Robert Hellenga

Robert Hellenga

Yazar
5.9/10
7 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
383
Gösterim
Yaşamaya hazırlanmak gerçek anlamda yaşamaktan daha kolaydır, tıpkı bir yolculuğa hazırlanmanın yolculuga çıkmaktan daha kolay olması gibi.
Bazen sahip olduklarımıza şükredebilmek, bunların değerini gerçekten anlayabilmek için sadece küçük bir sarsıntı gerekir.
Robert Hellenga
Sayfa 21 - Maya Kitap
296 syf.
·8/10
Biraz zor olmasına karşın çok güzel bir kitap. Biraz felsefe, biraz sosyoloji seven herkese iyi gelecek bir kitap. Baba ve kızlarının arasında geçen bir hikayeye şahitlik ediyorsunuz.
296 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Rudy Harrington,eşini kaybediyor.7 yıl geçse de 7 gün önce olmuşçasına bir boşluk bu.Üç kızı da yanında değil ama bir dolu anıyla evinde oturmaya devam ediyor..Derken felsefeyle ilgilenmeye başlıyor,çünkü neden olmasın? ‘Hayatı kolaylaştıran felsefe’ kitabıyla başlayan yolculukta diğer durak ise Teksas!
.
.
🥑Avokado bahçesiyle tanışıyor önce,sonra günde 4 resim yapan fil Norma Jean ile..Ve diğer karakterler beliriyor tüm renkleriyle..
.
.
Gördüklerimizin ötesini de düşündüren ve bunu yaparken sıcaklığını koruyan bir kitap Avokado Bahçesi.Kitaptaki her karakter (bilhassa başkahramanımız Rudy!) bir hikayeye sahip.Bu da okuma zevkini katmerliyor!
.
.
🥑Kitap sonundaki yazar ile söyleşi ve kitaba dair sorular/tartışma konuları yazarın diğer eserlerini merak ettiriyor özellikle Rudy’nin diğer bir eserindeki (the sixteen pleasures) yan karakter olması ve yazarın bu karakter ile işinin bitmediğini hissetmesini öğrenmek bile yeter bu merak için.
296 syf.
·12 günde·4/10
Tam bir ara kitap oldu. Yer yer sıkılır gibi olsam da belirli bir sayfadan sonrası güzeldi. Sanki mini dizi izler gibiydim.
Rudy eşi öldükten sonra verdiği bir karar ile Avokado Bahçesi satın alır ve zaten kendinden bağımsız yaşayan kızlarından uzakta ama onlarla içiçe yaşayan bir baba. Felsefi yanında olan ama en çok aile ilişkilerini güzel anlatan bir kitaptı.
Fazla beklentiniz olmadan ara kitap olarak okursanız sıkılmazsınız.
Kitap acayip sıkıcı. Büyük bir beklentiyle almistim ve şu an cidden üzüldüm. Hic ilerlemiyor kitap resmen zorla okuyor gibiyim. Anlatmak istedigi seyler var yazarin ama acayip sıkıcı anlatıyor gerçekten saskinim vallahi :( :(
291 syf.
·8 günde·6/10
Okumakta zorlandığım bir kitaptı. Hatta bazı kısımlarını kendimi gazlaya gazlaya sonrasında okuyacağım kitapları düşüne düşüne okudum. Ama daha önce bu tarz bir kitap okumamış, okumayı reddetmiş biri olarak beğendim. Adamın kendi içinde yaşadığı karmaşayı, bu karmaşaya çözüm bulmak için denediği yolları ve eski eşine olan hayranlığından hiç vazgeçmemesini beğendim. Anlaşılması ve okunması zor bir kitap. Birkaç sene sonra tekrar okuyabilirim. Felsefik kitap sevmeyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Kitabın ismi dikkatimi cektiği için aldım açıkçası ve bir daha da böyle birşey yapmicam. Çok sıkıcı bir kitap tavsiye etmiyorum.kütüphanem de bile bulundurmak istemiyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Hellenga
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.