Tony Ryan

Tony Ryan

Yazar
8.8/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
74
Gösterim
Adı:
Tony Ryan
Unvan:
Yazar
Peki geleceğin dünyası hakkında iyimserlerin mi kötümserlerin mi tahminlerine güvenmeliyiz? Kim haklı çıkacak?
İyimserlerin uçağı kötümserlerin paraşütü icat ettiğini düşünürsek her iki bakış açısının da yararlı olduğunu söyleyebiliriz.
Çocuklar yetişirken doğru rol modele ihtiyaç duyar. Toronto'da yapılan bir acıklamaya gore Mentorluk programlarına yatırılan 1 dolarlık yatırım 18 dolarlık bir geri dönüş sağlıyor. Yoğun bir programa katılan çocuk hayati boyunca bu programa katılmayan çocuğa göre ortalama 315 bin dolar daha fazla gelir elde ediyor.
Yeni kuşakla nasıl konuşmalı?
Gelecekte dünya korkunç bir yer olacak derse ona şöyle demeliyiz: olabilir ancak insanlar Asırlardır geleceğin korkunç olacağını söyleyip duruyorlar fakat dünya dönmeye devam ediyor geleceğinle ilgili Seni korkutmaya çalışacak olan felaket tellalları na karşı uyanık olmalısın Onlar her zaman haksız çıkarlar.
350 syf.
·Beğendi·8/10
Ünlü yazar Tony Ryan’dan teknoloji çağında çocuklar ile ilgili güzel bir kitap Geleceğe dair bir çok öngörü ile birlikte bu unlardan çocuklarımız nasıl etkilenecek sorusu üzerinde duruyor Karamsar değil pozitif bir bakış açısıyla geleceği ve gelecekteki çocukları ele almış. İyi okumalar var olun
350 syf.
·3 günde·9/10
Muhteşem. Her anne babanın, çocuklarla çalışan kişilerin, girişimcilerin ve hayırseverlik işleri ile uğraşanların (bu işlere kafa yoruyor olmak bile yeterli olur) okumasını tavsiye ederim.

#seslikitap #storytel
350 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yeni Nesil Cocuk, okuduğum çocukları anlama yetiştirme kitapları arasında faydalı bulduğum, önereceğim bir kitap olacak. Yazarın Fütürist olması eğitim kurumlarına eğitim dizaynı konusunda danışmanlık veriyor olması bu tecrübeyi kitaba yansitmasina sebep olmuş. Gelecegi tahmin edemediğimiz ve edemeyeceğimiz, şu anda konustuklarimizin aslında boş olduğunu söylüyor. Gelecek için endişe etmeyin herşey çok daha güzel olacak ve gelecek bu çocukların eseri olacak diyor. Gelecegi şekillendirecek bu gücün farkında olan bireyler yetiştirin pozitif bir tablo oluşturun onu yardımlaşmaya teşvik edin, bütünün parçası olduğunu farkettim mesajlarını veriyor. Ben beğendim. Tavsiye ederim.
350 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Gelecege iyimser bakan ve teknolojinin zarardan cok fayda saglayabilecegini ongoren, insana umut veren bir kitap. Gelecekle ilgili Karamsarliga kapilanlarin okuyup dersler cikarabilecegini umuyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tony Ryan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.