Şenay Akdemir

Şenay Akdemir

Yazar
6.5/10
8 Kişi
·
18
Okunma
·
1
Beğeni
·
128
Gösterim
Adı:
Şenay Akdemir
Unvan:
Türk Yazar
Insan , yaşanan acılarla büyüyor, daha doğrusu büyümek zorunda kalıyordu. Hayaller hayal kırıklığına dönüştükçe düş gücü zayıflıyor, umutlar azaldıkça mutluluk uzaklaşıyor, idealler siliniyordu.
Şenay Akdemir
Sayfa 16 - Bilgi yayinevi
Erkekler, yüksek topuklularla yürümek kadar eziyettiler.
Ve kadınlar, ne yüksek topuklardan vazgeçebiliyorlardı ne de erkeklerden!...
İnsanlar o kadar acımasız, vicdansız, insafsız, çirkin ve kötüyken artık durması gerektiği halde olanlardan etkilenmeden sakince dönmeyi sürdüren dünyaydım.
Ne aşkla oluyordu ne aşksız
Aşk yokken; mutsuz, umutsuz, ıssız, avuntusuzdum.
Aşk varken, öcünü asla alamayacağım bir dayağı yiyip duruyordum.
Şenay Akdemir
Sayfa 8 - Bilgi Yayınevi
iyi haber; geçirdiğim evrimle başka bir varlığa dönüşürken, bu kez kendime zarar vermeyeceğimdi.
kötü haber; aslında canini yakmak istediğimi bulamayıp, öfkeyi başkasına yönlendirmem...
Esasen iyi haber de kötüydü. çünkü duygularım yine kötūyken her şey yine çirkin, onursuzlugun sefil utancı yine yerli yerindeydi...
Şenay Akdemir
Sayfa 104 - bilgi yayınevi
Bir tarafta Aşk acısı çeken, aşkı için kendi hayatından vazgeçecek kadar onu seven bir kadın. Bir tarafta arkadaşına sahip çıkan, onu ölümün kıyısından yaşamın kıyısına taşıyan bir kadın... Diğer tarafta hem sevmeyip hem vazgeçmeyen bir adam..
Klasik bir aşk hikayesinden farklı, beni çok ortada bırakan bir kurguydu. Kim haklı kim haksız...Karakterlerin ağızlarından kendilerini ifade ettikleri kısımları çok beğendim. Birine kızmak istiyorum sonra o karakteri dinleyince hak veriyorum Anlatım başarılı, sonu ilginçti. Sonunda ise sanki hikaye devam edecekmiş hissi verdi..
#alinti
İnsanlar o kadar acımasız, vicdansız, insafsız, çirkin ve kötüyken artık durması gerektiği halde olanlardan etkilenmeden sakince dönmeyi sürdüren dünyaydım.
"Hayat, boğazda düğümlendiğinden söylenmemiş, zar zor dile geldiğindeyse kulak ardı edilmiş sözcükler misali yaşanmamışlıklardan ibaret."
Şenay Akdemir
Sayfa 7 - Bence Kitap
184 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu
Merhaba canlar, yine güzel bir yorum ile ben geldim.
Yaprak,geçmişinden kaçar ve devamlı kimliğini görünüşünü değiştirir. Taşıdığı özellik ise onu epeyce zorluyor ve çıkmaz bir yola sokuyordur. Sahip olduğu güç yüzünden çok acılar görmüş ve çareyi kaçmakta bulmuştur.
İnci, yüreği yaralı,deli gibi aşık ama aşık olduğu adam tarafından sevilmeyen,her ne olursa olsun o adamdan vazgeçemeyen bir kadın.
Bu iki kadının hayatı birbirlerine o kadar bağlı ki. İnci'nin çektiği acıya dayanamayan Yaprak, bu aşk belasından kurtulmak için bir plan yapar.
İki kadın hatta üç kadın arasında kalan bir adam. Evli ve bir kızı olmasına rağmen yasak ilişkilerden de vazgeçmez.
Yaprak'ın sahip olduğu güç ne?
Geçmişinden niye kaçıyor?
İnci ile nasıl tanıştı?
Nasıl bir plan yapacak?
Bu iki kadının sonu ne olacak?
Anlatım dili ve kurgusu güzeldi. Çarpık bir ilişki ve bu ilişkinin getirisi mutlak son. Yaprak'ın arkadaşı İnci için yaptığı plan,böyle arkadaşlar varmı ki dedim? Ve eğoist,bencil bir adam. Hayatta da yok mu böyle tipler? Çooook.Okurken bir bölümde çok kızdım.Hatta kendimi tutamadım saydırdım resmen adama.Ar damarı çatlamış adi herif.O sonda yaşanılan bir sahneden dolayı bu kadar delirdim.Bencillik aslında bir hastalık.Ve bu adamın bir an önce tedavi olması lazım dedim.Tabi Yaprak'tan kurtulabilirse.Devamını kitaptan okuyun.Ders niteliğinde bir kitap okuyunca daha iyi anlayacaksınız.Keyifli okumalar diliyorum.
184 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Dokunma-Şenay Akdemir
Okudum
Kitabım bitti,enteresan şekilde konusu bir yana, edebi bir anlatım mest oldum doğrusu.İki kız arkadaş,aşka aşık bir adam ve üçünün birbiriyle imtihanı. Kaybetmeye alışık bir yürek,sırtından bıçaklayan arkadaş. Umursuz,hislerine mahkum aciz erkek halleri,bakalım kim galip gelecek. Tabii ki daha fazlası kitapta. Yazarımızın yüreğine sağlık. Ben sevdim,tavsiye️
184 syf.
·Puan vermedi
Edebi yönden zengin ve insanı düşündüren bir eser okuduğumu söylemeliyim. Yazarımızın kalemi günümüz yazarlarından oldukça farklıydı. Bu farklılık benim çok hoşuma gitti. Anlatım etkileyiciydi. Her okuduğum cümlede kendimi sorguladım. Hatta bazı yerlerde kendimi buldum. Kitabın konusundan çok bahsetmek istemiyorum. Çünkü konuya benim anlatmamla değil kitabı okuyarak adapte olmanız gerekiyor. Zaten hayatla düğümlenmiş kelimeler ne kadar anlatılabilir ki Anca kalbinizin anahtarını bulabilirseniz anlarsınız. İlmek ilmek işlemenize rağmen çok acılar çektiğiniz bu hayatı sorgulamak bakalım sizlere neler hissettirecek?

Hangimizin yaraları yok?
Acılar eskiyor ama eksilmiyor.
Zamanla geçmiyor, zaman geçiyor.
Peki ama derdi tasası bitmeyen dünyada aşkın rolü ne?
Yoksa hayatın tek gerçeği mi?

Yazarımız @senayayayyyy 'ın emeğine sağlık. Okumanızı tavsiye ederim.
184 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kendini zeki zanneden erkeklere karşı kadının en en ölümcül hatası, aptal yerine konmaya izin vermekti!...
.
İki kadın, üç yaşam... Birbine dolanmış düğümler, düğümü açtıkça karışan, ayağımıza dolanıp dengemizi bozan gerçekler... Yani Aşk... Yazarımızın da söylediği gibi ;
" Sahi neydi o kural?
Sevince mi kaybediyorduk, kaybedince mi seviyorduk?"
AŞK KURAL TANIRSA....
.
Aşk kural tanımıyorsa, DOKUNma yaralarıma, DOKUNma yüreğime, DOKUNma sevdama.... İnci tanesi yaralı bir yürek.. Nefes alma sebebi aşk... Aşk demek "O" adam demek... Her ağladığında başını yasladığı omzun adı ise Yaprak... Güçlü , sağlam, sevecen.. Daima arkadaşının arkasında, daima ona destek.. Ve "O Adam" pervasız, kazanavo, umursamaz... Yani kadınlar için tehlikeli bir şekilde aşık olunmalık... Ha unutmadan bir de Peri var... O da kim diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Tüm düğümlerin üzerine ateşi yakan... Üzerine yeni bir düğüm atan Peri... İşte size akıllardan çıkmayacak bir aşk, dostluk, fedakarlık, entrika ve intikam hikayesi...
.
Küçük kırgınlıklara izin verdikçe büyük katliamlardan kurtulamayacak dünyayı ve aşkı kurtaracağını hayalet!.. Kahveni al, sayfaların arasında kaybolurken en tehlikeli üç harflinin (AŞK) nelere sebebiyet verebileceğine yakından tanık ol!..Bazı kitaplar okunarak yaşanır.. Okurken yaşadığım bu güzel eser tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın
184 syf.
·7 günde·7/10 puan
#dokunma
Bir tarafta Aşk acısı çeken, aşkı için kendi hayatından vazgeçecek kadar onu seven bir kadın. Bir tarafta arkadaşına sahip çıkan, onu ölümün kıyısından yaşamın kıyısına taşıyan bir kadın...
Diğer tarafta hem sevmeyip hem vazgeçmeyen bir adam..
Klasik bir aşk hikayesinden farklı, beni çok ortada bırakan bir kurguydu. Kim haklı kim haksız...Karakterlerin ağızlarından kendilerini ifade ettikleri kısımlar güzeldi. Birine kızmak istiyorum sonra o karakteri dinleyince hak veriyorum Anlatım başarılı, sonu ilginçti. Sonunda ise sanki hikaye devam edecekmiş hissi verdi...

#alinti
İnsanlar o kadar acımasız, vicdansız, insafsız, çirkin ve kötüyken artık durması gerektiği halde olanlardan etkilenmeden sakince dönmeyi sürdüren dünyaydım.
184 syf.
Bir kadın'ın varolma çabasını anlatan, ne onunla ne de onsuz yapabildiği bir erkek ve çok yakın arkadaşı ile yaşadıkları? Acaba bu karakter ne? diye sorgulayacağınız bir kitap
184 syf.
·Beğendi·10/10 puan
🏵 Şenay Akdemir ~~ Dokunma
.
İnsan, yasanan acılarla büyüyor, daha doğrusu büyümek zorunda kalıyordu. Hayaller hayal kırıklığına dönüştükçe düş gücü zayıflıyor, umutlar azaldıkça mutluluk uzaklaşıyor, idealler siliniyordu. Belki de o yüzden kıskanılıyordu büyüdükçe çocuklar. Henüz hayal gücünün kısıtlanmadığı, şımarıklığın maruz görüldüğü, tutkuların törpülenmediği çocukluk dönemleri o yüzden özleniyordu.
.
🗨 Kitabi ilk okumaya basladigimda dedim ki ;"sanırım bir kadının aşkını okuyacağım ama fazla dayanamam nasil okurum ". Yazarın kalemini o kadar iyi ki bir aşkı 100 sayfada yazsa sıkılmadan okurum. Bu kitapta bir kadının evli bir adama olan aşkını anlatiyor. Yaninda da en yakın arkadasi Yaprak surekli ona destek oluyor. İnci öyle bir aşık ki adamı herseyi ile kabul ediyor fakat cok da üzülüyor. O üzüldükçe Yaprak üzülüyor. Yaprak'ın bir özelliği var insanlarin geleceğini görebiliyor sadece İnci'nin geleceğini göremiyor. Ve onu üzen o adami tanıması gerektiğini ve hayatinda İnci'nin yeri var mı yok mu öğrenmeye karar veriyor. Fakat Inci'ye bunu söyleyemez, tanıştırmıyor da... Peki nasil olacak ? Biricik arkadaşının üzülmesine daha ne kadar katlanabilecek ?
.
🗨 İki kadin ve bir adamın duygu ve düşünceleri yaşadıkları duruma göre o kadar iyi anlatılmış ki. Pes artık diyorsunuz. Hani bazen üzgün der geçersiniz ya işte bu kitapta üzüntülü olmak nasil birsey,nasil hisseder insan,neler düşünür, neler yapar hepsi anlatılmış. Ben bayıldım kitaba. Mutlaka okumalısınız herkese tavsiye ediyorum.
.
Şeytana pabucunu ters giydirdikleri kesinken kimse beni Kadınların hassas ve duygusal olduğuna ikna edemez. Duygusal görünüp akil ve mantıkla hareket ediyorlar. Zeki, hatta cin fikirliler. Ustalıkla oyunlar icra ediyor,stratejiler geliştiriyor,taktikler kullanıyorlar. Öyle ki bilinçaltına kazanıp sorgulanmayan talepleri, toplumsal birer olgu halini alıyor.
.
Kitapla kalın

Yazarın biyografisi

Adı:
Şenay Akdemir
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.