Semire Ruken Öztürk

Semire Ruken Öztürk

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Semire Ruken Öztürk
Doğum:
Adana, 1969
İşin aslında bence gerçekten trajik yanı, Demirkubuz’un insan anlayışındaki “kötülük” kavramının aşılması, savaşılması değil, “kabullenilmesi” gereken bir olgu olarak karşımıza çıkmasıdır.
Masumiyet’i seyrederken, siz de kendinizi o otel lobisinde bir koltukta yoksulluğun kekre kokulu, şefkatli kucağına yığılmış buluyorsunuz. O an bütün okulların, kurumların dışında kalmışlar, oy vermeyenler, sayımlarda sayılmayanlar, karanlık otel odalarının sakini mülksüzler, dükkanların vitrinleri önünde ezilenler, birbirlerine sarılırken gözleri dolanlar, yenilmek için dövüşenler, kendini sakınmayı bilmeyenler, kaderlerinin çizgisini acılı şarkılardan takip edenler, boyunlarında ipleri, avuçlarında jiletleriyle gezenler, dünyaya hiçbir yatırımı olmayanlardan biri oluveriyorsunuz. Ve alnınızda masumiyetin solgun yıldızı ışıyor.
“C” Yalnızca masum ve tarafsız bir harf değil aynı zamanda bloklara, bölüklere, binalara ve koğuşlara adını veren diğer harfler gibi hastanelerin, hapishanelerin, okulların ve binaların kısacası üzerimize kapanan tüm bu ideolojik aygıtların birey üzerindeki egemenliğine gönderme yaparak bunaltan, boğucu bir duyguya da eşlik eder.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Semire Ruken Öztürk
Doğum:
Adana, 1969

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.