Sedat Memili

Sedat Memili

YazarÇevirmen
7.7/10
11 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
355
Gösterim
İnsan, hayatta hep bir şeyler bekler. Bazen beklenen şeyin mümkün olmayacağını bilmesine karşın bekler inatla. Umutsuzluk içerse de beklemede ayrı bir heyecan ve zevk vardır. Çünkü beklemek geleceğe ait bir eylemdir. Belirsizlik doludur. Onu heyecanlı kılan da budur.
-Bitkiler aracı ile konuşur toprak.
Bitkiler toprağın sözcükleridir.
Onlar bu sözcüklerle şiirler yazar.
Bahçelerimizde süs olur, tarlalarını da yiyecek.
Uzun zaman önce okuduğum bir kitap. Genelde biyografilerden hoşlanmasam da yazarın hayatı hikayeleştirme yeteneği okunabilirliği attırıyor. Böyle kişilerin hakkında bilgi sahibi olmak için bulunmaz bir kaynak. Özellikle sıkıcı diplomatik dille yazılmış biyografiler ile karşılaştırılınca.
İnsanlar Evrimi bilmeden abuk subuk yorumlar yapılıyor, bu yetmezmiş gibi müfredattan da kaldırılıyor. Darwin'in Türlerin Kökeni'nin okumadan etmeden yorumda bulunmayın. Türlerin Kökenini okumadan bu eseri okursanız Darwin'in çıkmış olduğu turu en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olacaksınız. Aynı şekilde Darwin'in çocukluğundan başlayan doğaya ilgisini, ailesinin onu farklı alanlara yönlendirmesine rağmen bırakmamış ve hayali olan turunu gerçekleştirip, Türlerin Kökeni adlı muazzam yapıtı ortaya koymuştur. Bu eser gerçekten ön yargılarınızı kıracaktır, herkese tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sedat Memili
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.