Rober Haddeciyan

Rober Haddeciyan

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
1
Beğeni
·
24
Gösterim
Düşlerle yaşayalım fakat bunların bizi kandırmasına izin vermeyelim. Geçmişi anımsayalım fakat gelecekle karıştırmayalım.
Bu kadının beni önemsemediği bir gerçek, fakat onun varlığı beni rahatsız etmiyor; tersine...
Sözlerinin devamını duyamıyorum. Bundan sonra hayal gücüm yolunu şaşırıyor.
...
Tüm sorun, söylendiği varsayılan bu cümleden kaynaklanıyor. Ama belki de yanılıyorum, belki de hayal alemindeki yolculuğum gereğinden uzun sürdü. Tüm bu konuşmalar ve şüpheler yersiz olabilir.
Ah! Onun ahmaklığına gülerek, altmış yaşlarındaki felçli bir adamın yüreğinin bile tüm duygulardan arınmadığını anlatabilirdim. En ateşli sahnelerle onu nasıl gördüğümü, nasıl kalbinden ve hatta elbiselerinden içeri sızdığımı söyleyebilirdim.
Tam 6 bin saatten beri sırtımı yataktan kaldırmadım. Ve yine 6 bin saatten beri yere basıp pencereye kadar gitmedim. Düşünün bir kere, tam 6 bin saat... İnsan bu kadar uzun süre mutluluğa bile dayanamaz. İnsan bu kadar uzun süre eğlenmeye, tatile bile dayanamaz. İnsanoğlu yalnızca acıya bu kadar uzun süre dayanabiliyormuş. Yalnızca hareketsizliğe, çaresizliğe ve terk edilmişliğe.
Ah! Biz beraber lunaparka gitme zevkini hiç tadamadık. Babamın elinden tutup bir büyülü dünyadan diğerine koşmak, atlıkarıncayla, sihirli sandalyelerle coşmak, kuklaları seyretmek... bunlardan hiçbiri gerçekleşemedi.
Yüreğimin derinliklerine kadar büyük bir korku dolduruyordu içimi. Ölüm korkusu değildi bu, tam tersine yaşama korkusuydu.
Şu anda oda komşum sanki bana doğru bakıyor. Acaba iki çift laf etmek mi amacı? Birkaç dakika kendisiyle konuşmanın beni ne kadar memnun edeceğini bir bilse. Ancak emin değilim. Belki de uyuduğumu sanıyor, oysa gözlerim açık tavanı seyrediyorum. Alis Hanım tavana bakmama karşın onu görebildiğimi bilmiyor.
Birden sustum. Ne kadar aptalca davrandığımı fark ettim. İnsan bazen gerçeğe yaklaşmaya çalışırken ya da yaklaştığını sanırken çok uzaklara gidiyor.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rober Haddeciyan

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.