Avokado Bahçesi

5,5/10  (4 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
241 gösterim
“Şirin ve sevimli… Büyüleyici, macera dolu bir masal…” –New York Times

Rudy Harrington, karısı öldükten ve kızları büyüdükten sonra kendini bir boşlukta bulur. Artık hayatının sona erdiğine inanmaktadır. Kızlarının kendisini önemsemediği fikrine kapılan Rudy, evini satışa çıkarır ve avokado yetiştirmek üzere Teksas’a taşınır. Burada her gün 4 muhteşem soyut resim yapan fil Norma Jean, kasabayı sihirli bir şekilde kargalardan kurtaran aksi bir Hindu rahip, nazik bir Meksikalı çiçekçi ve hepsi birbirinden renkli diğer karakterlerle tanıştıktan sonra Rudy’nin yaşamının seyri tamamen değişir.

Kahramanımıza bu maceralarında Hayatı Kolaylaştıran Felsefe adlı bir kitap eşlik eder. Rudy, günlük hayatın sıradanlığı içerisinde hayatın anlamını bulmaya çalışır.


“Robert Hellenga’yı, Amerika’nın en çok beğenilen yazarları listesine ekleyelim. Çünkü Avokado Bahçesi, sonsuz bir okuma keyfi sunan modern bir roman.” – Chicago Tribune

“Her yerde ‘ucuz romanlar’la karşılaştığımız bu dönemde nadir rastlanan, hayat ve sevgi hakkında bir roman...” – Library Journal
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786059902410
 • Çeviri:
  Melda Uytun
 • Yayınevi:
  Maya Kitap
 • Kitabın Türü:
Gülşah Şahin 
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · 4/10 puan

Tam bir ara kitap oldu. Yer yer sıkılır gibi olsam da belirli bir sayfadan sonrası güzeldi. Sanki mini dizi izler gibiydim.
Rudy eşi öldükten sonra verdiği bir karar ile Avokado Bahçesi satın alır ve zaten kendinden bağımsız yaşayan kızlarından uzakta ama onlarla içiçe yaşayan bir baba. Felsefi yanında olan ama en çok aile ilişkilerini güzel anlatan bir kitaptı.
Fazla beklentiniz olmadan ara kitap olarak okursanız sıkılmazsınız.

Ayse Baykal 
15 Şub 14:11 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Okumakta zorlandığım bir kitaptı. Hatta bazı kısımlarını kendimi gazlaya gazlaya sonrasında okuyacağım kitapları düşüne düşüne okudum. Ama daha önce bu tarz bir kitap okumamış, okumayı reddetmiş biri olarak beğendim. Adamın kendi içinde yaşadığı karmaşayı, bu karmaşaya çözüm bulmak için denediği yolları ve eski eşine olan hayranlığından hiç vazgeçmemesini beğendim. Anlaşılması ve okunması zor bir kitap. Birkaç sene sonra tekrar okuyabilirim. Felsefik kitap sevmeyenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum.

inisiyasyon 
29 Tem 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitap acayip sıkıcı. Büyük bir beklentiyle almistim ve şu an cidden üzüldüm. Hic ilerlemiyor kitap resmen zorla okuyor gibiyim. Anlatmak istedigi seyler var yazarin ama acayip sıkıcı anlatıyor gerçekten saskinim vallahi :( :(

Meltem Yüksel 
 11 Nis 2017 · Puan vermedi

Kitabın ismi dikkatimi cektiği için aldım açıkçası ve bir daha da böyle birşey yapmicam. Çok sıkıcı bir kitap tavsiye etmiyorum.kütüphanem de bile bulundurmak istemiyorum

Kitaptan 3 Alıntı

Yaşamaya hazırlanmak gerçek anlamda yaşamaktan daha kolaydır, tıpkı bir yolculuğa hazırlanmanın yolculuga çıkmaktan daha kolay olması gibi.

Avokado Bahçesi, Robert Hellenga (Sayfa 61)Avokado Bahçesi, Robert Hellenga (Sayfa 61)
Ayse Baykal 
08 Şub 16:50 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bazen sahip olduklarımıza şükredebilmek, bunların değerini gerçekten anlayabilmek için sadece küçük bir sarsıntı gerekir.

Avokado Bahçesi, Robert Hellenga (Sayfa 21 - Maya Kitap)Avokado Bahçesi, Robert Hellenga (Sayfa 21 - Maya Kitap)