Giriş Yap

Serdar Tuncer

Yazar
8.9
1.836 Kişi
Unvan
Radyocu, Televizyoncu, Şair, Yazar
Doğum
Ankara, Türkiye, 16 Ağustos 1978
Yaşamı
16 Ağustos 1978 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Lise son sınıfa giderken radyo programlarına, üniversite hazırlık günlerinde Televizyon programlarına başladı. "Üç Nokta" isimli programıyla gönlünden geldiğince muhabbet etti. Sokaktaki adama "siz var mısınız? var olduğunuza bir deliliniz var mı?" gibi ilginç sorular sordu. Kimi zaman susmadan konuştu, kimi zaman 1.5 saat boyunca hiç konuşmadan anlatarak televizyonculuk kalıplarını ters yüz eden programlar yaptı. İlk şiir kitabı 'Sen İstanbul Kokardın' 1997 yılında yayımlandı, ikinci şiir kitabı 'Aynalar' 2003 yılında.. 'Satır Arası Hikayeler' kitabı ise 2005 yılında yayınlandı. Kanal a televizyonunda yayınlanan 'Gecede Bir Gün' Programı 2005 yılının en iyi TV kültür sanat programı seçildi. Yaklaşık üç yıl Kanal A'da "Yıldızdan Mahyalar" isimli programı sundu. 2007 yılında Kanal 1'de yayınlanan "Türkiye'de ve Avrupa'da Ramazan" isimli programla izleyici karşısına çıktı. 2008, 2009, 2010 ve 2011 Ramazanlarında Topkapı Sarayından canlı olarak sunduğu TRT1 İftar programıyla çaysız ama çay tadında muhabbet etti. TRT Haber'de "Yeni Şeyler Söylemek Lazım" programını Uğur Işılak'la birlikte sundu. Halen Radyo 15'te Yitik Hazine isimli programı hazırlayıp sundu. Nasıl yetiştirdiğini anlamadığımız bir şekilde çeşitli programlar dolayısıyla dünyayı geziyor, şiir okuyor, muhabbet ediyor..

İncelemeler

Tümünü Gör
136 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
Serdar Tuncer'in çeşitli hikayelerden derlediği eserin içerisinde tam 22 hikmetli hikaye mevcut. Kısa kısa hikayeler öyle naifler ki okudukça damağınız tatlanıyor, gönlünüz aydınlanıyor adeta. Kitap tanıtımında da dediği gibi yüzyıllardır anlatılan, her anlatılışta yeniden canlanan hikayelerimiz. Bizi alıp asırlar evvelinin sokaklarına taşıyan, o anı yaşayanlardan biri kadar yakın hissettiren sıcak, samimi, çay eşliğinde bir nefeste bitecek hikayelerimiz... Ben en çok Çobanın Aşkı, Aslı Aslına Nesli Nesline, Nalıncı Baba, Kuyruk Dik Olunca, Kaz Meselesi, Onu da Sen Ağırla ve İstemeyi Bilmek hikayelerini sevdim. Keyifli okumalar dilerim.
Satır Arası Hikayeler
8.7/10 · 1.533 okunma
·
Reklam
136 syf.
·
Puan vermedi
Serdar Tuncer acaba Mahmut Tuncer ile Akraba Mı?
Serdar Tuncer'in yazmış oldugu ve benimde 13 veyahut 14 yasimda okumus oldugum birden fazla hikayenin anlatildigi kitap. Hikayeleri her yaştan insana hitap ediyor, hikaye kitabindan ne cikabilir ki demeden okuyabileceginiz bir kitap kesinlikle.. Bir cok ogutler veren, dogruyu yanlisi kafanizda cizebilmenizi saglayan bir eserdir. Bir ara bu adami Mahmut Tuncer ile karistirmiyor degildim :D Tavsiyemdir
Satır Arası Hikâyeler
8.7/10 · 1.533 okunma
192 syf.
·
1 günde
Ehline malumdur ki, sermayesi yok insanın derdinden başka... Aslen buralı değiliz, konmaya değil göçmeye geldik. Hakiki derdi bulmaya geldik Dert bizi buralı olmadığımızın farkına varmamızı sağlıyor... nereli olduğunun derdini çeken bir kimsenin Aslında bizim ile dertleşmesi, kendine derman araması. Kitap gerçekten çok güzel, çok akıcı bir kitaptı. Yeri geliyor insanı derin düşünmeye sevk ediyor, yeri geliyor tüylerini diken diken ettiriyor.. ... Kişi sevdiğinin derdinden pay alırmış, hemderdini öyle bir sev ki derman senin olmamaya utansın! Allah sermayesi derdi olanlardan eylesin.
Sermayem Yok Derdimden Başka
8.7/10 · 1.334 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42