Robert Hugh Benson

Robert Hugh Benson

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
43
Gösterim
"Kutsallık, içinde barındırdığı sır perdeleriyle birlikte, aslında hayatımızın içinde."
Robert Hugh Benson
Sayfa 221 - Arunas Yayıncılık
"İnsanlığın, hayatın, hakikatlerin değerini anlamıyorlar. Bu deliliklerinin sona ermesi gerektiğine akıl erdiremiyorlar bir türlü!"
Robert Hugh Benson
Sayfa 84 - Arunas Yayıncılık
1907 yılında kaleme alınmış olan bu kitapta yeni bir dünya düzeninin kurulmasına yönelik çalışmaları anlatıyor. Dünyadaki tüm dinler kalkacak, düzen değişecek. Ve DÜNYANIN EFENDİSİ tek olacak. Bu düzen de HÜMANİZM olacak. Peki bu tamamen barış, insan haklarının korunması, hiç kimsenin birbirinin canına kast etmeyeceği bir dünya düzenini kurmaya yönelik çalışmalarda nasıl bir yol izlenecek, verilen sözler tutulacak mı ? En önemlisi başarılı olunacak mı? Yoksa bu düzen kurulurken alınan kararlarda kendileriyle tezat oluşturabilecek tavırlar mevcut mu?

İşte bu soruların cevabını bu kitapta bulacaksınız ? Keyifli okumalar dilerim.
Akıcı bir roman 1907yılında yazılmış ve dünya klasiklerine girmiş. Sonuç olarak yine mehdi yi bekliyorlar. Sanki incilin roman versiyonu. Aslında kıssadan hisse. İnsanlık tarihi boyunca din adına çok zulümler yapıldı. Vatikan emeviler. Din onlar için Afyon oldu. Bu roman da konu olarak bunu işledi. İnsanlar inançlarını kaybediyor. Gerçekten sonuçları ile güzel senaryo
Dünya barışı sağlamak isteyenler ve Katolik mezhebine mensuplar arasında geçen olaylardan bahseden bir kitap. İnanmayanlar Felsenburgh'un ya da insanın Tanrı olduğunu düşünüyorlar. Dünya barışını sağlamak için Roma'yı bombalayanların aslında bu şekilde yapmamasını düşünen Mabel, şiddetin şiddetle karşılık bulmaması gerektiğini, barışın bu şekilde sağlanamayacağını düşünüyor. İnanan ve inanmayanların vermiş olduğu bu mücadelede kimin kazandığı kitabın sonunda anlatılıyor.
Kitap çok ilginç, güzel ve akıcı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Hugh Benson
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.