Samet Taşdan

Samet Taşdan

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
33
Gösterim
Samet Taşdan’ın ikinci kitabı Günler Arasında kitabını zevkle, heyecanla okudum. Her biri bağımsız sekiz hikaye gibi görünse de bütün içinde birbirine bağlı uzun bir hikaye diyebiliriz. Olayların bazıları İstanbul, Eskişehir’de geçiyor. Genç Yazar Samet Taşdan’ın müthiş gözlem yapma ve karakter yaratma yeteneği var. Özellikle Ufuk Abi, Dağıstan Mücahidi Cemal Abi, Başkomiser İrfan karakterlerinin oluşturulması be işlenmesini başarılı buldum. Platonik aşktan, kadın şiddetine, alzheimer’dan uyuşturucu bağımlılığına kadar içimizi sızlatan olayları neden-sonuç ilişkisi bağlamında ele alışını başarılı buldum.Yazarın mizahi anlatımları bu acı konuları biraz yumuşatmış. Şimdiki gençler ne okur, dünyaya ve memleket meselelerine nasıl bakar sadece bu amaç için bile okunacak bir kitap. Gençlerin edebiyatla meşgul olmalarını desteklemeli ve cesaret vermeliyiz. Samet Taşdan’da yazar kumaşı var diyebiliriz. Yazarlık yolunda başarılar dilerim. Tebrik ederim.
Samet Taşdan
Kitap Yurdu Yayınları
112 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Öykü okumayı severim malum. Bu yüzden hem kendime hem yazar arkadaşımıza şans vermek istedim. İçinde sekiz hikaye bulunan ve her hikayeyi birbirine bağlayan bir karakter var. Bu yönüyle oldukça dikkatimi çekti; bir sonraki hikayede karşıma nasıl çıkacak diye. Öykülerin hayatın içinden ve sıradan olması okumayı daha samimi hâle getirmiş. Dilini sevdim; sadece argo kelimelerin yer yer fazla kullanımı bana gereksiz geldi. Öykü yazmak roman yazmaktan daha zor bence, her hikayenin sonu sizi beklenmedik sonla karşılıyor. Yazarın ikinci kitabıymış, ben okunmaya değer buldum. Onun dışında öykü severler soluklanma kitabı olarak da tercih edebilirler.
118 syf.
·Puan vermedi
Benim kitabım. En yakın arkadaşım oldu kendisi. Her sayfasını büyük bir zevkle yazdım, yazmaya da devam ediyor gibiyim. Ama bu içine sıçtığımın hayatı aksi yönde hareket etmem için zorluyor beni. Rahmetli Fırat'a, Sunderland'e ithaf olsun. Neden bilmiyorum, 1000kitap'ta bana ait bir şey görünce tadım kaçtı. Silikleşiyorum sanırım. Bir Zamanlar Samet Taşdan
118 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Samet Taşdan.. Gerçek,samimi ve özgün bir eser olmuş tıpkı senin gibi.
Karakterler arasındaki bağlantılar, anlatıştaki o gündelik dil hakikaten kitabı eline aldığın gibi bitirmeni sağlıyor. Tebrikler..

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.