Tuğçe Işınsu

Tuğçe Işınsu

Yazar
5.6/10
582 Kişi
·
1.747
Okunma
·
135
Beğeni
·
8,8bin
Gösterim
Adı:
Tuğçe Işınsu
Unvan:
Türk Spiritüel Yaşam Danışmanı ve Yazar
Doğum:
İstanbul, 13 Ocak 1977
Tuğçe Işınsu, 13 Ocak 1977 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi FMV Özel Işık Lisesi’nde okuyarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Ardından iş hayatına atılarak; öğretmenlik, reklam yazarlığı, bilgi destek, yaratıcı yönetmenlik gibi işlerde 11 yıl çalıştı .

Son olarak asıl ilgi alanı olan Spiritüel Yaşam Danışmanlığı yapmaya başladı. Kehanet Sanatları, Simge Bilim, Havas ve Melek Enerjisi konularında özel eğitim aldı. Bunun yanı sıra Tarot Yorumculuğu Su, trans, otomatik yazı kehanet sanatları, İsim analizi, Rüya yorumculuğu, Tılsımlar, Angel Touch- Melek Terapisi, Şifalı taşlar konularında hizmet vermeye başladı.

Tuğçe Işınsu, 2009 yılından beri kendi alanları ile ilgili tv programları hazırlayıp sunmaktadır. Halen pozitif yaşam önerileri ve koçluk üzerine gerçekleştirdiği programı “yeni hayat”a devam etmektedir.

2011 Şubat ayında, TOBB ETÜ “yılın yaşam danışmanı” ödülünü aldı.
Bir engel aramakla vakit kaybetme, belki hicbir engel yoktur. Engel sensin, cozum de sensin. Kurtarici arama, kurtarici da sensin. O güç dogustan zaten icinde.
Kimse size spiritüel bir göz ile bakarsanız "kötülük" yapmıyor. Onlar size aynalık ediyor, size öğretiyor ve sizi güçlü kılıyor...
Allah insanı çok özel ve eşsiz yaratmıştır. Dünyadaki hiç bir insan bir diğerine benzemez. Sorun zannedilen hiç bir şey aslında sorun değil, karma ve ya yaşam dersidir...
Yokluk içinde olan her kese sen de yardım etmek zorundasın. Dünyadan, evrenden, insanlardan, hayvanlardan, gördüğün her şeyden sen de sorumlusun...
320 syf.
İnat ettim ve devam ettim. Hem güldüm, hem halimize üzüldüm. İnceleme yazmayacaktım ama vicdani gereklilik hissederek yazmaya karar verdim.

Esma'ul Hüsna ve Dua konuları ile ilgili okumalarım adına araştırma yaparken, Kızılay'daki bir kitapçının çok satanlar rafında gördüm bu kitabı. Ve hiç incelemeden, araştırmadan 'Kubilay Aktaş kitapları' benzeri olduğunu düşünerek alacaklarımın arasına koydum. Yazarın ismini dahi bilmiyor dum. Galiba kitabın kapağı, görünüşü basit gelmedi bana. Bunlar da okur için önemli demek ki dedim kendime.

Dünyevi imtihanlar arasında yolunu şaşırmış, medet bekleyen ahir zaman müslümanlarına; sıkı bir pazarlık eşliğinde, yapıldığı takdirde yüzde yüz kabul garantisini veren ve uygulandığında okura içindeki -gizli ilahı ?- farkettiren, emir cümleleri ile biten gizemli cümleler. Anlamadığım bidatvari ritüeller, çakra seansları. Camiilerdeki güllü Yasin kitaplarından kopyala yapıştır yöntemiyle, büyük puntolarla Türkçe okunuşu eklenmiş dua ve ayetler. Hatta aynı dua birkaç sayfa sonrasında sanki başka bir duaymış gibi farklı dünyevi vaatlerle sunulmuş. Galiba yazar duaların ne anlamını, ne kendini hiç okumamış. Kaynak yok, imla yok, anlam yok.

Bence bu kitap şizofren hastalarının tedavisini zorlaştırır, direnç sebebi olur. Mesala yazar bir yerinde okurdan ''Benim gücüm her şeye yeter'' diye sayıklayarak, elini kalbine götürmesini ve bu üstün gücü hissetmesini istiyor ve ekliyor devamında :''Hiç yol yoksa, kendin bir yol yarat'' diye .. Ve duanın mahiyetinin ve anlamının ''HER ŞEYE bitek Allah'ın Muktedir, Kadir olduğunu'' bilmeden dua hakkında çok satan bir kitabı yazabiliyor günümüz Türkiyesinde.

Okumayın, uzak durun, israf etmeyin vaktinizi, paranızı, aklınızı, hissiyatınızı, ahlakınızı.. İzin vermeyin din tüccarlarına...

(Kitabın ne saçma olduğunu tefekkür etmeniz için iki sayfasının fotosunu ekliyorum buraya ;
https://cdn.1000kitap.com/...5a7d3_1547027530.jpg
https://cdn.1000kitap.com/...72692_1547027496.jpg)

Dünden beri düşünüyorum Kültür Bakanlığı kitap basım kontrollerinde hiç açıp bakmıyor mu? Sistem nasıl işliyor?? Gerçekten merak ediyorum.

Son olarak, kitaptan bana kalan tek iki cümleyi ekliyorum buraya;
'' Kendi kul hakkına girme!''
'' Düşündüğün herşey sipariştir!''
304 syf.
·1/10 puan
YouTube kitap kanalımda kesinlikle okumanız gereken yazarlar ve kitaplar hakkında içerikler üretiyorum: https://www.youtube.com/c/alintilarlayasiyorum

Tılsımlı kitap yorumuna hoşgeldiniz, bu inceleme içerisinde pek çok tılsım olacaktır. GTA San Andreas oyunundaki Easter Egg'leri bulmak gibi bu incelemenin de içindeki 8 adet tılsımı bulana bu kitabı hediye ediyorum arkadaşlar.

Öncelikle şu fotoğrafa iyice bir bakmanızı istiyorum:
https://i.ibb.co/...Qfc-F9x-X0-AE4-p.jpg

Tuğçe Işınsu'nun bu kitabını alan bir okur, bu kitabın üzerine sağ elini koyduğunda masasının titrediğini söylemiş. Hatta kitap sonradan skill kazanıp üstüne el dokunulmamasına rağmen masayı titretiyormuş. İşte tılsımlı kitap demek budur, işte gerçek edebiyat budur. İncelememiz başlasın bakalım...

İsterseniz öncelikle Tuğçe Işınsu'nun CV'sinden başlayalım. Kitaplarının girişinde Tuğçe Hanım hakkında şunlar yazıyor:
"Tuğçe Işınsu, 11 yıl süren reklam yazarlığı kariyerinin ardından doğuştan sahip olduğu psişik güçleri ve aldığı spiritüel eğitimler ile Spiritüel danışmanlık yapmaya başlamıştır."

Evet, gördünüz değil mi? Yani Pokemon'daki Mewtwo karakterini hatırlayanlarınız vardır belki... Mewtwo'nun da doğuştan psişik güçleri vardı. O zaman belki de Tuğçe Işınsu, Mewtwo'nun reenkarne olmuş ve kitap yazan hali diyebilir miyiz? Umarım Ash'in yerine geçebilecek bir yazar gelir de, Poke Topu ile Tuğçe Işınsu'yu yakalar diye ümit etmekten başka bir şey diyemiyorum.

Kitabın 14. sayfasında kelimesi kelimesine tam olarak şunlar yazıyor:
"Evren senin siparişinin büyük ya da küçük olması ile hiç ilgilenmez, her komutu eşit algılar. Küçük bir demet çiçek de isteyebilirsin, milyon dolarlar da..."
Evet arkadaşlar, Dominos Pizza'nın 30 dakikada siparişleri evlere ulaştırması projesinin altında evrenin olduğunu önceden düşünmeliydim. Ama daha bitmedi, birazdan diyeceklerimle evrenin kuryesinin kim olduğunu da anlayacaksınız...

31. sayfada hepimizin yakından tanıdığı birisine gönderme var diye düşünüyorum:
"Tılsımlarımız da yaşamlarınızda bazı tıkanmış enerjileri aktif hale getirebilir."
Burada Tuğçe Işınsu'nun Taksim Dayı'ya gönderme yaptığını ve "How can I get to Taksim?" sorusunun patentini alıp onu "How can I get to Tılsım?" sorusuyla değiştirmeye çalıştığını düşünüyorum. Taksim Dayı ile Tılsım Abla birleşmesinin hayali bile çok güzel abi...

Demin evren siparişlerinin kuryesinin kim olduğunu söyleyeceğim demiştim ya, evet şimdi söylüyorum:
"Mutlu kişiler meleklere çok daha yakındır. Meleklere sipariş verin, olacağına inanın, sonuca güvenin." s. (51)
Muhtemelen Şeyma Subaşı'nın evrene sipariş verdiği ve o siparişin de pizza olmadığı sürece kimsenin mutlu olamadığı bir paralel evrende, Tuğçe Işınsu ile Şeyma Subaşı'nın evren ve melekleri paylaşmak için kavga ettiği hakkında bir kehanetim var. Hatta Star Wars filminin de esin kaynağının bu olduğunu düşünmekteyim.

119. sayfada çok bomba bir kısım var. Tuğçe Işınsu'ya göre beden kokusu, yaşama korkusu, kendini sevmemek ve insanlardan korkmaktan dolayı oluşan bir şeymiş. Hatta ona göre beden kokusunun üstesinden gelmenin yolu:
"Her şey olması gerektiği gibi. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Güven duyuyorum hayata." cümleleriymiş.

Eğer bir gün metrobüste, otobüste ya da taksilerde koltuk altı orman gibi olan biri veya etrafına sarı-yeşil arası radyoaktif kokular saçan birisine rastgelmişseniz o kişinin bir Tuğçe Işınsu kitabı okumuş olma ihtimali çok ama çok yüksek.

Bahsedeceğim son bölümlerden birisi de "MELEKLERLE DÜNYAYI ŞİFALANDIRMA". Evet, bu bölümde Tuğçe Işınsu, Star Wars'taki ışın kılıçlarından birini eline alıp renkleri kullanarak meleklerle nasıl iletişime geçebileceğimizi anlatıyor. Kırmızı, mavi, yeşil, beyaz, sarı gibi pek çok renk mevcut. Bu kısmı gördüğümde aklıma AVM'lerde aslında Plütonyum maddesinden yapılan o renkli sakız topları geldi arkadaşlar. Umarım o sakız makinelerini yapan fabrikanın CEO'su da Tuğçe Işınsu değildir...

Bu kitabın içerisinde yok fakat yine kendisinin El-Vedud kitabında şu satırlar geçiyor:
"Bir yiyecek üzerine 4000 defa El Vedud okuyup eşiyle birlikte yiyenlerin eşlerine olan sevgileri artar."
Ben de yukarıda linkini verdiğim videonun sonlarında sürpriz bir yiyeceğin üzerinde bunu deniyorum. Bakalım eşime olan sevgim artmış mı, hep beraber görelim.

Ayrıca bu kitabın içerisinde Allah'ın isimlerini ve dini kullanıp da okurları kandırmaya çalışan Tuğçe Işınsu'nun yerine, tamamen öznel önerilerim olan teizm kitapları önermek istiyorum. Bence bu kitapları okursan kendine daha iyi davranmış olursun kardeşim:
1- Kuran’ı Kerim Türkçe Meali
2- Hay bin Yakzan
3- Hakikatin İzinde
4- Dirilt Kalbini
5- Dine Karşı Din
Ülkemizde en çok satan kitapların arasında mitik daha doğrusu "zırva" diyebileceğim bir kitabı görmek üzücü.
İlk defa bir kitap hakkında yorum yapmam gerekti keşke daha düşünce ve bilgiye yönelik olsaydı.
Şu da var ki bunu alıp okuyunca ne olucağını zannedipte alıyorsunuz.
Biri dini pazarlar, biri milli değerleri bak bunları anlarım zafiyetin vardır alırsın ama bunun bir açıklaması yok.
Şunu söylemek ön yargı olmaz sanırım bu kitabı alıp okuyan bir insanın aklından şüphe ederim.
Şu çocuk masallarına verdiğiniz değeri keşke bilmeye ve bilimede verseniz olaylara bakışımızın değişeceğinden emin olabilirdim.
İstemeden üzdüysem kusura bakmayın kalın sağlıcakla.
Oncelikle yazar olmak bu kadar basit olmamali , bu kitap nasil yayin evinden geçmiş anlamıyorum. Kitabin yazari universitede tez bile yazamaz. Kitap içinde farkli punto lar var , sırf kitap yazmak icin yazmış bir cok sayfa bom boş. Din adına yalan yanlış bilgilerle dolu , bunun adına kitap değil çöp bile denmez. Bu kitabi yazan kişi, onaylanan yayın evi beş para etmez. Din sömürüsü yaparak para kazanmak bu kadar basit ve kalitesiz olmamali.
336 syf.
Tek kelimeyle zaman kaybı...

İnsanların dini duyguları ile oynamak bu kadar basite indirgenmemeli bence...

Tamamen ticaret amaçlı bir kitap hissi veriyor insana...
336 syf.
·1/10 puan
Öncelikle kitaba kesinlikle para vermedim, komşudan ödünç aldım ve kendimden çaldığım 2 saat için yine kendimden özür diliyorum, merak işte :))))

Kişisel gelişim kitaplarını normalde de sevmem. Papağan gibi aynı cümleleri tekrarlıyorlarmış gibi gelir bana fakat ben ömrümde bu kadar itici bir kişisel gelişim kitabı da görmedim daha önce.

"Kendini sev, başaracağına inan ve tabi ki ritüel adı altında verdiğim büyüleri yap" kitabın özeti bu. Başka elle tutulur bir yanı yok.

Allah'ın izni ile iki kere Maldivler'e gitmek nasip olmuş yazarımıza:)))) Bunu nasıl başardığının ritüeli ile başlıyor kitap.

Aklımızla nasıl dalga geçilir onu anlamak için ve din işinde iyi para olduğunu ispatlamak için iyi bir kitap olmuş.
336 syf.
·3 günde·8/10 puan
Kitap kişisel gelişim bakımında gayet iyi ufak notlar sizi tatmin ediyor.Ama bir kitapta dini dualar varken ''Tılsım'' ''Rtieül'' adı altında kişilere büyü tarifi vermek ise pek rahmani gelmiyor bana.Eğer yazar gerçekten dini konuda bütünleşmek istiyorsa bu yolda gitmeli.Ama görüyorum ki kitabında tılsımlara yer vermesi kilit kumaş iğne ipe bağlama gibi rtüeller yaptırarak kişinin dininin güme gitmesini sağlatıyor.Böyle bir şeyi ise gizli bir şekilde yapmakta.Büyü ilminde var olan havas ilmi adı ile geçen bilgiler kitapta yer almakta ve bu işlemler net olarak büyüdür.Bu yazar malesef ki dini kitap adı altında bulunduğu kitaplarına dahi bu tür büyü tariflerine yer vermiş.Eğer islam dinine mensupsanız bu kadının kitaplarına çok dikkat edin. Kişinin imanını dinin şirke sokulmasına malesef ki sebebiyet vermekte.
304 syf.
·3 günde·8/10 puan
Kitabın içeriği ruhunuzu rahatlatacak unsurlar barındırıyor. Fakat bazı önerilere katılmıyorum. Bence herkes kendi yaşam tarzını oluşturmalı. Kendimden örnek verecek olursam şöyle ki.
Evrene pozitif düşünceler göndermektense istediğim şeyler olmayacak diye düşünüp boşverdiğim zaman daha çabuk gerçekleştiğine şahit oldum.

Bence evrenin yasası; neyi çok istersen onunla sınanırsın Çok istediğimiz şeyler hep olacak değil. Allah bizi bizden daha çok düşünüyor.Biz insanlar istediğimiz herşeyi hemen olsun istiyoruz. O an ki heyecana kapılıp isteklerimizin bizim için iyi olup olmadığını göremiyoruz.

Bugün olsun diye ettiğimiz duamız yarın pişmanlığımız olabiliyor. Bu yüzden sabırla Allah' dan hayırlısını dilemek en iyisidir.
336 syf.
·1/10 puan
Öncelikle tamamen objektif olarak değerlendirmek için bu kitabı okuduğumu belirtmeliyim. Para bile vermedim, arkadaşımdan alıp okudum sırf değerlendirebilme adına.. Haftalarca "Çok Satanlar"a girmiş, sosyal medyada PR çalışması kuvvetli yapılmış bir kitap var karşımızda... Ama sonucu maalesef çok vasat! Işınsu'nun kitabında din pazarlamaktan, milli değerlerimizle oynamaktan başka bir şey göremedim. Zaten maddi olarak ve ruhen bunalımda insanlar; bu kitap da insanların o zaafına hitap ediyor. Onları manipüle etmeye, en çok ihtiyacı olan şeylere karşı gözlerini boyamaya çalışıyor. Tüm bunları yazarken de Işınsu çok emin konuşuyor, hemen belirlenen sürede gerçekleşecekmiş gibi... Yıllardır gerek yönetim, gerekse gücü elinde bulunduranların yaptığı manipülasyonlarla yaşayan koyun halkımız, böyle kandırma üzerine kurulu bir kitabın tüm dertlerini bitireceğini zannediyor. Tamamen boşuna bir para ve zaman kaybı olur sizin için... Şahsen ben okurken geçirdiğim 1 saate oldukça üzüldüm. O bir saatte ne güzel meditasyon yapardım. Meditasyon mu? Siz de denesenize, tamamen ücretsiz hem...

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğçe Işınsu
Unvan:
Türk Spiritüel Yaşam Danışmanı ve Yazar
Doğum:
İstanbul, 13 Ocak 1977
Tuğçe Işınsu, 13 Ocak 1977 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi FMV Özel Işık Lisesi’nde okuyarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Ardından iş hayatına atılarak; öğretmenlik, reklam yazarlığı, bilgi destek, yaratıcı yönetmenlik gibi işlerde 11 yıl çalıştı .

Son olarak asıl ilgi alanı olan Spiritüel Yaşam Danışmanlığı yapmaya başladı. Kehanet Sanatları, Simge Bilim, Havas ve Melek Enerjisi konularında özel eğitim aldı. Bunun yanı sıra Tarot Yorumculuğu Su, trans, otomatik yazı kehanet sanatları, İsim analizi, Rüya yorumculuğu, Tılsımlar, Angel Touch- Melek Terapisi, Şifalı taşlar konularında hizmet vermeye başladı.

Tuğçe Işınsu, 2009 yılından beri kendi alanları ile ilgili tv programları hazırlayıp sunmaktadır. Halen pozitif yaşam önerileri ve koçluk üzerine gerçekleştirdiği programı “yeni hayat”a devam etmektedir.

2011 Şubat ayında, TOBB ETÜ “yılın yaşam danışmanı” ödülünü aldı.

Yazar istatistikleri

  • 135 okur beğendi.
  • 1.747 okur okudu.
  • 130 okur okuyor.
  • 968 okur okuyacak.
  • 86 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları