Sarah Pearse

Sarah PearseThe Sanatorium yazarı
Yazar
5.0/10
1 Kişi
32
Okunma
0
Beğeni
421
Görüntülenme

Okurlar

32 okur okudu.
1 okur okuyor.
6 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Çok kolay değil mi? Yüzünü yana çevirmek. Sonuçları görmezden gelmek...
Sayfa 396Kitabı okudu
Reklam
'Yalancının iyi bir hafızası olmalı'
Sayfa 211Kitabı okudu
'Bize yaşamayı hayat geçtikten sonra öğretiyorlar' -Montaigne
"Yapmaya ihtiyaç duyduğum şey bu,bu kendim için bütün o kadınlar için"
Sayfa 402Kitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
424 syf.
7/10 puan verdi
Otele çevrilen eski bir sanatoryum, gizlenen sırlar ve çözülmesi gereken gizem ve cinayetler. Elin kardeşinin nişan partisi için geldiği bu otelde hem cinayetleri çözecek hem kendi şeytanları ile yüzleşecek hem de hayatta kalmak için uğraşacak. Puanımı anlatım yüzünden kırdım. Elin hem ana karakterimiz hem de hikayeyi yönlendiren yaralı polisimiz. Ben günümüz diyaloglarında iç seslerin olmasını ve olmuştu türü anlatimlari sevmiyorum. Gizemi ne kadar güzel işlese de anlatım tarzı yüzünden kopukluklar olmasına sebep olmuş. Bu noktaya çok takilmazsanız tatmin edici bir gerilim.
Sanatoryum
SanatoryumSarah Pearse · EPSİLON YAYINEVİ · 202329 okunma
424 syf.
4/10 puan verdi
Kitabın çevirisinden mi yazarın kaleminden mi bilmiyorum ama kitabın içine giremedim başrol çiftin duyguları bana geçmedi her sayfada yarım satır betimleme var yok kar tanenin bilmem nesi , duman tonlu penceresi gibi bu tür gereksiz detayla kitabı mahvetmiş sıkıldığım için atladım bazı yerlerde asıl nedene asıl cinayetlere geldiğim de beni tatmin etmedi bunları öldürme neden sebepleri , konusuna gelince Elin bir dedektif Kardeşinin nişanı için geldiği bu lüks otelde kardeşinin nişanlısı ortadan kaybolunca Elin kadını bulmaya çalışırken otele ilgili geçmiş sırrı otelden önce sanatoryumun gizemini çözüyor.
Sanatoryum
SanatoryumSarah Pearse · EPSİLON YAYINEVİ · 202329 okunma
424 syf.
·
Puan vermedi
" Ayrılmak istemeyeceksiniz... Ta ki bir yere gidemeyeceğinizi anlayana dek." Kapakta yazan bu cümle bile bir yerde sıkışıp kalma hissi verdi en sevdiğim türlerden biridir. Şimdi hayal edin ki, muhteşem bir otel, oldukça lüks. Alplerin yükseklerindeki Crans-Montana'nın yukarısında zarif ve modern bir iç tasarımı. Üstüne üstlük harika bir kar manzarası. Hadi gidelim. Çünkü görünürde her şey çok güzel değil mi? Peki gerçekler böyle değilse? Le Sommet, eskiden bir sanatoryum merkeziyken, 5 yıldızlı bir otele dönüştürülüyor. Uzun yıllardır görüşmediği erkek kardeşinin düğünü için otele erkek arkadaşı ile birlikte gelen Dedektif Elin Warner bir şeylerin ters gittiğini anlıyor. Çünkü henüz ikinci gün erkek kardeşinin nişanlısı kayboluyor. Kitap bundan sonra çok hareketli devam etti. Orada olup bitenler otelle mi yoksa eskiden olduğu şeyle yani sanatoryum ile mi ilgili düşünüp dururken, bir sürü gelişme oldu. İçindeki ilişkileri bakalım çözebilecek misiniz? Sonu ile ilgili çok şey yazmak istiyorum ama çok fazla ipucu olur. Sadece şunu söyleyebilirim ki, kadınların tarih boyunca ne mağduriyetleri bitiyor ne de mücadeleleri... "İnsanlar kazananları sevmezdi."
Sanatoryum
SanatoryumSarah Pearse · EPSİLON YAYINEVİ · 202329 okunma