1000Kitap Logosu
Simon Singh
Simon Singh
Simon Singh

Simon Singh

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
29 Kişi
63
Okunma
2
Beğeni
544
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Somerset, Birleşik Krallık, 19 Eylül 1964
Murat Koçhan
Simpsonlar ve Matematiksel Gizemleri'ni inceledi.
252 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Simpsonslar
Maalesef matematiğin kıymetini ve güzelliğini okul hayatım bittikten sonra anladım. Belki öğrencilik döneminde matematiği sevdiren bir hocayla yolum kesişseydi hayatımın akışı farklı olabilirdi. Cem Say hocamın önerdiği bu eşsiz kitap Simpsons dizisi ile verilen muazzam mesajları anlatıyor. ☆☆☆ Bu sezon itibarıyla 31 yıl oldu. Çocukken Cine5''te akşam başladığında ailecek kanepeye oturup izlerdik. Üniversitede öğrenci iken politik mizah ve subliminal mesajları yakalamak için izlerdim. Fakat bu kitap Simpsons dizisinin senaryo ekibinin dünyanın en iyi okullarından mezun olan matematikçiler olduğunu gösterdi. Güldürürken düşündürmek deyimi sanırım bu ekiple hayat buldu. Hayatın denklemini anlamış ve kendilerini onu çözmeye adamış birkaç dahinin elinden çıkan diziye yıllar sonra en baştan yeniden başlıyorum... ☆☆☆ Dizinin 1999 yılındaki "Ben, ev arkadaşı" bölümünde verilen BASIC programlama dili ile yazılan mesajı ile bitirmek istiyorum... ****** 10 Home 20 Sweet 30 Go to 10
Simpsonlar ve Matematiksel Gizemleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Ferdi Bişkin
Big Bang'in Romanı'ı inceledi.
456 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
Bir kitabın yazarı olmayı hiç istediniz mi? İşte bu kitap benim yazarı olmayı isteyebileceğim kitaplar arasında. Astronomi ve bilim tarihi konularına ilgi duyuyorsanız mutlaka okumalısınız. Kitap, evrenin yaratılışı hakkındaki iki teorinin ışığında ilerliyor: Evren nasıl meydana gelmiştir? Big Bang adı verilen büyük patlamayla mı? yoksa bu varlığın altında sabit evren teorisi mi yatmaktadır? Fizik ve astronomiye emek vermiş pek çok isim geçiyor kitapta. İnsan azminin, hatalarının ve emeklerinin sonucunu nasıl aldıklarını okuyacaksınız. İyi bir çeviri olduğunu da ekleyebilirim.
Big Bang'in Romanı
8.8/10
· 19 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Özgür Hazal
Big Bang'in Romanı'ı inceledi.
456 syf.
·
Puan vermedi
Simon Singh - Big Bang'in Romanı
“Hayatımda gözüm kapalı tavsiye edeceğim ilk kitap bu olacak sanırım. Kitabın bilimsel görüntüsü gözünüzü korkutmasın anlamak için fizik, kimya ya da astronomi bilmek zorunda kalmıyorsunuz; her şeyi herkesin anlayacağı bir yalınlıkta anlatmış Simon Singh. Evrene ilgi duymanız ya da bilim aşığı olmanız da gerekmiyor, kendinize uygun bir şey illa ki buluyorsunuz. Kitabın kişiler ve olaylar arası geçişi bende büyük bir hayranlık uyandırdı, buram buram emek kokuyor. Bir yerde merakla sorgulamaya başlayanların kitaplığında mutlaka bulunması gereken, tekrar tekrar okunası bir eser. İlgililerine duyrulur.”
Big Bang'in Romanı
8.8/10
· 19 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
3