Tufan Çapar

Tufan Çapar

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
2
Beğeni
·
421
Gösterim
"Dün Büyücüleri çocuğun büyük hediye ile doğduğunu düşünüyor, savaşı sona erdirecegini hesap ediyordu, fakat çocuk bekledikleri kişi değildi . Tuldur'un kalbini çocuğa verdiler. Çocuk elindeki taşla Fırtına Uçurumlarına koştu . Gökyüzünde toplanan kara ölümü,ateşten kırbacı durdurabilirdi, buna inanıyordu.Taşı gökyüzüne kaldırarak Tuldur a seslendi ama çocuk Toprak Tanrısı'nın kalbini kontrol edemedi . Taş çocuğu hükmüne aldı ve Tuldur'un tüm öfkesini Lamna'nın ışığına yükledi . Lamna'nın ışığı o zamanlar bir Ruud şehri olan Limanağzı'nı yok etti . Oradaki her şeyle birlikte ve tabii Liethleri de."
Odanın diğer yanındaki Nuzu ateşin yanına kıvrılmış Mula'nın uykusuz geceler geçirmesine neden olan kaygılardan habersiz bilmemenin huzurlu kollarında uyuyor rüyasında gülümsüyordu.
Yalnız Kanyonlulara göre herkes eşitti. Bir kral da bir çobanın karşısında egilmeliydi. Bu yüzden dikkatli konuşmalı ve ev sahibinin hediyesine ne kadar değer verdiğini belli etmeliydi.
Böcekler kıpırdamadı, yapraklar yere düşmefi,öfkeyle solunan nefes, kinle inen kılıç, havada asılı kaldı.
...ve kibir ,bir ordu için kötü bir şeydir. İste bu, onların zayıf noktası olacak . İlk darbeyi yediklerinde arkadaşlarının düştüğünü görecekler ve içlerindeki korku,büyümeye başlayacak. Göremediğin bir düşmanla savaşırken aslında icindeki korkuyla savaşırsın. Bu bizim en büyük avantajımız.
"Rorra'nın Nefesi,Natrha'nın Asası,Tuldur'un Kalbi ve Sandur'un Gözü...Dort büyük tanrının hüküm taşıyıcıları bunları kullanır Alner.
425 syf.
Merak ettiklerim:
Yazar acaba bu kitabı yazarken nelerden etkilenmis olabilir?
Kitapta yer alan kisi ve yer isimlerinin kaynağı nedir?
Kitapta Türk kulturunden herhangi bir etkilenme var midir?

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.