Avokado Bahçesi

5,5/10  (4 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
249 gösterim
“Şirin ve sevimli… Büyüleyici, macera dolu bir masal…” –New York Times

Rudy Harrington, karısı öldükten ve kızları büyüdükten sonra kendini bir boşlukta bulur. Artık hayatının sona erdiğine inanmaktadır. Kızlarının kendisini önemsemediği fikrine kapılan Rudy, evini satışa çıkarır ve avokado yetiştirmek üzere Teksas’a taşınır. Burada her gün 4 muhteşem soyut resim yapan fil Norma Jean, kasabayı sihirli bir şekilde kargalardan kurtaran aksi bir Hindu rahip, nazik bir Meksikalı çiçekçi ve hepsi birbirinden renkli diğer karakterlerle tanıştıktan sonra Rudy’nin yaşamının seyri tamamen değişir.

Kahramanımıza bu maceralarında Hayatı Kolaylaştıran Felsefe adlı bir kitap eşlik eder. Rudy, günlük hayatın sıradanlığı içerisinde hayatın anlamını bulmaya çalışır.


“Robert Hellenga’yı, Amerika’nın en çok beğenilen yazarları listesine ekleyelim. Çünkü Avokado Bahçesi, sonsuz bir okuma keyfi sunan modern bir roman.” – Chicago Tribune

“Her yerde ‘ucuz romanlar’la karşılaştığımız bu dönemde nadir rastlanan, hayat ve sevgi hakkında bir roman...” – Library Journal
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786059902410
 • Çeviri:
  Melda Uytun
 • Yayınevi:
  Maya Kitap
 • Kitabın Türü:
Gülşah Şahin 
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · 4/10 puan

Tam bir ara kitap oldu. Yer yer sıkılır gibi olsam da belirli bir sayfadan sonrası güzeldi. Sanki mini dizi izler gibiydim.
Rudy eşi öldükten sonra verdiği bir karar ile Avokado Bahçesi satın alır ve zaten kendinden bağımsız yaşayan kızlarından uzakta ama onlarla içiçe yaşayan bir baba. Felsefi yanında olan ama en çok aile ilişkilerini güzel anlatan bir kitaptı.
Fazla beklentiniz olmadan ara kitap olarak okursanız sıkılmazsınız.