Steven Harrison

Steven Harrison

Yazar
6.6/10
8 Kişi
·
13
Okunma
·
2
Beğeni
·
397
Gösterim
Sevgi, bizim başkası için yaptığımız bir şey değildir. Sevgide hiçbir nesne ya da özne yoktur.
Yaşamımızda bize kesinlik sağlayacak bir yol, sistem, öğreti yoktur. Sistemler,inançlar ve felsefeler durağandır; yaşam ise dinamik.
Acıdan bağımsız bir şey olmaya çabalarız. Ama olmak, başlı başına acının kaynağıdır. Acı, devamlı olarak bizi çözümleyecek bizim dışımızda bir şeylere varma deviniminin kendisidir.
Yaşam sorunsalı aklın yoğunlaşıp yoğunlaşmaması değil düşünce işini yapanın kim olduğunu bulmaktır.
Bunalım, değişime karşı dirençtir ... Kendimizden tek çıkış yolumuz değişimdir. Bu kucaklama olmaksızın kendi gerçek doğamıza uyanışımızı değişim olarak değil bunalım olarak deneyimleriz. Bu kucaklama olmaksızın direnç ve tepkimizle baş başa kalakalırız.
167 syf.
·Beğendi·7/10
"Çocuklarımızın keşfetmeye yönelik bitmek bilmeyen güdüleri,dizginsiz enerjileri ve Berrak gözleri bizi kaygılandırıyor gibidir.
Sakın bu niteliği tümüyle yitirmiş olup da diğerini unutmuş olmayalım?
İnşa ettiğimiz dünya onların bakışlarına dayanacak mı ?
Eğer hayatımızı çocuklarımızdaki bu keşfetme itkisine ve kendimize vermezsek ,eğer çocuklarımızı çoktan formüle ettiğimiz yanıtlarla sınırlandırırsak, o zaman geriye şu soru kalıyor.
Niçin?
Soru sormayı bırakmayın o halde."

Bir çok yazım yanlışı okumamı zorlaştırsa da içerik olarak farklı bir bakış açısı kazandırabilecek bir kitaptı.
Her bireyin okuması gerek diye düşünüyorum çünkü mutlu çocuklar yetiştirmenin yolu mutlu bireyler olmaktan geçiyor.
Çeviri:Murat Sağlam
152 syf.
Yaşamanın,var olmanın, boşluk ya da birşey yapmama diye dile çevrilen ifadeyi niteler durumda olması gerektiğini savunuyor.Bu durum meditasyondaki kişininkinden,
dinginlikten farklı.'Ben' denilenle bütünleşmek,olanları gözlemleyen,hakkında durmadan düşünceler üreten bir dış göz olarak değil de ,yaşamın,devinimin içinde olmak konusu
vurgulanmış.İçerikte açıklanan farkındalıkları kavrayan kişi için ,arayış,aydınlanma gibi kavramların gereksizliğinden bahsedilmiş.Önemli saptamalarla ,sezgisel olarak sahip
olduğumuz bilgileri bilinçli olarak hayata geçirtecek farkındalıkları uyandıran özellikte.Bireysel inanç sistemleri,bilinen pskolojik savlarla çelişebilecek noktalar,bakış açısında esneklikle algılandığında kitabı okumanın
yararlı bir dokunuş olacağını düşünüyorum.Osho,Ramtha ve Echart Tolle okuyucularının özellikle seveceğini tahmin ettiğim bir kitap.
152 syf.
·Beğendi·10/10
Beni en çok etkileyen kitap hiç tartışmasız budur. Hiç bir şey yapmamanın derinliği tartışılmaz. Başarmak yürek ister. Başardığını zanneden varsa bi kahve içmek isterim saygılar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Steven Harrison
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.