Şiirsel Taş

Şiirsel TaşSözcü Koyunların Sözcük Oyunları yazarı
Yazar
Çevirmen
8.1/10
20 Kişi
114
Okunma
28
Beğeni
3.499
Görüntülenme

Hakkında

1971 yılında İstanbul'da doğdu. Nişantaşı Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 1989 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nde tıp öğrenimine başladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nde başladığı ihtisası 1999 yılında tamamlayarak Radyasyon Onkolojisi Uzmanı oldu. İki yıldan beri tıp yayıncılığı ile uğraşıyor. Kendini bildi bileli kalem elindeydi. Babasının ona verdiği isimden midir bilinmez, şiir onun için hep farklı bir yerde (hüznünün yanı başında) durdu ve yazamadığı zamanlarda bile orada beklemeyi sürdürdü. Kızı Okyanus Pera'nın doğumuyla kendini çocuk yazınının sihirli dünyasında buldu ve orada kalmak istedi. Şimdi dört yaşındaki kızı ve çiçekleriyle birlikte İstanbul'un eski zamanlarındaymışız izlenimini veren, saklı kalmış bir sokağında yaşıyor. Kızı resimlerini çiziyor, o öykülerini yazıyor.
Unvan:
Türk Radyasyon Onkolojisi Uzmanı, Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1971

Okurlar

28 okur beğendi.
114 okur okudu.
26 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Meşe Ağacının Şarkısı
Orman olmayı düşlersen ancak, Gerçeğe dönüşür orman olmak. Ama yalnızlığı seçersen eğer Ne orman kalır geriye ne düşler.
Redhouse Kids YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"Kuş sesleri güne başlarken dinlenebilecek en güzel şarkıdır, derdi."
Sayfa 33 - HayykitapKitabı okudu
Henüz kayıt yok
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
104 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Saçma sapan ne demektir? Saçmalamak iyi midir, kötü müdür? Saçma mı sapan mı yoksa saçma sapan mı? Sakız Kuzu sayesinde bu ve buna benzer bütün sorular cevap buluyor.. Biz büyükler ne yazık ki bazen çok yüzeysel bakabiliyoruz, düşünebiliyoruz ama ben; bu kitapla saçma sapan konuşmanın, konuşturmanın güzelliğini ve keyfini fark ettim çünkü "Saçmalık, komik ve eğlenceli olduğunda pek kıymetlidir." diyor yazar. Sonra Sakız Kuzu bize hayat dersi olacak bir mâni söylüyor, bakalım ne diyor: "Saçma sapan dediğin, Ne saçmadır ne sapan, Zarar vermekten yeğdir, Konuşmak saçma sapan.." Hülasa; birini güldürüyor, kendin de ona eşlik ediyorsan ve keyifli anlarını daha da arttırıyorsan o zaman saçma sapan konuşmak aslında hiç de saçma sapan olmuyor.. Yaanii.. Saçma sapan konuşmak hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.. Kitabı bir de benim gibi kardeşinizle/sevdiğiniz herhangi bir kimse ile sesli okuyarak ve yorum yaparak okursanız kitabın size daha da bir keyif vereceğini düşünüyorum.. Bu kitabı bir çocuk heyecanıyla bana hediye eden güzel dostuma koooccaman teşekkürler.. #ŞiirselTaş
Sözcü Koyunların Sözcük Oyunları
Sözcü Koyunların Sözcük OyunlarıŞiirsel Taş · Doğan Egmont Yayıncılık · 201912 okunma
184 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Gerçek hayat ile masalsı öğelerin içiçe geçtiği , çok keyfli bir Yeşil hikaye.. Şehir hayatına, duvarlara sıkıştığımız şu dönemde, her çocuk okumalı, hatta büyüklerde okumalı..
Sekoyana'nın Kapıları
Sekoyana'nın KapılarıŞiirsel Taş · Doğan Egmont Çocuk Kitapları · 201917 okunma
80 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Kitap : Kurda Kuşa Aşa Yazar: Şiirsel Taş Tür: Çocuk Kitabı, Masal İlk Yayın Yılı: 2021 Yazar Şiirsel Taş mahlasını kullanan gizemli bir kişidir. Bir hekim , bir anne, bilim kitapları çevirisi yapan biri olduğunu biyografisini yazdığı küçücük paragraftan anlıyoruz. (3. gönderide görselini görebilirsiniz.) Bir hekimin kaleminin böyle güçlü, hayal dünyasının böyle geniş olması beni ayrıca çok mutlu etti. Kitap, eksik bir bilmecenin peşine düşen küçük bir kızın öyküsünü anlatıyor. Az gidiyor uz gidiyor dere tepe düz gidiyor , yolda hayatla ilgili pek çok şey keşfediyor ve en sonunda aradığı bilmeceyi de cevabını da buluyor. Öyle akıcı öyle eğlenceli ki bu yolculuk, sadece çocuklar değil erişkinler küçük kızın bilmecelerle dolu dünyasına katılıp cevapları arayabilir. Hatta doğanın gizli mesajlarını okuyabilir. ‘Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür, yani insan belleği unutkanlık yüzünden eksik , sakattır.’ diyor Şiirsel Taş. İşte burada ufak bir fikir ayrılığı yaşıyoruz yazarla. Çünkü unutmak bizlere bahşedilmiş birer hediyedir, bazen unutmak gerekir. Tabi herşeyi değil️ Sevgiler…
Şiirsel Taş
Şiirsel Taş
Kurda Kuşa Aşa
Kurda Kuşa AşaŞiirsel Taş · Doğan Egmont Yayıncılık · 20217 okunma