Senem Karagözoğlu

Senem Karagözoğlu

Çevirmen
8.6/10
20 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Senem Karagözoğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
430 syf.
·6 günde·9/10
Ben bu kadını seviyorum.Tess hayranları beni anlamıştır.İlk defa yazarımızı okuyacaklara sözüm ise rizzoli and isles serisini bir kenara bırakırsak(benim en sevdiğim kitap serisi şu ana kadar) başlangıç kitabınız olabilir.
392 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Tess Gerritsen asıl mesleğinin doktor olmasının etkisiyle mi bilinmez çok inandırıcı ve hangi kitabında olursa olsun son sayfaya kadar her şey değişebiliyor. Clarie Elliot isimli otuz altı yaşındaki dul bir doktorun tek oğlu Noah ile birlikte yeni taşındıkları Tranquility kasabasında yaşadıkları sıra dışı olayları anlatıyor. Bütün bu polisiyenin içinde insan psikolojisinin ince işlenmesini çok beğendim.
392 syf.
·19 günde·Beğendi·8/10
Hikaye 1000 kişilik nüfusa sahip Tranquillity kasabasında geçiyor. Tek geçim kaynağı yaz aylarında göle gelen turistlerden elde edilen gelir olan kasabada tesadüfen kemik kalıntılarına rastlaniliyor. Bu kemiklerin 100 yıllık geçmişe sahip şiddet görerek öldürülmüş çocuklara ait olduğu ortaya çıkıyor. Kasabada eş zamanlı olarak ergen yaşlardaki çocuklarda artan ve ebeveynlerini öldürmeye kadar varan şiddet olayları ortaya çıkıyor.
Romanım baş karakteri doktor Claire Elliot ise bu olaylar yaşanmadan çok yakin zaman oğlu Noah ile yeni bir hayata başlamak için geldiği bu kasabada doktor olmasının da etkisiyle bu olayların tam orasına düşüyor.
Hikayesi ilginç ve klasik polisiye romanlarından farklı olarak cinayetlerin sebebi faillerin kendi iradesinin olmamasi kitabı gerçekten okunmaya değer kılıyor. Tabi ki her polisiye roman gibi süpriz sonlu.. Akıcı dili ile bir an bile sıkılmadım fakat kitabın tek olumsuz tarafı tıbbi terimlerin çok fazla kullanılması sonucu ara ara konudan kopmam.
Fakat okunmaya değer eğlencelik kaliteli bir kitap.. Tavsiye ederim..