Geri Bildirim
Virginia Boecker

Virginia Boecker

8.0/10
236 Kişi
·
463
Okunma
·
23
Beğeni
·
1.778
Gösterim
Adı:
Virginia Boecker
Unvan:
Roman Yazarı
Virginia Boecker,son dört yılını Londra'da,Cadı Avcısı'nın da temel aldığı İngiliz ortaçağ tarihi üzerine tutkuyla çalışarak geçirmiştir.Şimdilerde kocasıyla birlikte California'da Bay Area bölgesinde yaşıyor ve günlerini yazarak,okuyarak,koşarak ve iki çocuğuyla George adındaki köpeklerini kovalayarak geçiriyor.

İngiliz krallarına,saltanatı dokuz güncüksüren kraliçelerine ve Protestan prenseslerine olan takıntısı haricinde The Smiths'e,sanat müzelerine,şampanyaya ve Chapstick 'e tutkundur.
“Sanırım sen, benim ya en büyük zaferim ya da en büyük hatam olacaksın.
Zaman gösterecek.”
Titrek bir kahkaha çıktı ağzımdan. "Belki sınav bu olur. Bir hayalet, bir çuval un ve bir sıra ölü kuş." Fifer ve Schuyler gülümsedi.
Ama John'a baktığımda hiç de gülümsemediğini gördüm.
Virginia Boecker
Sayfa 329 - Yabancı Yayınları
"Yalnız olmaktan korkuyordum."Sesim güçsüz ve zayıf çıktı.Sesimi, güvertede bağıran adamların veya geminin gövdesine çarpan dalgaların sesinden dolayı duyup duymadıklarından emin değildim ama devam ettim."Yalnız ölmekten.Caleb, hepimizin yalnız öldüğünü söyler ama ben bunun pek de doğru olduğunu düşünmüyorum.Ölümle yalnız yüzlemek çok farklı.Kimsenin gelmediğini, kimsenin gelmeyeceğini bilmek.Kendi başına olduğunu ve bunun hep böyle olacağını bilmek..."
Virginia Boecker
Sayfa 328 - Yabancı Yayınları
Eğer okuyamama gibi bir durumunuz varsa bu kitaba sarılabilirsiniz arkadaşlar! Öyle koştur koştur okudum ki anlatamam. Çok akıcı bir kurgusu var. Cildi de çok hoş olmuş.
Serinin bu kadar güzel olacağını hiç tahmin etmemiştim. Hatta muhtemelen beğenmem diye satın almayıp pdf olarak okudum. Şuan o kadar üzgünüm ki satın almadığım için kesinlikle ve kesinlikle kitaplığımda olması gereken bir seriydi.
İlk kitap aslında benim için tatmin edici bir yerde bitti. 2. kitaba devam etmeyi düşünmüyordum. Yinede okumaya başladım ve ilk bölümlerden sıkıldım. Fakat kitabın ortalarına doğru konu ilgi çekici bil hal almaya başladı. Tüm o aksiyonları okumak çok zevkliydi. Kesinlikle önerilen kitaplar arasına girdi.
Seri icin tatmin edici bir son...
Akıcı hikayeleri sevenler, tarihi ve fantastik ögeler içeren bu kitaba bayılacak

Kitap için yapilan yorumlardan alintidir
1500lü yılların İngilteresinde cadı ve büyücüleri ölüme mahkum eden 13.yazıt ve bu yazıta rağmen yasaklara uymayan kişileri yakalayan cadı avcıları vardır. Elizabeth Grey de onlardan biridir. Hayatını cadı avcılığı yaparak geçirmesine rağmen bir gün cadılıkla suçlanır ve o da ölüme mahkum edilir ama yardımına yetişen insan bir büyücü olunca olaylar başlar.Fantastik kurgu hastası biri olarak bu kitapta en sevdiğim kısım vampir,kurtadam,melek gibi yıllardır tanıdık olduğumuz varlıklar değilde büyücüler,hayaletler,hortlaklar,kahinler ve cinler gibi varlığının gerçek hayatta daha çok inanıldığı varlıklara yer verilmesiydi. Hem böylece doğa üstü görünmeyen varlıkların işlenmesininde başarılı olabileceğini görmüş oldum. Neden bilmiyorum bu kitabı inanılmaz bir şekilde Grisha serisine benzettim. Yakın arkadaşı dışında hiçbir kimsesi olmayan yetim bir kız,sarayda verilen balolar,aşk üçgeni,neredeyse aynı şekilde ortaya çıkan ters köşeler,kendini sıradan sanan bir kızın gelişmesi,Nikolai ve George'un karakterlerinin benzerliği ve düşmanın en yakınındaki kişi olması. Ki bu benim için bir eksi değildi çünkü Grisha serisini çok severim. Cadı Avcısı o kadar akıcıydı ki anlatamam. Bir an bile sıkıldığımı hatırlamıyorum okurken. Söylemem gereken bir başka şey de kitabın olaya direk girmesi ve bazı olayları aceleye getirmesi. Kitabın anlaşılmasını zorlaştırmıyor ama yine de bazı kısımların ayrıntılı olması gerektiğini düşünüyorum. Ve evet kızlar hepimiz John'dan çok hoşlandık Her zaman ki klişe romantik,kör kütük aşık erkeklerden biri de olsa yine de insanın hoşuna gitmiyor değil tabi ki.Ama ben George'u daha çok sevdim. Genel olarak insanı aşırı derecede irite eden sinir bozucu bir karakter yoktu bu yüzden umuyorum ki yazar ikinci kitapta kötü karakter üzerinde biraz daha yoğunlaşmıştır.
Cadı Avcısı beklentilerimi karşılayabilen bir kitap olmaktan ne yazık ki uzaktı. Kendisi için söyleyebileceğim en güzel şey iyi bir başlangıç kitabı olmasıdır. Detaylı İncelemem için http://cahilokur.blogspot.com.tr/...cs-witch-hunter.html adresine bekleniyorsunuz...
Av-Şifacı’ya başlamadan önce Kral Katilinin pdf ini indirip tekrar gözden geçirmem gerekti. Çünkü serinin ilk iki kitabını okuyalı epey olmuştu ve olayları biraz unutmuşum.
Kitap çok hızlı bir şekilde bitti ve evet devamı nerde diye kaldım.
Buyüzden bence seriye yeni başlıyacaklara ufak bir tavsiye; ilk önce Av-Şifacı ve daha sonra Cadı Avcısı ve Kral Katili’ni okumaları.
Çünkü konu ve olay akışı bakımından son kitapda anlatılanlar diğer kitaplardan önce olan olaylar.
Av; Fifer ve Schuyler’in; biri cadı biri hortlak başlangıç hikayelerinin Cadı Avcısı kitabındaki temellerini anlatıyor. Aslında kısa bir hikaye daha uzun ve kapsamlı olmasını bekliyor insan ama konu Cadı Avcısı kitabına bağlandığı için güzel noktalanmış.

Şifacı; John’un anne ve kardeşinin cadılıkdan dolayı yakılmasından başlayıp Elizabeth’in hapishaneden kurtarılması ve John’un onu iyileştirdikden sonra ilk konuşmalarıyla Cadı Avcısı kitabına güzel bir geçiş olmuş bence:)
yazarın anlatımı sade akıcı.sıkılmadan okuya biliyorsun.Konusu biraz basit geldi ama kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap.insanların kaybettiği değerleri kitaplarda görmek güzel ve umut verici oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Virginia Boecker
Unvan:
Roman Yazarı
Virginia Boecker,son dört yılını Londra'da,Cadı Avcısı'nın da temel aldığı İngiliz ortaçağ tarihi üzerine tutkuyla çalışarak geçirmiştir.Şimdilerde kocasıyla birlikte California'da Bay Area bölgesinde yaşıyor ve günlerini yazarak,okuyarak,koşarak ve iki çocuğuyla George adındaki köpeklerini kovalayarak geçiriyor.

İngiliz krallarına,saltanatı dokuz güncüksüren kraliçelerine ve Protestan prenseslerine olan takıntısı haricinde The Smiths'e,sanat müzelerine,şampanyaya ve Chapstick 'e tutkundur.

Yazar istatistikleri

  • 23 okur beğendi.
  • 463 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 249 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları