hiçbir şekilde korkutmayın, herseylerini kısıtlamayın çocuklarınızı özgür bırakın bazı şeyleri kendileri yapsınlar ve onlara güvenin. Bugünün çocukları yarının geleceği iyi bir gelecek için çocuklarımızı özgür iradeleri olabilecek şekilde yetiştirelim. Son olarak kitaptan bir alıntı yapmak istiyorum

" başkalarının doğrusuna saygı duymayı,kabullenmeyi içinize sindirirseniz esas özgürlüğü yakalarsınız."

Kitap yazarları #Hayrettinşahin ve #Reyhanerdoğan'a teşekkür ederim. Herkese iyi akşamlar, keyifli okumalar. Var olun
Ben panik atak hastasiydim ilk sacma sapan tetiklerde bulundular sonradan arastirdim atak gecirmisimm
Ve net üzrinden randevu aldim kendisyle gorustum durumum cok harika oldu.
Kitabi da hediye olarak verdiler her canım sıkıldigin da okuyorum bana ayri bi huzur veriyo ...
Bence bikmadan herseferin de defalarca okuyacaginiz bir kitap.
Tamamen kendi deneyimleri ve kendi öyküsü ve bilimsel olarak buluslari aktarmis...
Bizat hasta kisilerle deneyimleri abartisiz süper kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Reyhan Erdoğan
Tam adı:
Psikoterapist Reyhan Erdoğan
Unvan:
Psikoterapist

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 76 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.