1000Kitap Logosu
Vehbi Vakkasoğlu

Vehbi Vakkasoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
783 Kişi
3.611
Okunma
274
Beğeni
8,5bin
Gösterim
Unvan
Eğitimci, Yazar
Doğum
Kahramanmaraş, Türkiye, 1947
Yaşamı
Kahramanmaraş'da doğan yazar,İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden mezun oldu. Öğretmenlik mesleğine Milli Eğitim'in değişik kademelerinde 35 yıl emek verdi.Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin'e tayin edildi.6 yıl Almanya’da çalıştı. İlk kitabı olan 'Mehmet Akif' 1968 yılında yayınlandı.O günden bugüne 40 esere imza attı.Bunlar tarih,edebiyat, din ve psikoloji konularındadır. Eğitimciliği ve eserleriyle yepyeni bir gençlik yetişmesinde hizmeti büyük oldu. İlk gençlik yıllarından itibaren, toplumu eğitici binlerce konferans ve seminerler gerçekleştirdi. Hayatın manası, muhtevası ve özü sevgidir gerçeğini yaşayarak yaydı ve kitaplarıyla gönüllere yerleştirdi. 'Sevgi Merkezli Eğitim' projesiyle hem eğitimcilere, hem anne-babalara hem de gençlere etkili rehberlik yaptı. Sadece 'Bir Destandır Çanakkale' başlığıyla yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferanslar 1200'ü buldu."Ailede Sevgi İletişimi" konusunu da binlerce defa değişik açılardan topluma yansıttı. Yeni bir Çanakkale ruhuyla dirilmenin ve sevginin özünü yakalayarak kendine gelmenin önemli temsilcilerinden biri oldu. Bu çerçevede sevenlerinden oluşan 'Sevgi Ailesi' bütün dünyada hızla gelişmekte ve sevgi bayrağını her gün biraz daha yükseltmektedir. Mutluluğu, gönüllerden gönüllere sevgi iletişimi kurmaktır. Ona göre, eğitim hizmetlerinden emekli olmak imkansızdır zira 'Hocanın rahmetlisi olur, emeklisi olamaz' Bu sebeble, bütün yeryüzünü bir okul haline getirmeye, seminer ve konferanslar halkasını genişletmeye çalışıyor. 'Gidemediğin yer ne kadar senin değilse, giremediğin gönül de o kadar senin değildir',der...Gençleri çok sever.Gençlerle gönül saflarını sık tutmanın, geleceğimizin garantisi olduğuna inanır.
Öğretmenin Not Defteri 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
Bir Destandır Çanakkale
OKUYACAKLARIMA EKLE
Öğretmenin Not Defteri 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
Öğretmenin Not Defteri 3
OKUYACAKLARIMA EKLE
Akif Dede
OKUYACAKLARIMA EKLE
Üzüntüsüz Yaşamak
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kalp Sevmekten Yorulmaz
OKUYACAKLARIMA EKLE
Çanakkale'de Şahlananlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
Biz Evleniyoruz
OKUYACAKLARIMA EKLE
Aşk Çağlayanı Mevlana
OKUYACAKLARIMA EKLE
Osmanlı İnsanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
MERDİYE
Çanakkale Aslanları'ı inceledi.
128 syf.
·
1267 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Dün Kitap fuarında tanıştım 10 yaşındaki kızımı da tanıştırdım kendisiyle. Birebir sohbet etme imkanı bulduk. Hakikaten ne sevgi dolu ne koca yürekli bir insan. Bu kitabı okumamızı ve başka çocukların da okumasına vesile olmamızı istedi. Söz verdik. Konferansını ise gözyaşları ile dinledik. Her Türk çocuğunun beynine kazınmalı bu kitap. Kazınmalı ve ölene kadar hiç çıkmamalı.
Çanakkale Aslanları
Okuyacaklarıma Ekle
1
6
Leylâ ليلى ⸙
Başkasının Günahına Ağlayan Adam'ı inceledi.
223 syf.
·
10/10 puan
Ebediyen Gülelim Diye Ağlıyordu بِسْـــــــــــــــــمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ Kolay değildi ebette başkasının günahına ağlayan adam olmak.Kendi günahlarına ağlamayan insanların günahına ağlıyor, namazını kılmayan insanları Allah' a yönelmeye davet ediyor, Allah'tan onlar için af dileyip merhamet istiyordu. Onun tek bir sevdası vardı tek bir kaygısı tek bir derdi vardı, bu da mutlak ki islamı anlayabilmemiz, müslümanlığı hakkı ile yaşayabilmemiz, Kuran'ı Kerim'i okuyup anlamak ve hayatımıza geçirmemimiz bunun yanında da diğer insanlara örnek olabilmemiz icin bu sevdaya sarılmıştı .Tek dayandığı dal mutlak ki Kuran-ı Kerimdi. En zor şartlarda bile ümitsizliğe kapılmadı, onca işgenceye, hor görülmeye karşı yine de sabretti, isyana düşmedi. Bilirdi ki, umudu Allah olanın sırtı yere gelmez. İnsanlara hep şefkatle hoş gorüyle yaklaştı. "Çünkü o Başkasının Günahına Ağlayan Adam...Bediüzzaman Sâid Nursî"
Başkasının Günahına Ağlayan Adam
Okuyacaklarıma Ekle
2
122