Richard Burgin

Richard Burgin

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
47
Gösterim
Adı:
Richard Burgin
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
3 Haziran 1947
Amerikan kurgu yazarı, editör, besteci, eleştirmen ve akademisyendir. On dokuz kitap yayınladı ve 1996'dan 2013 yılına kadar St. Louis Üniversitesi'nde İletişim ve İngilizce profesörü oldu. Ayrıca, uluslararası dağıtılan ödüllü edebiyat dergisi Boulevard'ın kurucusu ve yayıncısı, şimdi 31. yılını yayımladı.
Richard Burgin (30 Haziran 1947'de doğan), Brookline, Massachusetts'de büyüdü. Babası (aynı zamanda Richard Burgin olarak da adlandırıldı), Boston Senfoni Orkestrası Konseri ve Şef Yardımcısı ve annesi Ruth Posselt konser kemancısıydı - ilk kez Amerikalı doğumlu kadın kemancıydı ve kapsamlı bir şekilde Rusya'yı dolaşıyordu. Her ikisi de ailesi çocuk esastı. Kızkardeşi Diana profesör, çevirmen ve Rus edebiyat eleştirmeni. Burgin Brandeis Üniversitesi'ne girerek BA öğrenimine başladı. Daha sonra Columbia Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi ile Yüksek Lisans derecesi aldı. İlk yayınlanmış kitabı, Latin Amerikalı yazar Jorge Luis Borges'le yaptığı röportajlardan oluşan bir derlemeydi; Burgin hâlâ bir lisans öğrencisi idi. Jorge Luis Borges (Holt, Rinehart ve Winston, 1969) ile yapılan sohbetler, Borges'ın İngilizce'deki ilk kitap röportaj dizisidir ve on yabancı dil sürümünde tercüme edildi ve yayınlandı. Kitabın önemli bir kısmı Jorge Luis Borges: Melville House'un 2013 Son Röportajları'nda yeniden basıldı.

1975'te Boston Review dergisinde New Boston Review'ın kurucu editörlerinden biriydi. 1985'te bugüne kadar sekiz yabancı dil basımı haline getirilmiş olan Isaac Bashevis Singer ile Konuşmalar yayınladı. New York Times Dergisinde iki bölümlük bir cover hikayesi ortaya çıktı. Hikayeleri, beş Pushcart Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül ve ödül aldı. On dokuz basılı kitap arasında The Identity Club: Yeni ve Seçilmiş Hikayeler ve Şarkılar (Ontario Review Press, 2005'te Burgin tarafından bestelenmiş 20 şarkılı bir müzik diski bulunur), The Times Literary Supplement tarafından 2006'nın en iyi kitaplarından biri olarak listelendi. Huffington Post son zamanlarda son on yılda romanı kuran 40 en iyi kitaptan biri haline getirdi. The Identity Club'ın başlık hikayesi Joyce Carol Oates tarafından düzenlenen En İyi Amerikan Gizem Hikayeleri 2005 ve Çağdaş Amerikan Kısa Keşfi'nin Ecco Antolojisi'nde (Harper Perennial, 2008) yeniden basıldı. Daily Beast / Newsweek'te yazan Joyce Carol Oates, "Psikotik ruh için Edgar Allan Poe'nun yaptığı şey, Richard Burgin, aramızda öyle görünmeyle" normal "olarak gizlenmiş derin nevrizma için yaptığı şey, kendimiz için yanlış yapmamız olabilir. "Öykü dergisi Pleiades'de yayınlanan bir röportajda Burgin, "Hedefim insanları, bildiğim kadar dürüstçe göstermekti; bu da hatalarını ve zaferlerini yazdıkları anlamına geliyor, korkularını da yazıyor. cesaretleri (ikisi daima karışıktır), zulümleri ya da bencillikleri ve iyilikleri gibi. " The Philadelphia Inquirer'le yapılan bir başka röportajda," Benim bazı insanlarda elde etmeye çalıştığım şeylerden biri Kısa öyküler romantik bir yoğunluk ya da ağırlık türüdür, hikayelerimde bir takım karakterler, bir süredir geçmekte olan karakterler ve tematik gelişme eğilimi var. "

Bir eleştirmen olarak Burgin, (diğerleri arasında) The New York Times Kitap İncelemesi , Washington Post , Chicago Tribün , Partizan İncelemesi , Chicago İncelemesi , Philadelphia Sorgulayıcı ve The Boston Globe'da çeşitli makaleleri ve yorumları yayınladı. hem gazeteci, hem de The Globe Magazine için köşe yazarı.

Texas Review Press son zamanlarda Burgin'in Kasım 2010'da yayınladığı Rivers Sonbahar romanını kısa süre önce yayınladı. Richard Burgin Reader olan L'Ecume des Flammes antolojisi 13e Note Editions tarafından Şubat 2011'de (Fransızca) basıldı. Le Monde'daki kitabı inceleyen eleştirmen Floransa Noiville, "Richard Burgin'in yazıhanesinde heyecan verici, hatta bağımlılık yapan bir şey var" yazdı. 2011'de Johns Hopkins Üniversitesi Basın, Burgin'in hikaye koleksiyonu Gölge Trafik'ini yayınladı. Bunu Hide Island izledi : Bir Novella ve Dokuz Hikâye (2013). En yeni kitabı, Johns Hopkins University Press tarafından 2016'da yayınlanan bir hikaye koleksiyonu olan " Düşünme Olmaz".

Burgin, edebi dergi Bulvar'ı 1985'te kurdu ve editörlük görevine devam ediyor. Yazım Kurgusu: Bir Yazarın Arkadaşı (Harcourt Brace, 1995) adlı bir röportajda Burgin, " Bulvar'da farklı yaz stillerine açık olduk" dedi. En iyi anlamda eklektik olmaya çalışıyoruz ve dikkatli olmaya çalışıyoruz Nabokov'un "sadece bir okul, yetenek okulu var." " Bulvar , Şair Laureate Daniel Hoffman tarafından" yarım düzine en iyi edebi dergilerden biri "olarak nitelendirildi. Pulitzer ödülü sahibi şair New York Review of Books'da yazan Charles Simic, " Bulvar [sekiz dergilerden biridir] genç yazar ve şair elbette dikkat etmelidir ... çünkü işlerini yayınlamayı umuyorlar" dedi. ] Nisan 2015'te Burgin , Boulevard'dan En İyi Öyküler, 1985-2015 Cilt 1. Boulevard ve Boston Review'a ek olarak New York Sanatlar Dergisi'nin kurucu editörlüğünü yaptığı Tufts Üniversitesi'nde öğretmenlik yapmıştır (Jessica Rogan'la birlikte) , Drexel Üniversitesi , California Üniversitesi , Santa Barbara .
En son olarak 1996'dan 2013'e kadar Saint Louis Üniversitesi'nde iletişim ve İngilizce profesörü.

Burgin, bir tanesi Gloria Vanderbilt ile birlikte üretilen altı CD'nin müzik ve sözlerini besteledi.

Oğlu Richard Daniel Burgin ile birlikte yaşıyor ve oğlu Richard Allen'in yönettiği " All Ears " adlı kısa metrajlı filminde senaryoyu yazmış. Film yaşlı Burgin'in kısa öyküsü "Bu Oda beğendiniz mi?" Temel alınarak hazırlandı.
Bence bir kitap okumak, aşık olmaktan veya seyahat etmekten aşağı kalan bir deneyim değildir.
Richard Burgin
Sayfa 33 - Mitos Yayınları
İnsana, bıçak veya tabanca gibi fiziksel şeyler hariç, zarar verebilecek kişiler, sadece insanın sevdikleridir.
Richard Burgin
Sayfa 41 - Mitos Yayınları
Tanıdığım bir kitabı tekrar okumanın bana, yeni bir kitap okumaktan daha fazlasını kazandıracağına inanıyorum. Prensip olarak yaptığım hep bu. Ortaçağ'da yaşayan insanların çok şanslı olduğunu düşünürüm hep; çok az kitapları vardı, fakat olanların hepsi temel kitaplardı. Bugünlerde, kitaplar hakkında yazılmış o kadar çok yazı var ki, kitapların kendilerini erişmek bile güç.
Richard Burgin
Sayfa 106 - Mitos Yayınları
Kalbinizin istediğine ulaşabilirsiniz. Ama en sonunda ölüm, sizi kandırarak onu elinizden alır.
Richard Burgin
Sayfa 12 - Mitos Yayınları
İnsanın önem verdiği şeyler genellikle sahip olamadıklarıdır, değil mi? Bir insan sizi severse, bunu kabullenirsiniz, bundan sıkılabilirsiniz bile. Ama sizi bıraktığı an, bütün evrenin başınıza yıkıldığını hissedersiniz. Bu kaçınılmaz bir şey. Gerçekten değer verdikleriniz, sahip olduklarınız değil, olamadıklarınızdır.
Richard Burgin
Sayfa 40 - Mitos Yayınları
Bence edebiyat, dünyayı sadece kitaplarla değil, yeni bir insan tipini, yazarı yaratarak zenginleştirdi.
Richard Burgin
Sayfa 130 - Mitos Yayınları
BURGIN: Ulysses gibi bir kitap, sizce biraz da düşüncenin tam bir spektrumunu göstermek için mi yazıldı?

BORGES: Evet, ama ben Ulysses'in gerçekte bir başarısızlık olduğunu düşünüyorum. Kitabın sonuna geldiğinde okur kitaptaki karakter hakkında binlerce gerçeği biliyor, ama onları tanımıyor. Joyce'un karakterlerini düşündüğünde, Stevenson'un veya Dickens'ınkilerden çok ayrı karakterler gibi geliyor insanın aklına. Örneğin Stevenson'un kitaplarında, bir karakter sadece bir sayfada görülebilir, ama gene de o karakteri tanıdığınızı veya en azından daha iyi tanımak istediğinizi hissedersiniz. Ulysses'te okura sadece karakterlerin ne yaptığı, hangi koşullarda yaşadığı anlatılıyor. Örneğin, tuvalete iki kere gittiklerini biliyorsunuz, okudukları bütün kitapları öğreniyorsunuz, oturup kalktıklarında tam olarak hangi konumlarda bulunduklarını biliyorsunuz, ama onları tanımadığınızı hissetmiyorsunuz. Sanki Joyce, onların üzerine bir mikroskop veya bir büyüteç tutmuş.
Richard Burgin
Sayfa 66 - Mitos Yayınları
BURGIN: Freud'dan niçin hoşlanmıyorsunuz?

BORGES: Bir tür deli olduğunu düşünüyorum. Cinsiyetle ilgili bir sabit fikrin üzerinde gidip gelen bir adam. Belki bu konuda çok ciddi değildi. Belki hepsini bir oyun olarak gördü ve yaptı. Okumaya çalıştım ve onun bir şarlatan ya da bir deli olduğunu düşündüm. Dünya, o kadar basit bir fikire indirgenemeyecek kadar karmaşık bir yer bence... Freud her şeyi bir iki gerçek parçasına indirgiyor. Belki de ben bu konuda cahil ve önyargılıyım.
Richard Burgin
Sayfa 113 - Mitos Yayınları
BORGES: ...Hitler bir hareket adamıydı. Savaştı, öldü, insanlara ilham verdi. Ondan nefret ediyordum; onun deli, fakat bir anlamda saygıdeğer bir insan olduğunu düşünürüm. Peron'a gelince, Peron daha çok Mussolini'ye benziyordu. Mussolini, Perón'dan çok daha zekiydi tabii. Perón korkağın tekiydi, bunu herkes gibi kendisi de biliyordu. Ama Perón çok insafsız olabiliyordu. İnsanlara işkence ettirdi, öldürttü. Karısı da adi bir orospuydu. Junin yakınlarında bir genelev işletiyordu.
Richard Burgin
Sayfa 122 - Mitos Yayınları
BURGIN: Şiirlerine hayran olduğunuzu biliyorum.

BORGES: Kanımca çok iyi bir şair, evet çok iyi bir şair. Ama bir insan olarak ona hayranlığım yok. Çok aşağılık bir adam.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Burgin
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
3 Haziran 1947
Amerikan kurgu yazarı, editör, besteci, eleştirmen ve akademisyendir. On dokuz kitap yayınladı ve 1996'dan 2013 yılına kadar St. Louis Üniversitesi'nde İletişim ve İngilizce profesörü oldu. Ayrıca, uluslararası dağıtılan ödüllü edebiyat dergisi Boulevard'ın kurucusu ve yayıncısı, şimdi 31. yılını yayımladı.
Richard Burgin (30 Haziran 1947'de doğan), Brookline, Massachusetts'de büyüdü. Babası (aynı zamanda Richard Burgin olarak da adlandırıldı), Boston Senfoni Orkestrası Konseri ve Şef Yardımcısı ve annesi Ruth Posselt konser kemancısıydı - ilk kez Amerikalı doğumlu kadın kemancıydı ve kapsamlı bir şekilde Rusya'yı dolaşıyordu. Her ikisi de ailesi çocuk esastı. Kızkardeşi Diana profesör, çevirmen ve Rus edebiyat eleştirmeni. Burgin Brandeis Üniversitesi'ne girerek BA öğrenimine başladı. Daha sonra Columbia Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi ile Yüksek Lisans derecesi aldı. İlk yayınlanmış kitabı, Latin Amerikalı yazar Jorge Luis Borges'le yaptığı röportajlardan oluşan bir derlemeydi; Burgin hâlâ bir lisans öğrencisi idi. Jorge Luis Borges (Holt, Rinehart ve Winston, 1969) ile yapılan sohbetler, Borges'ın İngilizce'deki ilk kitap röportaj dizisidir ve on yabancı dil sürümünde tercüme edildi ve yayınlandı. Kitabın önemli bir kısmı Jorge Luis Borges: Melville House'un 2013 Son Röportajları'nda yeniden basıldı.

1975'te Boston Review dergisinde New Boston Review'ın kurucu editörlerinden biriydi. 1985'te bugüne kadar sekiz yabancı dil basımı haline getirilmiş olan Isaac Bashevis Singer ile Konuşmalar yayınladı. New York Times Dergisinde iki bölümlük bir cover hikayesi ortaya çıktı. Hikayeleri, beş Pushcart Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül ve ödül aldı. On dokuz basılı kitap arasında The Identity Club: Yeni ve Seçilmiş Hikayeler ve Şarkılar (Ontario Review Press, 2005'te Burgin tarafından bestelenmiş 20 şarkılı bir müzik diski bulunur), The Times Literary Supplement tarafından 2006'nın en iyi kitaplarından biri olarak listelendi. Huffington Post son zamanlarda son on yılda romanı kuran 40 en iyi kitaptan biri haline getirdi. The Identity Club'ın başlık hikayesi Joyce Carol Oates tarafından düzenlenen En İyi Amerikan Gizem Hikayeleri 2005 ve Çağdaş Amerikan Kısa Keşfi'nin Ecco Antolojisi'nde (Harper Perennial, 2008) yeniden basıldı. Daily Beast / Newsweek'te yazan Joyce Carol Oates, "Psikotik ruh için Edgar Allan Poe'nun yaptığı şey, Richard Burgin, aramızda öyle görünmeyle" normal "olarak gizlenmiş derin nevrizma için yaptığı şey, kendimiz için yanlış yapmamız olabilir. "Öykü dergisi Pleiades'de yayınlanan bir röportajda Burgin, "Hedefim insanları, bildiğim kadar dürüstçe göstermekti; bu da hatalarını ve zaferlerini yazdıkları anlamına geliyor, korkularını da yazıyor. cesaretleri (ikisi daima karışıktır), zulümleri ya da bencillikleri ve iyilikleri gibi. " The Philadelphia Inquirer'le yapılan bir başka röportajda," Benim bazı insanlarda elde etmeye çalıştığım şeylerden biri Kısa öyküler romantik bir yoğunluk ya da ağırlık türüdür, hikayelerimde bir takım karakterler, bir süredir geçmekte olan karakterler ve tematik gelişme eğilimi var. "

Bir eleştirmen olarak Burgin, (diğerleri arasında) The New York Times Kitap İncelemesi , Washington Post , Chicago Tribün , Partizan İncelemesi , Chicago İncelemesi , Philadelphia Sorgulayıcı ve The Boston Globe'da çeşitli makaleleri ve yorumları yayınladı. hem gazeteci, hem de The Globe Magazine için köşe yazarı.

Texas Review Press son zamanlarda Burgin'in Kasım 2010'da yayınladığı Rivers Sonbahar romanını kısa süre önce yayınladı. Richard Burgin Reader olan L'Ecume des Flammes antolojisi 13e Note Editions tarafından Şubat 2011'de (Fransızca) basıldı. Le Monde'daki kitabı inceleyen eleştirmen Floransa Noiville, "Richard Burgin'in yazıhanesinde heyecan verici, hatta bağımlılık yapan bir şey var" yazdı. 2011'de Johns Hopkins Üniversitesi Basın, Burgin'in hikaye koleksiyonu Gölge Trafik'ini yayınladı. Bunu Hide Island izledi : Bir Novella ve Dokuz Hikâye (2013). En yeni kitabı, Johns Hopkins University Press tarafından 2016'da yayınlanan bir hikaye koleksiyonu olan " Düşünme Olmaz".

Burgin, edebi dergi Bulvar'ı 1985'te kurdu ve editörlük görevine devam ediyor. Yazım Kurgusu: Bir Yazarın Arkadaşı (Harcourt Brace, 1995) adlı bir röportajda Burgin, " Bulvar'da farklı yaz stillerine açık olduk" dedi. En iyi anlamda eklektik olmaya çalışıyoruz ve dikkatli olmaya çalışıyoruz Nabokov'un "sadece bir okul, yetenek okulu var." " Bulvar , Şair Laureate Daniel Hoffman tarafından" yarım düzine en iyi edebi dergilerden biri "olarak nitelendirildi. Pulitzer ödülü sahibi şair New York Review of Books'da yazan Charles Simic, " Bulvar [sekiz dergilerden biridir] genç yazar ve şair elbette dikkat etmelidir ... çünkü işlerini yayınlamayı umuyorlar" dedi. ] Nisan 2015'te Burgin , Boulevard'dan En İyi Öyküler, 1985-2015 Cilt 1. Boulevard ve Boston Review'a ek olarak New York Sanatlar Dergisi'nin kurucu editörlüğünü yaptığı Tufts Üniversitesi'nde öğretmenlik yapmıştır (Jessica Rogan'la birlikte) , Drexel Üniversitesi , California Üniversitesi , Santa Barbara .
En son olarak 1996'dan 2013'e kadar Saint Louis Üniversitesi'nde iletişim ve İngilizce profesörü.

Burgin, bir tanesi Gloria Vanderbilt ile birlikte üretilen altı CD'nin müzik ve sözlerini besteledi.

Oğlu Richard Daniel Burgin ile birlikte yaşıyor ve oğlu Richard Allen'in yönettiği " All Ears " adlı kısa metrajlı filminde senaryoyu yazmış. Film yaşlı Burgin'in kısa öyküsü "Bu Oda beğendiniz mi?" Temel alınarak hazırlandı.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.